Co jest pod samochodową maską


(Badzik Mistrz) #1

Cześć

Bardzo potrzebuję jakąś fotkę na której znajdowałoby się wszystko to co samochód osobowy ma pod maską... problem w tym że potrzebne jeszcze jest mi to, żeby było pokazane gdzie owa część się znajduje.

Może mi ktoś pomóc ?

Dzięki, pozdrawiam


(Wojtanos) #2

Nie odrabiamy za uczniów technikum samochodowego prac domowych...


(Badzik Mistrz) #3

chodze do liceum i jestem na kursie prawa jazdy i chce wiedzieć i sobie utrwalić co jest pod maska osobówki


(Marunde) #4

Każdy samochód ma różne części w różnych miejscach. Musisz szukać chyba dla konkretnego modelu. A sprawdzałeś w google ??


(Gutek835) #5

http://www.kulthea.net/engine/index.html

http://users.tmok.com/~firebane/car/engine/

Więcej w :google:


(Badzik Mistrz) #6

chodzi tu o Opel Corsa

w google to ja duzo fotek znalazlem ale szukam takiej na której, te części które będe musiał pokazać a egzaminie, byłyby podpisane (gdzie jest płyn hamulcowy i tak dalej....)


(Gutek835) #7

http://www.corsa.ja.pl/downloadFile.php?filePath=1/CorsaB-Instrukcja.pdf

Może się to okazać pomocne. Jest to instrukcja do corsy.


(Wojtanos) #8

Dziwne, wydawało mi się, że na prawie jazdy samochodami testowymi są Fiaty Punto :shock: Ale widocznie co kraj to obyczaj :roll:


(Michu151) #9

wrong :stuck_out_tongue:

w zaleznosci od wojewodztwa i innych duopereli, na kursach i egzaminach masz rozne pojazdy. ja np uczylem sie na Nissanie MICRA, a na egzaminie jezdzili jeszcze jakimis toyotami :wink:

odnosnie zdjecia, nie rozumiem do czego ono ci potrzebne :stuck_out_tongue: zapytaj swojego instruktora co gdzie jest, ja po pierwszym razie zapamietalem, bo tego nie sposob nie zapamietac, tam masz kilka rzeczy do zapamietania (plyn ham, olej, chlodnica, i plyn do spryskiwaczy)


(Badzik Mistrz) #10

Problem w tym że w każdym samochodzie jest inaczej i te rzeczy mi sie mylą ... czy są jakies zasadnicze różniece pomiędzy tymi zbiorniczkami od płynów ?

W moim mieście są punta i corsy ...

A jeżdze do Olsztyna na jazdy... a tam spotkałem: zwykle punto ,grande punto, corsy (nowa i stara), jakas toyote a nawet stare UNO


(Michu151) #11

tzn tak- plyyn do spryskiwaczy to amsz prawdopodobnie taka niebieska nakretke ktora mozna latwo zdjac, olej - wieksza czarna nakretka ktora juz myusisz odkrecic, olej wiesz jak sprawdzic? , no a hamulce i chlodnice jak jest w corsie to ci nie powiem bo niestety nie wiem- tak jak mowie najlepiej na ktorejs jezdzie zapytaj swojego instruktora ,a 99,9% nei ebdzie mail z tym probemu :stuck_out_tongue:


(:: MARIO ::) #12
 1. Tu się dolewa olej. Zawsze ten sam, powinna tam być naklejka z nazwą i rodzajem oleju.

 2. . To jest bagnet. Trzeba go wyciągnąć za to kółeczko, przetrzeć końcówkę jakąś scierką czy papierem (bo w czasie jazdy mogło się zachlapać i będzie kłamać) i wsadzić z powrotem. Wyciągamy i patrzymy dokąd sięga zabrudzenie. Na końcówce są dwie kreseczki, poziom oleju (czyli zabrudzenia bagnetu) powinien być pomiędzy nimi. Jak za mało to dolewamy.

 3. . To wlew płynu do chłodnicy.

 4. . Płyn do spryskiwacza.

 5. Pod tą czarną plastikową pokrywą jest zbiorniczek z płynem hamulcowym. Żeby dolać płyn trzeba zdjąć pokrywkę. Ale znaki min i max są widoczne bez zdejmowania więc kursant jest w stanie określić poziom płynu.

(Wiedzę o punkcie 5 zawdzięczamy emzet'owi Dzieki.)

 1. . To jest pasek alternatora (w ostatnim pytaniu egzaminacyjnym trzeba po zapaleniu się lampki kontrolnej i zatrzymaniu pojazdu "sprawdzić naciąg paska klinowego". Nie mam pojęcia jak się to sprawdza, ale przynajmniej już wiem o co chodzi

:wink: co google, to google :wink:

btw; ja robilem prawko na Aveo :slight_smile:


(Badzik Mistrz) #13

problem w tym że raz mi pokazywał i mi mówil, ale od tamtego czasu patrzyłem jak jest w innych samochodach i w każdym gdzie indziej jest to wszystko porozmieszczane.

No nic to zapytam go jeszcze raz


(:: MARIO ::) #14

jakby ktos jeszcze Aveo potrzebował

 1. Filtr powietrza

 2. Korek wlewu oleju

 3. Zbiornik płynu hamulcowego / sprzęgłowego

 4. Zbiornik płynu chłodzącego

 5. Skrzynka bezpieczników i przekaźników

 6. Akumulator

 7. Zbiornik płynu do spryskiwacza

 8. Zbiornik płynu wspomagania układu kierowniczego

 9. Miarka poziomu oleju silnikowego (tzw. bagnet)


(Kobra10) #15

a to teraz na egazminach o takie duperele sie pytaja??

jak ja robiłem w 2002 to nic takiego nie było :smiley: :d

jak sam napisałes ->

wiec lepiej chyba rozpoznawac po nakrętkach (przecież na płynie do spryskiwaczy masz - szybe i spryskiwacze, wspomaganie masz - kierwonice, hamulcowy nie pamietam co ma, olej masz - butelke oleju i przekreślona ręke, o bagnecie chyba nie musze mówic D: ), troche popatrzysz i będziesz wiedział co i jak, a nie ->

wykuć na pamięc, by tylko zdac.

a jak sie przesiądziesz do innego auta?? to co/? też sobie na kartce narysujesz by wiedzieć gdzie wlac płyn do spryskiwaczy?? no torche opamietania