Co jakiś czas gaśnie ekran i się włącza

Witam.

Mam taki problem ale nie tylko ja go mam. Sprawa wygląda tak. Miałem kartę graficzną geforce 570gtx. Miałem tam od jakiegoś czasu problem z tym że obraz co jakiś czas gasł i się zaświecał po sekundzie czy dwóch. Nie wiedziałem czy to karta graficzna ale i tak byłem na kupnie nowej. Kupiłem więc geforce 1050gtx i objaw jest identyczny. Sformatowałem dysk i wgrałem na nowo windows 10 ale dalej to samo jest. Co jest ciekawe będąc w jednej z firm taki sam objaw zobaczyłem i to na 2 różnych kartach graficznych i 2 różnych systemach operacyjnych. Na jednym była grafika AMD i windows 10 a na drugim geforce i windows 7. W przypadku tego geforca i windows 10 problem się objawiał jeszcze tym że wyskakiwał błąd sterownika i że sterownik odzyskał działanie.
Jakieś pomysły?

A monitor OK?

Zasilacz

Płyta

Inne?

Komputer jest praktycznie nowy. Może ma pół roku więc tego bym nie obstawiał. Monitor ma już kilka lat ale jak odinstaluje sterowniki i zostawię tak włączony komputer to niema żadnego problemu.

Nowe się też psuje.

Monitor trzeba sprawdzić i może po zainstalowaniu sterownika przekraczasz jego parametry pracy, czyli rozdzielczość natywną i odświeżanie - tu ustaw 60 Hz.