Co ktoś może zrobić, jeśli zna moje hasło do wifi?

Na wstępie powiem, że mało co orientuję się w tych sprawach i z tego względu pytam tutaj, żeby się upewnić.

Co ktoś może zrobić, jeśli zna moje hasło do wifi ?

Chodzi mi o to czy może tylko korzystać z mojego internetu czy np. dotrzeć do jakiś danych w moim komputerze ?

Znajomy ma moje hasło i tak się teraz zastanawiam co może z tym zrobić, bo u niego takie sprawy to pikuś a ja mu trochę nie ufam.

 

 

Tak, może korzystać z twojego internetu, choć i to niepewne. 

Zalezy od konfiguracji routera, jeżeli masz przydzielone okreslone adresy MAC do okreslonych urządzen to do internetu mają prawo połaczyć sie tylko wybrane sprzęty.

Ale pewnie może. 

 

Po drugie:

To zależy od wielu kwestii… 

Między innymi od sposobu zabezpieczenia WIFI: WEP/WPA itd…

Dla zaawansowanych użytkowników nie stanowi to większego problemu. Mozna podsłuchiwać każde wywołania http itd. 

 

Poza tym zawsze mozesz zmienić do niego hasło , a twój kolega musiałby teoretycznie z tobą mieszkać … 

 

to, że korzysta z mojego internetu to dla mnie świadoma rzecz, bo korzystał przy mnie, jednak ma bardzo słaby zasięg, tak że na komputerze mu już nie sięgnie

 

 

 

tylko chodzi mi o to czy może dotrzeć do jakiś danych w komputerze posiadając tyko hasło do wifi

Tak jak mówiłem. 

Nie znając hasła zaawansowani użytkownicy są w stanie wtargnąć do naszych systemów za pomocą WIFI. 

 

Na pewno fakt posiadania przez niego hasła nie jest czymś poprawiającym twoją, pewnego rodzaju, prywatność. 

 

w takim razie do jakich danych może dotrzeć ? może dotrzeć do haseł np. zapamiętanych w przeglądarce, mieć wgląd do tego co ja robię na komputerze ?

  • hasła zmienić nie mogę, aczkolwiek nie znam loginu i hasła do panelu administracyjnego modemu

Jeżeli mówimy o danych zapisanych w komputerze to może dotrzeć do wszystkich informacji… W tym oczywiście haseł przeglądarek internetowych, które zapisują hasła w odpowiednio zakodowanych plikach na dysku.

Poza tym, tak może mieć wgląd do tego co robisz. 

a może to zrobić nawet jeśli moja sieć wifi nie ma zasięgu na jego komputerze ?

curley , zgodnie z regulaminem, który zaakceptowałeś podczas rejestracji, proszę dokonać zmiany tytułu na taki, który wstępnie opisze problem, w przeciwnym razie temat zostanie przeniesiony do kosza.

W celu dokonania korekty tytuły należy użyć opcji edytuj w poście otwierającym wątek, a następnie skorzystać z pełnego edytora tekstu.