Co jest ciekawego w piłce nożnej?

najlepiej zlikwidowac sport, bo go glupie. Taniec jest glupi. Jazda rowerem jest glupia. Taplanie sie w rzece jest glupie. Po co ludzie zwiedzaja gory? Przeciez nie ma tam nic ciekawego…

No z takim mysleniem depresja murowana.

Nikt nie każe likwidować sportu tylko komercję jemu towarzyszącą.

Ja czekam aż świat się zresetuje.

master_zonk6 , Skoro tak to uważasz i tak odbierasz - masz do tego prawo.

Trochę Ci współczuję. Tylko trochę :wink:

Sport jest piękny,Co wy ludzie tylko przed klawiaturą już siedzicie?

Za Kononowiczem: niech nie będzie niczego. Kto oglądał Brazylię wczoraj? Ja oglądałem, bardzo mi się podobał mecz. I tu kolejny raz się nie zgodzę. Można oglądać mecze, kibicować drużynom, a jak się komuś nie podoba niech poogląda M jak Miłość pewnie to jest ciekawsze od jakieś tam kopaniny. To teraz moja prośba. WYMIEŃCIE MI PRAWDZIWY SPORT, taki gdzie nie liczą się pieniądze, a umiejętności (nie wliczając e-sportu). Nie przesadzajmy z baletami mongolskimi.

I dziwić się czemu bezrobocie rośnie jakby tylko przed kompami siedzieli 8) nie mówiąc już o otyłości…

Nie wyobrażam sobie mojego dnia bez porannego biegania, popołudniowego grania w piłkę i wieczornych ćwiczeń na siłę…

Konrad bez obrazy, ale dopuść do swojej wyobraźni, że są na tym świecie inni, którzy mają inne priorytety jak uganianie się za “flakiem”

Właśnie w e-sporcie najbardziej liczą się umiejętności, tutaj kasa jest na dalekim miejscu. Nieraz gracze z jakimś szczurem no-name posuwający go (lub nawet turlający te kulkowe eksponaty muzealne!) po blacie od stołu pomiatają tych co ma jakieś copperheady i deathaddery na goliathusach. Już nie wspominając o różnicach w podzespołach w pc.

A wychodząc poza e-sport który, przyznam wam rację, nie jest sportem, bo jest e-sportem :slight_smile: To jazda figurowa na lodzie, ćwiczenia, ćwiczenia i jeszcze raz ćwiczenia pozwalają osiągnąć to co widzimy na występach tych ludzi. Ale nie mówię o tym programie na tvn czy innych takich tam.

Konrad, co innego samemu uprawiać sport, a co innego bezmyślnie gapić się na bandę kalek. Jak mi przychodzą dzieciaki do sklepu po fifę to pytam ich czy nie lepiej pójść z kolegami na boisko i pograć razem.

A w piłce nożnej treningi? Szkółki piłkarskie- aha to też dla kasy? Aby trenerzy mogli tylko zbijać kasę. Trzeba zacząć patrzeć od najmłodszych, jak dostają się do dobrych klubów.

I od razu dam przykład. Pochodzę z Oławy. Mamy kilka lokalnych klubów, ale jeden liczy się najbardziej MKS Oława. Grał tam kiedyś Janek i Marek Gancarczykowie. Od małego grali w piłkę, nie płacono im za grę, ciężko trenowali, aby wybić się i proszę jeden WKS Wrocław, drugi Polonia Warszawa. Dopiero po latach zaczęli zarabiać dużą kasę. Dlatego nie każdy myśli w kategorii finansowej. Drążymy dalej co w piłce nożnej jest pięknego? Umiejętności piłkarzy, widowiskowe gole, nieraz i skandale sędziowskie (np. wczorajszy z nieuznanym rzutem karnym dla Brazylii). Chęć podjęcia walki w imię reprezentowania kraju! Do każdego sportu mogę się przyczepić, że istnieje tylko dla kasy. Bo za każdy wysiłek, czy to fizyczny czy intelektualny (zawody szachowe) przyznawane są nagrody.

A więc proszę o podanie sportu, w którym nie liczy się kasa. Łyżwiarstwo odpada, tam też doskonali się nie tylko po tytuł, ale również o kasę. Fiesta to jaki ty masz “priorytet” ? Siatkówka? A może w ogóle omijasz sport, bo tylko chodzi w nim o kasę?

A i owszem spotykamy się dwa razy w tygodniu żeby “poruszać” się przy siatce, a potem wypocić się w saunie, czy pójść na małe co nie co.

Coś w tym zdrożnego, że nie podnieca mnie futbol ??

Tak, bo nie jesteś typowym facetem, typowy facet:

ogląda mecze, chleje piwo codziennie (choroba narodu polskiego, czyli alkoholizm przez wielu nazywany czymś w rodzaju dobrego zwyczaju), ma kobietę i zdradza ją z wieloma innymi, najlepiej z jej koleżankami, ma samochód i pracuje na budowie.

Jak wam podoba się ideał typowego faceta? Mi nie bardzo, bo nie ma w nim miejsca na inteligencję, homoseksualizm i delektowanie się sztuką.

Nie Fiesta, chodziło mi o to t.j. podkreślił Spectator, a jeżeli uprawiasz sport nie ważne jaki to chwała tobie. Każdy lubi coś innego. Ja również lubię siatkę i również spotykamy się z kolegami i gramy w siatkę. Nie mam nic przeciwko. Tylko co autor miał na myśli, zakładając temat. Mi się wydaję, że trochę chciał obrazić fanów futbolu. Bo do każdego sportu mogę się przyczepić. To nie jest tak, że jestem zagorzałym fanem futbolu, lubię również pooglądać (jak i pograć!) siatkę, wyścigi f1, boks.

Ja widzę tutaj inny problem. Wydaje mi się iż niektórzy zakładają że jeśli komuś nie podoba się piłka nożna to tym samym nie interesuje ich sport w ogóle. Piłka nożna to tylko jedna z dyscyplin sportowych. Autor zapytał co ludzie w niej takiego widzą i jest to słuszne pytanie. Można wymieniać że finezyjne zagrania, refleks piłkarzy, przykładów zapewne namnożyłoby się ale wszystko to znajdziemy w innych dyscyplinach czasem nawet w większych ilościach.

Myślę że tutaj chodzi o mozliwość kibicowania. W starożytnym Rzymie motywem przewodnim był slogan “Chleba i igrzysk” teraz jest podobnie, “Piwa i piłki nożnej”. Dlaczego piłki ? Ponieważ jest najbardziej rozpowrzechnioną dyscypliną, najłatwiej jest trenować ten sport, w każdym mieście czy nawet wsi jest jakaś drużyna której mozna kibicować, wszedzie widzimy piłkarzy czy to w reklamach TV czy na produktach spożywczych. Jesteśmy wręcz bombardowani piłką nożną.

Sport ten tak naprawdę jest prymitywny i pozbawiony wszelkiej finezji, kunsztu, jest to sport dla mas podsycany przez wielkie korporacje które czerpią z kibiców nie małe pieniądze.

Bo w Polsce z piłką jest jak z kobietami nie mówię że wszyscy bo ja akurat lubię każdą dyscyplinę ale statystyczny polak ma swój ideał kobiety i takie się mu podobają a o innych myśli że są nieładne lub mniej ładne za to u innego faceta inna laska jest ładna i to samo jest w sporcie jeden lubi to a innego nie lubi i nie ma się o co kłócić… na koniec tylko dodam, że na całe szczęście statystyczny polak nie istnieje…xD

Pozdro dla wszystkich aktywnie uprawiających sport :slight_smile:

Hm fajnie by było!Ale napisz jak to sobie wyobrażasz?

Tak mi sie nasuneło czytając ten wątek,że ci wszyscy co tak zaciekle krytykują piłkę nożną po prostu w nią nie umieją grać :lol: ,i nikt ich nigdy na podwórku do drużyny nie wybrał hehe :stuck_out_tongue:

Grałeś kiedyś w piłę? 8)

Tak, tak i mamy na tym punkcie traumę :smiley:

Przeczytałem wszystkie posty i powiem tylko tyle że, też nie oglądam piłki nożnej, tylko dla tego ze reprezentacja polski to kompletne dno,

a tera przejdźmy do e-sportu,

tutaj to po prostu chce się oglądać nasz kochany mym, same zwycięstwa,

a tera malutkie porównanie :

sport :

wydają grube pieniądze dla zawodników, i wszystkie z nimi rzeczy związane,

co za to dają :

same przegrane i wstyd,

jeszcze na dodatek z transmisji na żywo mają popularność prestiż (nie bierzmy pod uwagę przegrane, tylko samą osobę)

e-sport :

pieniądze mają z tego czy uda im się znaleźć sponsora, i nakłady finansowe są stu krotnie mniejsze niż w sporcie,

za to dają :

w większości same wygrane [co z tym idzie to i pieniądze z wygranych (taka prawda)]

jeszcze nie mają transmisji w telewizji jedynie to HLTV.org co z tego, tylko trzeba wziąć pod uwagę ze tam wchodzą jedynie osoby młode co wiedzą ze takie cuś istnieje, i na dodatek nikt nie wie o ich istnieniu,

oczywiście w sporcie miałem na myśli o reprezentacji polski nie o klubach,

i teraz sobie przemyślcie i napiszcie co byście chcieli oglądać sport czy e-sport ?

Chciałbym oglądać sport i e-sport. I nie tylko piłkę nożną, niestety zarzuty co do komercyjności piłki można odnieść do każdego sportu. A po prostu ktoś się doczepił piłki nożnej. Nie pasuje- nie oglądaj. Włącz sobie M jak miłość xD.

Mnie nie przekonują te argumenty. Wczoraj oglądałem wspaniały futbol- Hiszpania grała z Portugalią. Może jakieś inne argumenty? Bo jak na razie te które padły tutaj dot. komercyjności piłki nożnej można odnieść do wszystkich dziedzin sportu. Nie ciekawy? Nie sądzę, zbyt mało tutaj mam argumentów. Może ktoś wreszcie odważy się i zniechęci mnie do oglądania futbolu. Jeżeli taki będzie to obiecuje nie oglądam finałów MŚ 2010 :D. Jak na razie słabe argumenty jak dla mnie. Pozdrawiam :D.

w 100% zgadzam się z kolegą :slight_smile: