Co jest z tymi słuchawkami?


(Matejo Master) #1

Kurde, dlaczego to już 3 słuchawki na 5 mieś. i zawsze sie popsuje prawy głaśnik, ale to zawsze jest na to jakiś inny spośób niż naprawa.


(PaPuX) #2

Możliwe że uszkodził ci sie jakiś kondensator lub rezystor na karcie dzwiekowej przez co na prawy kanał podawane jest napięcie i pada głośniczek w słuchawkach. Skoro wada sie powtarza przy kilku słuchawkach i nadal jest to prawy kanal zmierz napięcie na stykach wyjściowych gniazda na kanał lewy i prawy bez puszczania jakichkolwiek dziwięków na właczonym kompie. Jeżeli okaże sie że któryś kanał podaje wyższe napięcie niż drugi może to być uszkodzenie karty dzwiękowej.

Tego typu wady pojawiają sie tylko uszkodzeniami słuchawek ponieważ wszelkie głośniki komputerowe mają układ filtracji napięcia na jacku.

Zawsze oczywiście możesz sprawdzić prostrze usterki typu naderwany kabel, naderwane gniazdo, obluzowanie suwaka głosności i.t.p.

Co do sposobu naprawy to jeżeli spaliła sie słuchawka to nic nie zrobisz wymiana głośniczka, a jeżli coś sie obluzowało wystarczy to poprawić (przylutować)