Co jakiś czas Gwałtowne Spadki Fps

Witam potrzebuję pomocy już nie wiem co zrobić reinstalowałem sterowniki do karty graficznej, już prawie rozkręciłem mojego laptopa i nadal nie wiem co jest powodem tego, że od pewnego czasu nie wiem od kiedy, ale od nie dawna rozpoczeły się w przeróżnych momentach gwałtowne spadki fps, które przeszkadzają w grach nie zależnie jaka to gra i tak w końcu zaczynają występować, a najdziwniejsze jest, że na samym początku gdy człowiek odpala np. Orc Must Die 2, Battlefield 3 lub Trine 2 wszystko działa normalnie dopiero po pewny czasie (różnie) zaczyna się .

dodaj producenta i model laptopa

daj screen z HWmonitor

komputer był czyszczony z kurzu?

system jest konserwowany w sensie usuwasz zbędne pliki, defragmentujesz dysk itp ?

Acer, Aspire V3-771G

masz wysoką temperaturę grafiki i zdecydowanie za wysoką procesora

sprawdź laptopa programem OCCT http://www.dobreprogramy.pl/OCCT,Program,Windows,28567.html

procesor ustaw na medium data set

i czas testu dla każdego to minimum 20 pracy pod obciążeniem 100%

po zakończeniu testu podaj czy były jakieś błędy, maksymalne temperatury lub wrzuć wykresy, które program wypluje po zakończeniu testu na jakiś hosting obrazków i podaj linki

Nie mogę przeprowadzić testu trwającego 20 minut, albowiem po 4s lub 1minucie pracy wyskakuje mi napis np. Core 2 over maximum value . Value reached:88 Max Value;85 co mam robić ?

po dwóch minutach masz na procesorze 88 stopni masz swoją odpowiedź procesor się grzeje

po screenie z HWmonitor domyślałem się takiego efektu

Jak temu zapobiec co mam zrobić ?

W laptopie masz pierarnik gruntowne czyszczenie laptopa. Filmiki znajdziesz w necie na youtobie szukaj lub serwis jak masz popsuć :slight_smile:

przede wszystkim trzeba wiatrak i wnętrze wyczyścić z kurzu, jeśli jest to możliwe to wymień pastę na procesorze, ważne jest to na czym laptop leży, najlepsza jest podstawka chłodząca tak żeby nie zatykać otworów pod laptopem

jeśli sam czegoś nie umiesz zrobić to oddaj laptopa w ręce komuś kto potrafi

Czyli wyśle laptop po świętach do serwisu na czyszczenie bo nie chce go uszkodzić. Natomiast, jeżeli podkładkę to jaką ?