Co i w jakiej kolejności kupić do Lenovo G530

Siema!

Mam do Was pytanie. Posiadam laptopa Lenovo G530 z takimi podzespołami:

Karta graficzna: NVidia GeForce 9300M GS

Procesor: Intel Pentium ® Dual-Core CPU T4200 2.00 GHz (w menadżerze urządzeń jest napisane pod tym to samo)

Ram: DDR 2 3 GB (informacja z CPU-Z, reszta z menadżera urządzeń).

System: Windows Vista Home Basic 32-bit.

Potrzebuję laptopa do gier takich jak Euro Truck Simulator 2 na wysokich ustawieniach Fifa 14 itp. Co najlepiej żebym kupił jak najszybciej? Mi się wydaje że RAM, ale niestety też nie wiem jaki. Słyszałem, że system 32-bitowy obsługuję tylko RAM do 3.75 GB. To prawda? Jest jakiś sposób żebym np. za darmo, albo nie dużym kosztem wyemigrował na 64 bitowy? Jak by co w tych sprawach jestem zielony. Czytałem że OverClocking laptopa to debilizm i nawet nie czytałem poradników do tego.

Wymiana RAMu raczej nic nie zmieni. Jeżeli teraz te gry nie działają na wysokich detalach to już raczej nie będą, dopóki nie wymienisz całego sprzętu.

Prawie że, po prostu rzadko się to robi, bo mały zysk, a dużo problemów.

W Twoim przypadku, jak myślisz o grach na wysokich ustawieniach, to porządny stacjonarny lub wypasiony laptop,ale to już niestety kasy trzeba.

Chodzi mi głównie o gry, ale chciałem też coś takiego żeby nie trzebabyło czekać po 5 minut od uruchomienia lapka bo się wszystko ścina.

Czy wymiana pasty termoprzewidzącej daje coś do wydajności? Laptop mi sie już nie przegrzewa i nie wiem czy jest jeszcze taki sens wymieniać paste teraz czy gdy znów zacznie się grzać.

Cześć,

Wymiana pasty nie wpłynie na wzrost wydajności laptopa. Jeżeli sprzęt się nie przegrzewa nie ma sensu jej wymieniać.