Co jakiś czas komputer piszczy

(Onliner) #1

siemka, mam problem z kartą dźwiękową, otóż po zrobieniu formata i zaintalowaniu sterów kX (na oryginalnych nie działał środkowy głośnik) co jakiś czas (nie jest to jakieś regularne) po prostu przestaje działać dźwięk i wszystkie dźwięki są wydawane jak piski (na gadu-gadu mam sygnał Ding co jest odtwarzane jako biiiiip, a jak włącze jakąś piosenkę to jest po prostu ciągły pisk)

pisk wydobywa się z głośników a nie z komputera

jak to mozna naprawić?? przed formatem na tych sterach wszystko było ok

(Paya1988) #2

Sprawdź czy wszystko jest dobrze powtykane do kty dźwiękowej. A moze porostu zepsóły się głośniki (np. zadużo używałeś potencjometru do regulacji głośności).

(Onliner) #3

wszystko na pewno jest ok, bo jak mowiłem to jest tak, że nagle jest dźwięk przestaje grać i zaczyna piszczeć, a potem znowu pojawiają się normalne dźwięki (właśnie w tej chwili znowu wróciły)

Złączono Posta : 12.09.2007 (Sro) 16:57

na pewno jest to coś z kartą a nie głośnikami bo jak podłączyłem słuchawki to też piszczało... tylko jak ją naprawić?? czy to wina sterów?

(Kurzyk Zbw) #4

Po pierwsze podłącz głośniki do innego urządzenia(może być nawet mp3), sprawdź czy głośniki są prawidłowo podłączone. Spróbuj także odinstalować sterowniki od karty dźwiękowej i zainstaluj je ponownie.