Co jako następca HD 4850?

Witam

A ja myślę że nie ma sensu nic już do tego komputera dokładać, jak dasz nową kartę to z kolei procesor ją będzie ograniczać.

Pod ten to wiadomo że nie, ale chce kupić z myślą o nowym kompie. Na razie pochodzi w tym a potem w nowym.

 

http://en.wikipedia.org/wiki/List_of_games_with_DirectX_11_support

 

A jutro Microsoft napisze w marketingowym bełkocie, że bez win10 i dx12 nie zagrasz nawet w tetris.

 

A tak naprawdę większość gier co wymaga realnie dx11 to potrzebuje procesora klasy i5

 

Wstrzymaj się bo zaraz okaże się, że po wyprzedaniu szrotu magazynowego będą karty z dx12 :stuck_out_tongue:

Jaki system, bo jeżeli XP, to żadna karta Cię nie uratuje, jesli nie, to zacznij od dołożenia pamięci. Karta typu HD7770 pozwoli Ci swobodnie grać w BF3, ale pamięć minimum 4GB. I to raczej ostatnia gra na DX11, w którą zagrasz. Powyższe posty są niestety słuszne. 

System to oczywiście Windows 7.

W BF 3 i tak już gram bardzo swobodnie na full detalach w około 40-50 fpsach. Nie zmieniałbym tej grafy gdyby nie gry wymagające dx11.

Szukając karty zwróć uwagę na rodzaj slotu płyty głównej [VGA 1x PCI-Ex16]. Nowsze karty wymagają zazwyczaj PCI-Ex16 3.0.

 

Napisze Ci realnie.

 

Pół roku temu miałem HD 4850, niestety umarła tak definitywnie, że nawet reballing nie pomógł.

Wymusiło to na mnie zmianę na HD 7770, akurat ta z powodów ekonomicznych.

 

Wiesz jaka jest różnica ? Taaa w D3 10-30 fps +, Wot, no nie widze bo jak miałem 70-80 fps tak mam podobnie i tak można by wymieniać.

 

Jak wyszła HD 4850 to była karta z wyższej półki więc nadal potrafi to samo co dziś karty z średniej półki.

Więc w BF3 to może skoczy Ci o 5-10 fps o ile to nie wąskie gardło procka ogranicza 4850. Jedyna wada to, że żre prad jak głupia.

 

Co do PCI-Ex16 3.0 vs PCI-Ex16 2.0 - różnica polega na wydolności prądowej gniazda, nawet najszybsze dziś karty graficzne nie potrafią wykorzystać przepustowości PCI-Ex16 2.0

Ale dokładniej masz to wyjaśnione tu:

http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic2807450.html

 

 

Karta z PCI-Ex16 3.0 jest kompatybilna w dół.

Nie czytałem 3? ostatnich postów ale się nie zgodzę z i5 + dx11 :slight_smile: Mój zestawik x4 750K @ 3.6GHz + 4GB + HD7770 ciągnie wszystkie nowe gierki na średnich/wysokich (z FarCryem na 1.4 na wysokich grałem potem coś się ebło na 1.5 )

Autor ma Intela… więc dostał odpowiedni przykłada aby zrozumieć. I przypuszczalnie jak zrobi upgarde to dalej w kierunku Intela. I wspominanie tu o I5 bardziej jest dlatego, że coraz więcej gier będzie wykorzystywać 4 jajka fizyczne.

Czyli co jednak polecacie?

Bo widzę że każdy chce dla mnie jak najlepszy zestaw a ja nie gram zbyt często a jak już to w starsze albo mało wymagające.

Minimum, to wspomniane HD7770, jeżeli windows 64 bity, to koniecznie pamięć.  Procesor, to już inna bajka, za 200-240 można kupic używanego quada. Trochę droga zabawa, a wymiana samej karty pozwoli na DX11, ale nie zaspokoi wzrostu zapotrzebowania na pozostałe parametry, które jednak wystąpi w związku ze zmianą DX . Powtarzam, jak mantrę za mało pamięci. 

No dobra, powiedzmy że decyduje się na 7770.

Jakiej firmy mam wybrać kartę i o ile będzie mocniejsza od mojej hd 4850?

 

A tak trochę poza tematem, coś mi się obiło że jakieś karty graficzne dx11 mają obsługiwać też dx12. O jakie karty dokładnie chodzi?

Gigabyte. Z łatwiej dostępnych: http://allegro.pl/karta-graficzna-asus-radeon-r7-250-1gb-128bit-hdmi-i4964998084.html . Wpisz w wyszukiwarkę:

HD 4850 vs HD7770.  

Zdecydowałem się jednak na HD 7770. Uważam, że ta karta to max do tego zestawu i będzie dość dobra do przyszłego. Po za tym ma obsługiwać kiedyś DX 12 więc będę już o krok do przodu.