Co i w jakiej kolejności kupić do Lenovo G530


(12Bernard12) #1

Siema!

Mam do Was pytanie. Posiadam laptopa Lenovo G530 z takimi podzespołami:

Karta graficzna: NVidia GeForce 9300M GS

Procesor: Intel Pentium ® Dual-Core CPU T4200 2.00 GHz (w menadżerze urządzeń jest napisane pod tym to samo)

Ram: DDR 2 3 GB (informacja z CPU-Z, reszta z menadżera urządzeń).

System: Windows Vista Home Basic 32-bit.

Potrzebuję laptopa do gier takich jak Euro Truck Simulator 2 na wysokich ustawieniach Fifa 14 itp. Co najlepiej żebym kupił jak najszybciej? Mi się wydaje że RAM, ale niestety też nie wiem jaki. Słyszałem, że system 32-bitowy obsługuję tylko RAM do 3.75 GB. To prawda? Jest jakiś sposób żebym np. za darmo, albo nie dużym kosztem wyemigrował na 64 bitowy? Jak by co w tych sprawach jestem zielony. Czytałem że OverClocking laptopa to debilizm i nawet nie czytałem poradników do tego.


(Xemidra) #2

Wymiana RAMu raczej nic nie zmieni. Jeżeli teraz te gry nie działają na wysokich detalach to już raczej nie będą, dopóki nie wymienisz całego sprzętu.


(JNJN) #3

Prawie że, po prostu rzadko się to robi, bo mały zysk, a dużo problemów.

W Twoim przypadku, jak myślisz o grach na wysokich ustawieniach, to porządny stacjonarny lub wypasiony laptop,ale to już niestety kasy trzeba.


(12Bernard12) #4

Chodzi mi głównie o gry, ale chciałem też coś takiego żeby nie trzebabyło czekać po 5 minut od uruchomienia lapka bo się wszystko ścina.

Czy wymiana pasty termoprzewidzącej daje coś do wydajności? Laptop mi sie już nie przegrzewa i nie wiem czy jest jeszcze taki sens wymieniać paste teraz czy gdy znów zacznie się grzać.


(rgabrysiak) #5

Cześć,

Wymiana pasty nie wpłynie na wzrost wydajności laptopa. Jeżeli sprzęt się nie przegrzewa nie ma sensu jej wymieniać.