Co jest słabsze GT220 czy E3200

Witam, chciałbym się dowiedzieć który z tych elementów jest słabszy procesor wykręcony do 3.0Ghz czy grafika. Komputera używam do gier, więc proszę o porównanie pod tym względem.

GT220 jest słabiutką kartą. Biorąc pod uwagę że w grach bardziej liczy się grafika niż procesor to masz odpowiedź co jest wąskim gardłem.

Musisz sprecyzować swoje pytanie,gry są różne.Starsze z którymi Twój komputer sobie poradzi i te nowe typu BF3 z którymi będzie miał ogromne problemy.

Nowe gry korzystają już z czterech rdzeni,Twój celeron w takim BF3 też będzie wąskim gardłem,grafika to już kolega wyżej napisał.

Właśnie chodzi o BF3 :slight_smile: Czasami znikają tekstury (np broni), dźwięk się przycina i ogólnie mam małą ilość FPS. Pytam co jest słabsze, gdyż najpierw chcę wymienić ten słabszy element a potem następny, gdy uzbieram pieniądze.

Ta twoja kart ma pamięć ddr2 czy ddr3 , jeżeli ddr3 to zmień procesor .

Karta ma 1GB ddr3 ale szynę 128 bitową. Z tego co widziałem na YouTube to niektórzy odpalają BF3 na średnich na tej karcie i działa dosyć płynnie.

Ja mam z kolei inne zdanie.Kręcił bym procesor i zmienił grafikę na coś pokroju HD5770.

Pozostaje jeszcze kwestia marnego zasilacz,który nie bardzo się :slight_smile: nadaje do mocniejszych kart

Ten procesor nawet jak podkręcisz do ‘5ghz’-to będzie mało wydajny (puste ghz).

Na jakich ustawieniach masz takie problemy .

Procesor został już podkręcony do tych 3.0Ghz ale to chyba nie koniec jego możliwości.

Tak ale karta jeszcze gorsza.

Gram na minimalnych, rozdziałce 1024x768 i mam około 20 FPS, co do znikających tekstur nie jest to zbyt częste zjawisko ale występuje i wkurza, gdyż chcesz już ładować w kolesia i nagle znika broń wraz z celownikiem… Na przykład na tym filmiku wszystko chodzi bardzo ładnie, czy to za sprawą lepszego? procesora ?

Mój młodszy brat gra na takich samych ustawieniach jak ty .

Ma podobną kartę radeon 4650,ale mocniejszy procesor intel e5200 2x2,5 ghz nie podkręcony i gra działa płynnie.

Na tym filmiku klient gra na dużo wydajniejszym procesorze od tego co posiadasz .(jego procesor jest trochę słabszy od CORE 2 DUO E6600-nie mylić z pentium)

Czyli po wymianie procesora będę osiągał podobne wyniki ? Jeśli możesz to napisz ile FPSów wyciąga Twój brat.

Sprawdzaliśmy programem FRAPS-nie wiem czy on jest dokładny ale było od 23 do 40 (to sie cały czas wacha).

Jeszcze jedno - on ma gorszą kartę graficzną na pamięcich ddr2

Masz kartę z serii Green.

Gainward GF GT220 1GB 128bit Green Edition

Czyli karta ma obniżone taktowanie w stosunku do zwykłych GT220.

Ale chyba zawsze można trochę podkręcić grafikę ( różnica rdzenia to 119Mhz, a pamięci 255Mhz)? Dodam, że grafika ma zamontowany dodatkowy wentylator schładzający ją :slight_smile: