Co jest wąskim gardłem w tym netbooku?

Kupiłem kilka dni temu Asus EEE PC 1011PX. Windows 7 Starter działa znośnie(optymalizowałem), ale lubi się czasem zapchać. Co jest głównym spowalniaczem? 1GB RAM, dysk 5400 RPM czy CPU Atom 570 ?

Trochę pomaga tryb, Super performance mode oraz wysoka wydajność, ale ja kupiłem netbooka właśnie ze względu na energooszczędność, więc wolałbym ich nie używać.

A czego się spodziewałeś po netbooku? Wąskim gardłem netbooka jest fakt, że jest netbookiem. I mało ramu i dysk wolny i procesor słaby. A do czego go chcesz używać? Chyba nie do grania w gry czy do obróbki filmów/grafiki 3D. Netbooka kupuje się do używania przeglądarki internetowej, ewentualnie jakiś film czy praca w pakiecie Office.

Ja dobrze wiem, że netbooki są słabe. Chcę się po prostu dowiedzieć czy zmiana RAM z 1 na 2GB lub kupno dysku SSD da zauważalnego kopa w działaniu systemu, lub czy niewiele da, bo CPU będzie ograniczał.

Używam netbooka do internetu i czasami do Office, i przydałaby się większa resposywność.

W Twoim przypadku za wiele zrobić nie można, koszt modernizacji nie może przecież być wyższy od samego urządzenia :smiley: Jedyne co ja bym zrobił to dokupił drugie 1GB RAM-u o ile producent przewidział możliwość rozbudowy pamięci. To doda mu małego kopa :wink:

1GB pamięci to trochę za mało możesz dołożyć ,możesz sprawdzić w menadżer zadań zajętość

Zarówno zwiększenie RAM-u jak i zakup dysku SSD da kopa. 1GB na dzisiejsze czasy to trochę za mało, a SSD też potrafi dać kopa. Jednak zostaje pytanie, czy SSD będzie opłacalne, bo można w netbookach z tego co wiem zamontować tylko 1 dysk i nie będzie gdzie trzymać danych.

Wymontuję ten HDD i zrobię go jak zewn. dysk, ale dopiero jak SSD stanieją, bo teraz ich kupno niezbyt się opłaca. Długo sobie więc poczekam :stuck_out_tongue:

Zdecydowanie zainwestuj w ssd, ceny nie są już takie straszne np:

Corsair Nova 2 40GB jest już od 265 zł - http://www.ceneo.pl/14788701

Sam mam 60GB i spokojnie to wystarcza, oczywiście dane na jakimś dysku zewnętrznym trzymam.

No ten ram też by się przydało zwiększyć.