Co jest potrzebne do rozmów wideo

Witam, posiadam telefon Nokia N73 oraz jestem abonentem sieci Era. Co mi jest potrzebne aby zrobić wideo-rozmowę zapytajnik.png

Nic nie potrzebujesz. Już możesz nawiązywać wideorozmowy. Jedyny warunek to taki, że osoba, z którą chcesz się połączyć też musi mieć opcjię wideorozmowy.

Wchodzisz do książki telefonicznej, wybierasz menu kontaktu i tam gdzieś jest wideorozmowa

To czemu pisze, że “Połączenia Wideo nieobsługiwane przez sieć” zapytajnik.png

Hmmm…

W takim razie sprawdź, czy masz ustawione, żeby łączyło cię przez UMTS.

Mam włączony tryb podwójny (UMTS i GSM)

A masz w tym miejscu gdzie jestes zasieg 3G???

no właśnie nie wiem, bo nie pokazuje mi się ikonka 3G, tylko zwykły zasięg

I masz odpowiedź :wink:

Ustaw tylko umts.

Musisz być w zasięgu umts (osoba, do której dzwonisz też). Usługa połączeń wideo musi być aktywna u obu.

http://www.era.pl/pl/indywidualni/uslugi-porady/polaczenia/video

Zadzwoń do biura obsługi i dowiedz się o szczegóły.

Tak jak koledzy wyżej napisali, skoro nie masz zasięgu 3G to nie masz co marzyć o rozmowach wideo ;]

Aby do takiej rozmowy doszło, obie osoby Ty i osoba do której dzwonisz musi być w zasięgu sieci 3G

Nokie nie posiadają opcji “tylko UMTS” jest tryb GSM i tryb podwójny i na trybie podwójnym jak znajdziesz się w zasięgu UMTS to na taki się przełączy.

Zbych1

Pic na wodę. Mam N73 ME i wiem, co i gdzie się ustawia. Proszę nie pisz głupot. W niektórych modelach może masz rację, ale w N73, N82, E50 i E51 na pewno jest opcja ustawienie wyłącznie umts-u.

nokia n73 posiada ustwienie umts/tryb podwójny i GMS i tylko te dwie możliwości i zarazem tryb umts/tryb podwójny jest trybem automatycznym w zależności w zasięgu jakiej sieci się znajdzie ,w tym że umts ma pierwszeństwo , nokia e50 nie pracuje w zakresie umts aczkolwiek posiada opcje przełączenia co jest błędem oprogramowania.

Mam nokię E66 i są opcje:

  1. tryb podwójny

  2. UMTS

  3. GSM

Ja mam nokie 6500 Slide i też są trzy opcje

-Dwuzakresowy

-UMTS

-GSM

a co do połączeń video to tak jak pisali koledzy wcześniej muszą obydwie osoby być w zasięgu 3G , musicie mieć skonfigurowane połączenia VIDEO , a później wystarczy wejść w normalnie do książki telefonicznej i wystarczy dłużej przytrzymać zieloną słuchawkę i nastąpi połączenie video .

A co do jakości takich rozmów to i tak jest kiepsko jeżeli chodzi o video .