Co jakiś czas rozłącza się internet - wifi

Witam

 

Problem polega na rozłączaniu internetu losowo- wifi. Raz mam internet przez cały dzień a czasami potrafi się rozłączyć co kilka minut. Najbardziej uciążliwe jest to, że aby ustanowić zaś połączenie muszę uruchomić ponownie komputer. 

 

Kroki jakie poczyniłem to:

  • wyłączenie pozwolenia na oszczędzanie energii przez kartę sieciową

  • aktualizacja sterowników karty 

  • ustawienie trybu greenfield 802.11n

  • zmiana kanałów

  • PRZYWRÓCENIE KOMPUTERA DO USTAWIEŃ FABRYCZNYCH

  • sprawdzałem też ile sieci widzi moja karta sieciowa ale znalazło mi zaledwie 2-3 inne sieci

  • w trybie awaryjnym z obsługą sieci problem również występuje

  • czasem gdy rozłączy mi się internet wchodzę w menadżera urządzeń i klikam prawym przyciskiem myszy na “skanuj w poszukiwaniu zmian sprzętu” po tym zabiegu mogę ręcznie ustanowić połączenie z moją siecią - jednak nie zawsze - czasem mimo wszystko muszę uruchomić ponownie komputer aby nawiązać połączenie

 

Jestem już bezradny, więc proszę o pomoc. Dodam, że informatykiem nie jestem więc moja wiedza jest bardzo ograniczona :wink:

 

* Posiadam internet upc z routerem Technicolor TC7200.

* Karta sieciowa to Qualcomm Atheros AR5B97 Wireless Network Adapter.

* Windows 7 64bit

* Komputer to Acer Aspire 5750G

* Na innym komputerze który jest też podłączony przez wifi do tego routera problem nie występuje.

 

Liczę na jakąś pomoc

 

Pozdrawiam !!

Ta karta Wifi nie ma “prawdziwej” obsługi N, próbuje się łączyć po 2.4GHz. Wyłącz te wszystkie greenfieldy i inne dodatki, przełącz do testu AP (router od UPC) w 2.4GHz (wyłącz N-kę - pewnie jest taka możliwość, nie znam sprzętu). Później zmień kartę na coś normalnego (Acer z tego co kojarzę nie ma wbudowanego “whitelistingu” dla sprzętu jak np. DELL, który odrzuca inne karty wifi).  To wygląda fajnie: http://allegro.pl/intel-centrino-advanced-n-6200-622anhmw-300mbps-fv-i4216186550.htmla jak się boisz grzebać w sprzęcie, kup jakąś kartę na USB

problem nadal występuje… w takim razie kupuję nową kartę sieciową. 

 

Model laptopa to Acer aspire 5750g. Którą kartę sieciową polecacie?