Co jest głównym problemem obecnego forum?

(tomekb) #1

Xpostuję z S_ympatyków_, proszę o wypowiadanie się sympatyków w tamtym wątku :slight_smile:

Cześć,

Wygląda na to, że niebawem będziemy mieli człowieka do zadań specjalnych :) czyli do migracji i dalszego rozwoju forum. Staramy się obecnie podjąć decyzję, co robić - dalej optymalizować i rozwijać IPB, migrować do phpBB lub migrować do myBB.

W związku z tym mam pytanie, czy moglibyście powiedzieć, co Waszym zdaniem stanowi obecnie największe problemy forum?

Ja np. widzę takie problemy:

1. zdecydowanie zbyt wolno działa

2. jest źle zoptymalizowane pod kątem SEO

3. wygląda fajnie, ale powinno być bardziej zorientowane na treść a nie wodotryski

(kuba3351) #2

Brak widoku który pokazuje listę tematów gdzie pisałem jakieś posty aby szybko sprawdzić czy ktoś odpowiedział. A jeśli coś takiego jednak jest, to dotarcie do tego jest nieintuicyjne.

Niby “moja aktywność” pełni tą funkcję ale tam się dublują tematy.

(przemek7525) #3

Czy brak shoutboxa można uznać za problem? Trochę go brakuje :stuck_out_tongue:

(Semtex) #4

Można uznać, jest wysoko w “brakach” :wink: To niestety niedomaganie IPB…

(Bogdan_G) #5

Kto powiedział, że główna strona forum ma być przewijana do dołu z choinką działów, napisami i bielizną miejsca?

Mnie by wystarczyła górna szeroka listwa z logo DP, na jakie 7cm, żeby można było zmieścić z 50 przycisków/napisów działów. Niżej shoutbox, jaka reklama, bo życie musi być okrutne i lista najnowszych tematów, obok przyciski informacji dot zakładania konta, zakładania tematów .

Tak właśnie powinno być, żeby wchodząc na forum, można było wzrokowo ogarnąć wszystko.

Na podstronach też górna listwa z logiem, a treść przewijana już. Tego się nie da ominąć.

Oczywiście na dole powinny być wybór stylów.

Nie łudźmy się - nie ma takiego forum, żaby czasem niedomagało. A czy będzie myBB z szybkim ajaxem, to techniczne szczegółki do rymu.

(JarekMk) #6

Tomku - czemu akurat pphpBB, a nie własnie MyBB?

(Pangrys) #7

MyBB sprawdzi sie doskonale w nieco mniejszych forach ale nie tu …

(SebaZ) #8

@Pangrys możesz mieć rację. Jednak każdy silnik forum złapie tutaj zadyszkę, a jeśli jest sam w sobie przeładowany jak IPB to efekt jest jaki jest.