Co jaki czas powinno się przeprowadzać defragmentację dysku?

(Cyba91) #1

Tak jak w temacie,defragmentację dysku i czyszczenie/odchudzanie rejestru,czy tylko wtedy gdy komputer zwalnia? Czytałem kiedyś w jakimś piśmie że defragmentację najlepiej już wykonać wtedy,kiedy jest minimum 25% fragmentacji plików na dysku,czyli 1/4 struktury jest porozrzucana. A jeśli chodzi o rejestr? ja czyszczę Eusing Free Registry Cleanerem jak uzbiera się 300 błednych wpisów :slight_smile:

(Dritone) #2

Genralnie raz w miesiącu to tak warto, rejestr można porządkować rzadziej.

(Danielm86) #3

Ja robię to co 2 tygodnie. Dysk będzie miał już 8 lat, a Health jest na poziomie 100%, więc o czymś to świadczy :wink:

(MariuszListecki) #4

Dysk a zwłaszcza rejestr raz w tygodniu tak samo jak skanowanie antywirem pełne

(LastNPC7) #5

Ja to robię 2-3 razy dziennie z nudów :stuck_out_tongue:

(pakeroso) #6

Jeśli o defragmentację chodzi, to myślę że nie częściej niż raz w miesiącu/raz na dwa miesiące - częstsze defragmentowanie to niepotrzebna eksploatacja dysku, która i tak nie przyniesie żadnych zauważalnych korzyści.

I tak przez miesiąc czasu cięzko uzyskać fragmentację plików większą niż 5% :slight_smile:

Co do rejestru, to nie ma raczej ograniczeń w częstości wykonywania. Ja czyszczę góra raz w tygodniu, albo przy reinstalacji jakiegoś ważnego programu (przeglądarka, antywir itp.).

(ziggyZZ) #7

Ja też :lol:

(krzysiekx) #8

Moim zdaniem powninno być co miesiąć tak jak i czyszczenie dysku i rejestru np. CCleanerem.Skany antywirusem i jakimś skanerem na żądanie tak mniej więcej co dwa tygodnie.

(Dritone) #9

...jak więc widać: ile osób tyle zdań na ten temat :slight_smile:

(Cyba91) #10

Echm,to mnie zabiło :smiley:

Ale generalnie to też teraz planuje sobie zrobić jakiś harmonogram czyszczenia dysków/rejestru,defragentacji bo mam fioła na punkcie czystości w kompie :slight_smile: jak coś się przywiesi itp to zaraz myślę że się śmieci uzbierały haha a jak skanuje programami to może z 5mb będzie :smiley: ale co zrobić,tak już mam :smiley:

(Kecarg14) #11

Ja mam defragmentowanie ustawione raz w miesiącu, rejestr czyszczę jak odinstalowuję/reinstaluję jakiś program, czyli co kilka miesięcy (ok. 2-3).