Co jest lepsze w doborze karty graficznej?

W mojej karcie graficznej 8800GT przegrzały się pamięci i teraz mam kolorowy ekran, więc muszę kupić nową.

Wybór padł na ASUS GTS 250 1 GB.

I teraz jest problem: część kart ma taktowanie 675 dla rdzenia ale ma 128 procesorów strumieniowych np. ta, a część 740 dla rdzenia i 112 procesorów np. ta.

I dlatego nie wiem co lepsze: taktowanie czy te procesory?

Wszystkie procesory GTS250 mają 128 podprocesorów wykonawczych. Na podanej przez Ciebie stronie jest po prostu błąd opisu.

Co do wydajności to zawsze im wyższa częstotliwość taktowania i im większa liczba podprocesorów, tym większa wydajność karty. Jedno i drugie podwyższa wydajność. Obie podane przez Ciebie karty ASUS’a są bardzo wydajne i w obu możesz samodzielnie zmieniać taktowanie zarówno procesora graficznego jak i pamięci (oczywiście w zdefiniowanym przez producenta zakresie, a zazwyczaj nie przekracza ono 780MHz dla procesora i 2200MHz dla pamięci). Pamiętaj tylko, że układ chłodzenia z ciepłowodami jest wydajnieszy i z reguły cichszy. Osobiście posiadam tę kartę z pierwszego linka podanego przez Ciebie i muszę Cię ostrzec, że jest niesamowicie głośna, gdy uruchomisz jakąś grę. Mnie to drażniło na tyle, że wymieniłem układ chłodzenia na w pełni miedzianego ZALMAN’a z czterema ciepłowodami i teraz mam ciszę, dużo lepszą od firmowych chłodzeń ASUS’a z ciepłowodami. Jeśli nie chcesz inwestować w dodatkowe układy chłodzenia i nie lubisz “majstrować” przy nowych rzeczach, to zdecydowanie polecam Ci tę kartę z drugiego podanego przez Ciebie linka.

Pozdrawiam.

Dzięki za odpowiedź :slight_smile: