Co jakiś czas brak internetu na każdym urządzeniu


(jodelkapl) #1

Cześć, od tygodnia borykam się z pewnym problemem. Co jakiś czas wywala internet na każdym urządzeniu w domu. Na początku myślałem że to modem - został wymieniony przez dostawcę i dalej to samo. No to router - kupiłem nowy, skonfigurowałem i dalej to samo. Dzisiaj panowie coś pogrzebali na słupie - nic. Ja już nie mam pojęcia co to może być. Po licznych telefonach do dostawcy dowiedziałem się tylko że u nich jest wszystko okej i wina jest gdzieś u mnie. No właśnie - tylko gdzie. Zauważyłem tylko, że gdy internet zniknie i pojawi się od nowa, to na stronie konfiguracji routera w zakładce statystyki w dziale WAN czas działania się resetuje, raz zauważyłem, że wartości takie jak Adres IP itp wynoszą 0.0.0.0. Czy to możliwe, że jakieś urządzenie paraliżuje całą sieć ( taką opcję też dostałem od dostawcy )? Chociaż wykluczałbym tą opcję, ze względu na to, że nie ważne które urządzenia są aktualnie włączone / podłączone przez WiFi to i tak ten problem występuje. Gdzie może być przyczyna? Router jest połączony z modemem, do routera są podłączone 2 komputery do LAN, przez WiFi łączy się 3 telefony, laptop i telewizor. Z góry dziękuję i pozdrawiam.


#2

Co to za dostawca internetu, jaki rodzaj internetu, jaki modem od dostawcy i jaki ten twój nowy router?


(jodelkapl) #3

Internet mam od lokalnego dostawcy WIST, zwykły internet kablowy, nie radiówka ani światłowód. Modem to: TP Link TD 8811 a router to: TP-Link WR841N.
Dodam screen z rozwiązywania problemów z Windows:
123


#4

To jakiś router z modemem ADSL. Po co ci do tego drugi router?


(jodelkapl) #5

Ponieważ ten TD 8811 nie posiada WiFi i ma tylko jeden port LAN. Sieć została tak skonfigurowana wiele lat temu, przez jakiegoś znajomego i tak zostało.


#6

Jak skonfigurowałeś tego nowego TP-Linka? Moze gryzie się DHCP z tym starym?


(jodelkapl) #7

Z tego co pamietam to modem jest w trybie bridge, a nowy router jest skonfigurowany jako połączenie PPPoE. Kiedy problem się pojawił to nic nie było ruszane w routerze / modemie bo nawet nie miałem danych do nich bo osoba która konfigurowala mi pozmieniała te dane, problem pojawił się tydzień temu tak „sam od siebie”.


#8

Czyli w nowym routerze w trybie PPPoE podajesz hasło i login do internetu? Czy firmware w nowym routerze zaktualizowałeś czy jedziesz na fabrycznym?


(jodelkapl) #9

Tak, na nowym routerze. Jadę na fabrycznym, jeśli trzeba to jutro spróbuje zaktualizować, ale wątpię czy coś to da, skoro na innym routerze było to samo, ale spróbuje.


#10

Ja bym kupił nowy router ADSL z wifi i ten stary do kosza, a tak kombinacje tylko.


(jodelkapl) #11

Ehh wczoraj kupiłem ten router, myślałem wziąć router z ADSL ale pomyślałem ze modem jest sprawny to wezmę tańsza opcję.


#12

Duzo oszczedziłeś na najtańszym TP-linku z ADSL?


(jodelkapl) #13

Router z ADSL kosztował chyba 130 zł, za ten dałem 80.


#14

W jakimś lokalnym sklepie ten kupiłeś czy w markecie elektronicznym? Chociaż za dopaątę to wszedzie powinni wymienić na ten ADSL. Tak zrób będzie najlepiej i najprościej. Bo teraz za nic nie dojdziemy czy winny stary, czy nowy, a najprawdopodobniej na 90% winny stary ADSL.


(jodelkapl) #15

Tyle ze on prawdopodobnie został tez wymieniony - tzn tak twierdzi mamuśka - ja byłem w pracy a pracownicy od dostawcy przyjechali i twierdzą ze mieli taki używany przy sobie bo od kogoś go wymontowali bo zmieniali na światłowody i zamontowali mi. No właśnie nie wiem czy mi tak wymienia - sprzęt został rozpakowany i jest używany już.


#16

Nie bardzo Cie rozumiem co juz było wymieniane.


(jodelkapl) #17

Może troszkę skomplikowałem - router sam wymieniałem, ale modem ADSL wymieniany tez był wcześniej - we wtorek chyba, przynajmniej tak twierdzą panowie od dostawcy - ponieważ dostałem ten sam model, wiec mi ciężko to stwierdzić czy na 100% zmienili. Tak wiec teoretycznie i modem i router są inne, a problem dalej jest.


#18

Bedziesz umiał sam skonfigurować ten ADSL nowy?


(jodelkapl) #19

Jeśli by ktoś mi napisał co ustawić - to myśle ze tak. Dzisiaj zauważyłem taka sytuacje:


Wszedłem do ustawień WAN, rozłączyłem, połączyłem i internet pojawił się. Nie na długo - jakieś kilka minut i to samo, zrobiłem to samo, łączył się około minuty - dwóch i znowu internet jest - na kolejne 2 minuty, nawet tego posta nie mogę wysłać, bo co internet wróci - to zaraz znika i koło się zapętla.


(Dimatheus) #20

Hej,

A dla testów podłącz jeden z komputerów kablowo bezpośrednio do modemu - z pominięciem routera. Czy wtedy też połączenie sieciowe będzie się okresowo tracić?

Pozdrawiam,
Dimatheus