Co jest lepsze Nokia 6280 czy SE k800i?

Ja też jestem nieszczęśliwym posiadaczem nokii ale modelu 6288. W ciągu 4 miesięcy od kupna zaliczyła dwa razy pobyt w serwisie nokii (raz sypnął sie soft, a raz wyszło coś białego spod przedniej kamery VGA). Telefon mam nowy kupiony wprost od producenta (dokładniej sprowadzany z Chin), język polski dograny za darmo w autoryzowanym serwisie nokii. Ten telefon to bubel nie wart swojej ceny. Również zapraszam na fora typowo zajmujące się telefonią komórkową a sami się przekonacie że wadliwość nokii 6280 i 6288 jest bardzo duża w porównaniu z innymi modelami.

Ja telefon ten używam bardzo intensywnie i mi bateria trzyma od 6h do 1,5 doby. Dla mnie to normalne. Nie miałem w życiu telefonu który w moich rekach wytrzymałby więcej niż dwie doby bez ładowania. Nie wierze w to co ktoś napisał że telefon łącznie z rozmowami trzyma mu 5 dni. No chyba że te rozmowy łącznie przez 5 dni nie przekraczają 30 minut a tak telefon leży w zasadzie nie dotykany…:]

No no no.Widze tu powaxne wady u nokii! I to nie u jednej osoby! Wielkie dzieki za takie przestrogi, a moze teraz ktos mi napisze cos o SE? Ale kolejne uwagi nokii terz nie zaszkodza :mrgreen: I wielkie dzieki wszystkim.

jeśli nokia to tylko ta wyprodukowana w FINLANDII. to jest bardzo ważne jeśli chodzi o jakość

Hmm bardzo ciekawa uwaga! A czemu to jest takie bardzo wazne? Myslalem ze wszystkie sa prodykowane w Azji (chiny,tajwan itp.)

:roll:

Sorry :oops: moje niedopatrzenie :oops:

Hahaahha Azet… nie wiem gdzie kupiłeś ten telefon, że bateria trzyma tydzień, pewnie żadnego sms nie dostajesz, nigdzie nie dzwonisz, a telefon jest w stanie czuwania. Pewnie jak raz na tydzień go włączysz to wyświetlacz jest w opcje najciemniejszej żeby pobór energii był jak najmniejszy. Ale nie dzięki takie coś mnie nie interesuje.

Symbiana nie ma ale jak włożysz większą kartę pamięci to tam go muli, że aż nie chce sie wchodzić w menu. Co do softu to każdy jest taki nawet oryginale z supportu urządzeń serwisujących. (np. MT BOX, JAF i inne).

I niezależnie cos wgrywasz i tak w pewnym momencie dostanie zawieche.

Tutaj to jest wina już przypadkowego wadliwego modelu. Ale zasięg ma dużo słabszy niż SE.

Hmm Nokia 6280 ma aparat 2mpixla a SE ma 3 mpixela, jak się upierasz wrzuć zdjęcia tego samego aparatu zrobione na full rozdzielczościach w obu i porównaj. Jeśli nie widzisz różnicy masz chyba coś z oczami.

Joystick to bardzo dobre rozwiązanie, o ile się go na wciska a siłe nie szarpie i nie wyrywa.

Co do Nokii to dodam że miała podobny pomysł jak SAMSUNG żeby zrobić telefon na szynie jednak żaden z modeli im nie wyszedł (6111, 5200,5300,6280,N80). Szyny mają luzy i telefon “lata”, szczególnie odczuwalne kiedy telefon jest ściszony, i włączona jest wibracja. Co do dalszych minusów tej noki jak i innych nowszych to rodzina BB5, z której simlock to obecnie wydatek około 80zł (wyszły urządzenia które robią to bez płatnych logów), niedopracowany soft, który w miarę możliwości trzeba aktualizować i nie metodą domową ale pod profesjonalnym boxem do tego przeznaczonym.

Hahahahaha człowieku gdzie znajdziesz tak tanio siłę roboczą, żeby tak tanio produkować jak w Chinach ? w Finlandi jest tylko składany wszystkie podzespoły produkują koledzy na wschodzie :slight_smile:

Jeśli interesują Cie usterki w jednym i w drugim to zapraszam TUTAJ. Jest to forum w całości poświęcone GSM, na którym jest większość serwisantów. Można zobaczyć co powtarza się najczęściej itp. Polecam

I dobrze myślałeś;)

Zapomniałeś dodać, że mam go głównie jako ładną cegiełkę ozdabiającą pokój… :wink: .To prawda, że bateria nie należy do najmocniejszych, (w końcu jest to model z 2005 roku) dlatego ją wymieniłem na bardziej podrasowaną.

No sory, ale zmieniłem karte 64mb która już była przy zakupie na 2giga i nic nie muli bo wszystkie pliki skategoryzowałem w foldery, a co do menu to nie powinno mulić ponieważ jest niezależne od karty

Jeśli chcesz rozwieszać plakaty na ulicy to spoko, ale jakości zdjęć nie liczy się tylko w megapikselach

Skąd to wiesz?

Muszę przyznać, że na plaży trochę piachu mi się dostało i do dziś szyny ciężej chodzą jak nówka, ale cóż trzeba dbać o tel.

Wiem, bo zajmuję sie gsm serwisowaniem, sprzedażą. Przynajmniej zajmowałem sie przez wakacje.

Pewnie na taką z allego co ma pojemność 10000000mAh. Nie ma lepszej niż oryginalny oryginał (nie z alledrogo.pl)

No tu się akurat zgodzę z Werewolf. Jak na mój gust to ta Nokia (i zresztą ogromna większość Nokii) jakościowo robi jedne z gorszych zdjęć. Aparaty klasy 2 mpx u konkurencji o wiele lepiej odzwierciedlają barwy, ostrość i mniej szumów. Zdjęcia może nie są jakieś paskudne, ale konkurencja zamieszcza w swoich telefonach trochę lepsze jakościowo aparaty…

Niezgadłeś :!: moja ma 5 tryliardów mAh… Czy musicie oceniać dany podzespół wg jednego parametru? Na jakość akumulatora składa sie nie tylko pojemność, ale też typ i kilka innych czynników. Wracając do aparatu to jesli tacyer będzie chciał mieć kom głównie do zdjęć to powinien raczej kupić normalny aparat foto, a nie bawić się z wbudowanym w komórce

Z aparatu będę kożystał dość żadko, według mnie telefon jest od dzwonienia, a od robienia zdjeć jest aparat ale taki bajer czasem może się przydać :mrgreen: . Dobrze, już wiem o Nokii dość dużo, że jest “licha”. To może coś o SE? Kumpel ma i nie nażeka ale może na taki model trafił. A jak u Was?

Mój jeden znajomy też ma K800i już od 5 miesięcy i też jak na razie nie narzeka.

Właśnie. Tylko że 5 m-cy to troszke za krótko by ocenić co się wali. Może jest ktoś kto ma, lub zna kogoś kto ma k800i? I napisze o jego zaletach a glównie o wadach!

tacyer na Forum używamy polskich znaków w pisowni, proszę poprawić wiadomości.

Już poprawiłem dwa ostatnie, i obiecuje że będe stosował polską pisownie :mrgreen:

bierz nokia. mam 6280 i n70 i bardziej mi pasuje 6280. rzucalem nia, walilem o sciane a ona nic, dopiero gdy walnolemw kolego rozsunieta prowadnice wypadly, ale naprawa kosztowała mnie 30zl i + za brak yoisticka. aparat tez ma dosyc dobry. ani razu mi sie nie zawiesila, wszedzie sie moge dodzwonic. bardzo dobry telefon. duzy wyswietlacz bateria trzyma 4-5 dni ogolnie spoko telefon. polecam

:o Jak dawno tu nikt nie zaglądał, czyżby odrodzenie tematu? Jako nieliczny polecasz nokie, waliłeś o ściane i nić :? to może masz jakąś limitowaną serie z tytanową obudową? Ale że naprawa prowadnic 30 zeta to pierwszsze słysze.