Co jeszcze dokupić?

Witam dokupuję do mojego pc polesingowego no niestety dobry taki a nie inny wymieniłem już dysk na ssd 512 gb juz jest ok grafike zamówiłem dzis ma być no wymagań nie mam za duzych GT 1030 ddr4 napewno lepsza od integry intela 4600 może w przyszlosci kupie 1050TI mam 8 gb ramu procesor jest i5 4 rdzenie 3,20. myslalem nad ram 16 gb

Na razie zostaw, stary sprzęt to więcej bym w niego nie inwestował, przy GT 1030 bym więcej nie dawał jak 8 RAMu, a kasę dalej bym na nowsze podzespoły zostawiał, bo stare i5 zaczynają być słabawe. Oczywiście pod warunkiem że te 8GB pracuje w Dual Channel (dwie kości we współparcy), a nie w Single (jedna kość).

Obiektywnie lepsza, subiektywnie nie. Na żadnej nie pograsz w nic sensownego. Tylko 720p i 30-35 fps…

1 polubienie

niestety budżet nie wystarczył… jeżeli miałem okazję wybrałem tą w coś zawsze zagram a nie męczyć tylko WoT ( World od tanks ) na niskich

Byłem kiedyś zatwardziałym wrogiem grafiki zintegrowanej. ale teraz jako niedzielny gracz w stare tytuły (C&C, Cossack, starcraft, sieciówki, itd) i jak zobaczyłem rachunki za prąd. I jeszcze teraz przy chorej polityce cenowej. jestem jak najbardziej za. i5-9400 grafika UHD 630.

Chore ceny i tak sprawiają że nic innego nie opłaca się do biura czy multimediów.
A do grania konsola.

Ale z tego co widziałem, te nowe Ryzeny z integrą, całkiem dobrze sobie radzą.
Swiat domowych PC idzie w stronę mniej prądu itd.
Ja wiem, ze porównanie z dupy, ale ta karta to kiedyś cała moja pensja.
https://technical.city/pl/video/UHD-Graphics-630-vs-GeForce-8800-GT

Wiesz, ja przez lata miałem integrę w starej A8. Masz rację, do takich gier, jak my gramy, to integra wystarcza. Nawet Vega 3 w laptopie. Tylko szczerze: ilu współczesnych graczy celuje w Wiedźmina, Cyberpunka a ilu w Cossacks czy inne Diablo 2?

(btw. do dzisiaj pamiętam to demo Cossaks, bo to demo chyba było, z taka mapą z dwoma jeziorami i wzgórzem po środku)

Chodzi o to/ zastanów się dobrze/ z jaką gra spędziłeś najwięcej godzin w dzień i w nocy w życiu?

https://civilization.com/pl-PL/civilization-1/ :slight_smile:

mam do wydania 200-300 zł i teraz nie wiem czy ram czy wydać na coś innego niż do komputera? mam tą karte grafiki 1030 GT ddr4 niestety daje radę w minimum nawet na srednich

Odłóż na całkowita wymianę komputera. A jeżeli masz sensowny komputer, tj. nie “poleasingowy”, to zobacz, czy za 100-200 zł nie dostaniesz I7. Wtedy faktycznie mógłbyś dodać RAM i później 1660TI, na 3 lata miałbyś spokój. W innym wypadku nie inwestuj. :slight_smile: