Co jest nie tak z X-kom?

Tylko dziś sprawdziłem około 11 przedmiotów.
Klasa cenowa 200-500zł.

Ceny porażają… Każdy sprawdzony przedmiot jest droższy od konkurencji średnio 10-15%. I nie chodzi o to, że jedna firma ma taniej.

2 ostatnie wyszukiwania:
Monitor Philips 24" 243V7QSB/00 - 407 vs 380
HyperX 8GB 2666MHz CL13 Predator Black - 199 vs 160

Elo… Obudzić handlowca bo przesypia klientów.

Ale mogą dać ci rabat 30 zł przy zakupie za 3000zł :wink:

1 polubienie

Co chwilę na tej stronie są promocje X-kom po której możesz zakupić towar w normalnej cenie.

A po ludzku: promocje kosztują (publikacja treści), i w ostatecznym rozrachunku podnoszą koszty działalności przerzucając je na klienta w cenie zakupu.

Docelową grupe klientów nie stanowimy my, bo potrafimy z pamięci o 3 w nocy wymienić przynajmniej 3 inne sklepy, ale Sebixy i Janusze, które widziały reklamę i klikną w link lub w pierwszym odruchu wklepią w gogle xkom i dalej już standardowo do kasy. :wink:

3 polubienia

Też często jest to wygoda wyboru. W tej chwili już nie, ale w poprzedniej pracy X-Kom mijałem codziennie rano i po południu, dla mnie zamówienie przez stronę i odbiór osobisty a w razie potrzeby reklamacja bez odsyłania kurierami to duży atut, wart dopłaty. I nie wszystko mają drożej niż konkurencja, część sprzętów jest w podobnych cenach.

Toż to jest w tej chwili standardem, przynajmniej w obrębie tych kilku konkurujących pomiędzy sobą firm.
Z ciekawości właśnie sprawdziłem HyperX 8GB 2666MHz CL13 Predator Black w 3 marketach ze sprzętem…
169zł i tak samo mogę zamówić przez net, odebrać osobiście czy zrobić reklamację osobiście.

Więc co tu jest wartego dopłaty aż 30zł na sztuce ?
Nawet po kursie dolara jest taniej nie biorąc pod uwagę ceny dostawy…

Standardem jest to, że ma się po drodze do jakiegoś sklepu? :smiley: No nie bardzo…

… mam po drodze paczkomat, to nawet lepsze od salonu.
Do czasu aż siedzący pod maską Windows XP nie zawiesi się, wtedy pół godziny czekania lekko na odbiór.

1 polubienie

Oh nie rozpatrujemy Twojej sytuacji mieszkaniowej.

Bo akurat do X-kom mam najdalej a po drodze Komputronik, kilka pomniejszych z tej branży i ze 4 markety w których ten towar można zamówić.

Ja lubię X-kom i wolę tam robić zakupy.
Dlatego jest ten temat a nie po to aby kopać ich śpiącego handlowca.

Nie kumam o co tutaj chodzi. Czy to źle, że można kupić taniej?

No to w czym problem, kupuj tam gdzie jest Ci wygodniej (taniej, szybciej, lepiej). X-Kom ustala ceny na takim poziomie jaki są w stanie zaakceptować konsumenci, jeśli zależy Ci na ich zarobku - napisz w temacie Rabaty specjalnie dla czytelników forum dobreprogramy.pl i pewnie dostaniesz zniżkę wyrównującą do cen z innych sklepów.

Ja nikomu nie bronię robić zakupów do paczkomatu, to mój ulubiony sposób na zakupy, chociaż w takiej sytuacji wolę dopłacić te 8 zł za zakup na Allegro i dostać bezpłatną przesyłkę SMART niż brać z x-komu który za paczkomat życzy sobie 10 zł.

Natomiast jak czas jest krytyczny (mam dziś czas i chcę dołożyć dysk ale nie mam kabelka SATA) to sorry ale wolę dać zarobić sklepowi który mam najbliżej niż czekać 24-72h na dostawę do paczkomatu :slight_smile:

Co raz więcej Youtuberów muszą opłacić? :thinking:
Reklama kosztuje :wink: .

Normalna cena w promocji to oksymoron.

1 polubienie