Co jakiś czas niemożność połączenia z siecią i zużyciePCU70%

Witam,

na początek zaznaczę, że po raz pierwszy walczę z wirusami “sama”. Komputer jest znacznie spowolniony od jakiegoś czasu, pojawiły się nieznane mi nowe procesy, między innymi _ex-08.exe który zużywa największą część procesora, a po usunięciu zawsze się odnawia. Ani NOD32 ani Spyware Doctor nie widzą w tym pliku nic podejrzanego, ale nie mogą go też usunąć. Nod32 w ogóle nie wykrywa żadnego zagrożenia na komputerze, a Spyware Doctor przy każdym skanowaniu komputera wynajduje coś nowego, nawet jeśli skan jest powtórzony jeden po drugim. Przy wyłączaniu komputera wyskakują okienka z informacjami o nieznanych mi procesach (na ogół, że coś się nie powiodło). I jak w temacie, co jakiś połączenie z siecią zostaje przerwane mimo b. dobrej jakości sygnału. Restart w takiej sytuacji nie pomaga (w zasadzie nie wiem co pomaga -albo samo odpuszcza po jakimś czasie, albo to zasługa skanowania antywirusem, nawet jeśli ten nic nie znajdzie?). Wklejam loga http://www.wklej.org/id/152977/

i będę bardzo wdzięczna za pomoc - niefortunnie przebywam teraz za granicą i nie bardzo mam się tu do kogo zwrócić.

Fix w HiJackThis: ( Do a system scan only -> zaznaczasz pola przy podanych niżej wpisach -> Fix checked )

Pokaż logi OTL oraz GMER.

W GMER nic nie zmieniamy -> wciskamy Szukaj (skan potrwa kilkadziesiąt minut) -> po skanie Kopiuj.

Dodam jeszcze, że po parunastu minutach używania komputera pasek zadań jakby się zacina, tzn. nie jestem w stanie ani otworzyć menu start, ani nacisnąć żadnej ikony na pasku zadań - pozostaje mi korzystać jedynie z tego co już mam otwarte.

Tutaj jest rootkit i na to trzeba zastosować inne narzędzie.

Pobierz Combofix, ale nie uruchamiaj.

Podczas pobierania i skanowania Combofixem należy wyłączyć wszelkie antywirusy i firewalle.

Otwórz Notatnik i wklej do niego:

Plik zapisz pod nazwą CFScript , najlepiej w tym samym folderze co Combofix.exe

Przeciągnij i upuść ikonkę CFScript.txt na ikonkę Combofix.exe

Powinno się rozpocząć usuwanie.

_ Potem dajesz log z usuwania Combofix. _

miałam stresa przy tym combo :slight_smile:

czy on mi usunął moją prace ze studiów?:slight_smile: osobowość.doc ?

Niestety nie możemy Ci pomóc, gdyż posiadasz nielegalnego antywirusa.

wow, a tego to nawet nie wiedziałam :expressionless: to co mam teraz zrobic?

Usunąć NOD-a z komputera i zainstalować darmowego antywirusa…

wystarczy z menu dodaj/usuń programy?

wybacz banalne (jak sądzę) pytania, ale zawsze ktoś się zajmował tym kompem i dopiero zaczynam sama się rozeznawać co gdzie i po co…

Dodane 21.09.2009 (Pn) 20:28

usunęłam noda, zainstalowałam avasta.

Dodane 21.09.2009 (Pn) 21:50

co dalej? czy komputer już jest czysty?

Usuń ręcznie lub Unlockerem ten plik:

Pokaż jeszcze nowy log OTL, bo chyba będę musiał się pozbyć tej nielegalnej usługi…

ten plik icwsetup odnawia się przy restarcie

proszę OTL http://wklej.org/id/153708/