Co jest lepsze - Intel Compute Stick czy Raspberry Pi 3 Model B?

Nie mam pewności co jest lepsze, na początku chciałem bardzo mieć Raspberry Pi, ale zobaczyłem też że jest Intel Compute stick. Ma już wbudowany wiatraczek, ma obudowę oraz ma architekturę x86, a nie ARM9 (trochę to może być wadą, bo nie da się natywnego androida zainstalować, tylko Android x86, chociaż mi nie sprawia on problemów). Nie zrozumcie mnie źle - nie chcę urządzenia do Androida, bardziej mi zależy na Linuxie, a Android na takim urządzeniu to raczej ciekawostka. No i Intel Compute Stick ma więcej RAMu. Z drugiej jednak strony Raspberry Pi jest tańsze, chyba łatwiej się overclockuje i ma się łatwiejszy dostęp do wnętrza komputera. Ciekawi mnie też które urządzenie łatwiej podłączyć do klawiatury, myszki, monitora, no i które jest bardziej przenośne (zakładam, że do Raspberry Pi dokupię obudowę).

Jeżeli potrzebujesz typowego pc to intel sprawdzi się lepiej.

Możesz też poszukać czegoś na itx np. z celeronem j-jakimśtam

A do czego lepiej podłączyć rzeczy typu mysz, klawiatura, monitor? Głównie zależy mi na monitorze. Chciałbym też wiedzieć który z tych komputerów lepiej poradzi sobie z używaniem tableta jako drugiego monitora.

Do itxa, jest większy ale masz też więcej portów i jakieś możliwości rozbudowy choćby o dodatkową pamięć RAM czy większy dysk.

 

 Zgaduję że ten na którym zainstalowano RDP lub VNC.

A poważnie, skąd taki pomysł? Tablet to nie przenośny monitor