Co jest potrzebne do pracy systemu 64-bitowego

Jaki sprzęt jest potrzebny do pracy systemu 64-bitowego. Jakie urządzenia muszą być zgodne ?

Przede wszystkim procesor musi być 64 bitowy.

64 bitowe sterowniki do sprzętu,o ile w przypadku popularnych urządzeń np. karty graficzne Ati i Nvidii nie będzie z tym problemu,to mogą być w przypadku mniej popularnych urządzeń i oczywiście trzeba mieć 4 GB ram,albo więcej :slight_smile:

System x64 wystartuje na kompie z np: 512MB ram więc 4GB nie jest wymagane.

On widzi więcej pamięci niż system x84, bo on widzi tylko 3.25GB.

Wystarczy procesor z rozszerzeniem 64bitowym (no i żeby płyta główna go obsłużyła), reszta standardowo.

procek musi być 64bit, a płyta główna musi być taka żeby obsłużyła tego procka, co do ilości ramu to nie wiem jakie jest minimum… systemów operacyjnych jest wiele

Tylko że bez tego nie ma korzyści na przesiadce na system 64 bit,często kupuje się 64 bitowy OS aby obsłużyć więcej ramu,jeśli płyta to umożliwia to 32 bitowy system nie widzi powyżej 3,5 GB ram

Jak ja lubię pseudo,fachowców

x86 Obsługuje 4GB ramu, ale na każdym kompie jest inaczej. Zależy od kompa. NP:

U mojego taty z 4 GB wykryło tylko 3,00. U mojej siory tylko 3,25 a mi wykryło 3,50.

A u mojego kumpla całe 4 GB

a sprawdzales w menadżerze zadań ile ramu każdy ma? w zakładce Wydajność i Pamięć fizyczna

Widzieć, a wykorzystywać to dwie różne rzeczy…

32bitowy system może wykorzystywać coś koło 3GB (w zależności od reszty sprzętu są to różne wartości), 4GB może najwyżej być wyświetlane, ale i tak nie będzie dał rady tego zaadresować.

System 64bitowy nie przynosi zbytnio wymiernych korzyści. http://www.egielda.com.pl/?str=art&id=4601-18

“Oprócz nielicznych przypadków (Windows Media Encoder, Maya) można powiedzieć, że 64bity do niczego na dziś dzień nie są nam potrzebne. I tak zdecydowana większość aplikacji codziennego użytku działa w 32-bitach i nie została napisana z myślą o środowisku 64-bitowym.”

64bity głównie są więc do obsłużenia większej ilości pamięci RAM i ostatecznie w specyficznych zastosowaniach.

TO pseudo-fachowcu zobacz w menedżerze zadań. U znajomego na Viście X86 (komp z Vobisa) we właściwościach pokazuje 4GB ale to nie oznacza że je wykorzystuje, bo w menedżerze jest tylko te 3GB.

i 2 komp (mój) dowaliłem mu do 4GB ram i było to samo co wyżej.

Więc nie wciskaj głupot że system x84 obsłuży więcej niż 3,25GB