Co jest potrzebne żeby pendrive oraz MP3, obsługiwały Win 7?


(Silver Surfer) #1

Otóż, mam pendrive http://www.komputronik.pl/Pamiec_Flash/ ... ,id,43598/ oraz MP3 http://www.empire-audio.eu/go/_info/?id=73 i chcę się dowiedzieć , co jest potrzebne, żeby w/w urządzenia "zechciały pracować" pod Win 7?


(Sworoslaw) #2

Jeśli chodzi o pendrive to nie potrzebujesz sterowników. Zainstalują się same jak tylko go podłączysz. A MP4 też powinna zostać wykryta automatycznie jako dysk przenośny :slight_smile:


(Silver Surfer) #3

Zapomniałem wspomnieć, że mam jeszcze aparat fotograficzny http://aparaty-cyfrowe.magazyn.pl/apara ... dimageg400. Co w jego przypadku?


(Sworoslaw) #4

Tak samo- powinno wykryć go jako dysk wymienny. Bo na internecie choćby do Visty driverów nie ma. Więc działać będzie :slight_smile: Sam używam Win 7RC1, i ani z aparatem (Panasonic,Canon) ani pendriv'ami żadnymi nie mam problemu :slight_smile:


(MaRa) #5

To, że nie ma sterowników do Visty/7 wcale nie znaczy, że będzie działać.

Natomiast takie rzeczy jak pendrive i dysk usb, aparat cyfrowy czy odtwarzacz mp3 powinny się same zainstalować w systemach Windows XP i nowszych. Media Player 10/11 obsługuje większość odtwarzaczy. Galeria Fotografii (czy jak to się tam nazywa) potrafi importować fotki z niemal każdego aparatu i nośnika wymiennego.

Czasem producenci dają płytę ze sterownikami i innymi programami, ale większość z nich tylko niepotrzebnie zaśmieca system.


(Silver Surfer) #6

Wielkie dzięki za wszystkie odpowiedzi :piwo: