Co dorzucić do mojego komputera aby działał Windows 7

Witam,

Bardzo chciałbym mieć możliwość uruchomienia Windows 7 na swoim PC, lecz czy da on sobie radę? Jeśli nie to co dorzucić do sprzętu lub z czego zrezygnować w ustawieniach Windows 7 aby system płynnie chodził?

Proszę o podpowiedzi.

Mój sprzęt:

Procesor: AMD Athlon XP 2400+

Grafika" Nvidia Geforce FX 5500

RAM: 1,5 GB

Napęd: DVD

Dysk: 500 GB

Pozdrawiam i z góry dziękuję za pomoc

Myślę, że na tym sprzęcie nie będzie większych problemów z Windows 7, oczywiście jeżeli chodzi o wersję 32 bit.

A czy gry typu GTA SA czy The Settlers 6 będą działać płynnie czy Windows 7 je spowolni?

Pogorszenie jakości w grach również nie powinno zaistnieć.

A czy Windows Aero włączyć?

To już Twoja decyzja. Po instalacji 7 Aero jest już standardowo włączone. Jeżeli odczujesz jakiś spadek wydajności (choć myślę, że nie powinieneś), ustawisz Standardową Kompozycję Windows 7.

Aha dzięk za pomoc :smiley:

Nie zgodzę się z użytkownikiem Modo ponieważ:

Athlon XP to stara konstrukcja i może bardzo ciężko trawić WIN 7 podobnie jak karta która nie jest zbyt dobra.

W każdym przypadku do takiego zestawu nie ładowałbym Windows 7

Jeśli już uprzesz się przy Win 7 to nie włączaj Aero bo jeszcze bardziej zmniejszyło by wydajność :wink:

U mojego znajomego, na mniej więcej podobnej maszynerii, Windows 7 działa bez zarzutu.

Windows 7 wymaga procesora o taktowaniu minimum 1Ghz, pamięć min. 1GB. Więc myślę, że i tutaj problemu nie będzie.

Nie zrozumiem po co na stary komputer na siłe pchać win 7 ;/

a co tematu Myślę że jakoś to będzie działać

Miałem GF 5200 FX. Na ten system nie ma sterowników więc trzeba korzystać z Vistowych tyle, że te sterowniki są stare i w ogóle nie rozwijane kiedy do XP były wciąż rozwijane. Co się okazuje kiedy zainstalujesz te sterowniki? Gry mają beznadziejną wydajność. Co się stanie jak zaintalujesz sterowniki od XP? Wydajność znacznie wzrasta ale wtedy możesz się pożegnać z areo.

Aha Dzięki za pomoc

Jaką masz płytę główną przyjacielu ? ,a co będzie jak ta płyta nie będzie mieć wsparcia jakimi są sterowniki ( dla systemu Windows 7 ) na stronie producenta płyty ?

Aero nie wykorzystuje mocy obliczeniowej proca tylko karty graficznej (TYLKO)

Moja płyta to ASRock K7S8X v.3

Tak jak myślałem - ta płyta nie obsłuży systemu Windows 7.Przykro mi… :expressionless:http://www.asrock.com/mb/download.asp?M … S8X%20R3.0

Moja stara płyta główna Asrock ale K7NF2 RAID też nie obsługuje Win7… a obsługuje. Działał dźwięk oraz internet.

Sterowniki od dźwięku trzeba zainstalować w trybie zgodności z XP

nie bedzie problemu :slight_smile:

Aha Dzięki

Radziłbym dokupić 1GB pamięci RAM… Bo może Ci jej zabraknąć…