Co kupić 200 gb WD czy Seagate (ata)

mam juz 2 dyski 80 gb WD (jeden ata drugi sata) i sprawuja sie znakomicie, ale slyszalem ze przy 200 gb seagate sa znacznie lepsze.

podobno maja nawet 5 lat gwarancji ale cos tam jest zamotanego z tym.

roznica w cenie jest mala bo wynosi tylko 10 zl na korzysc WD

Polecam Seagate … :smiley: :lol:

jak juz to tylko MaXtor lub IBMHitachi

WDCaviar sa jedne z gorszych, slabe dostepy maja i szybkosc wewn.dyskowa tez pozostawia do zyczena

chodz sa trwalsze niz sygate czy np. dostepne dyski firmy Samsung

czy Fujitsu (omijamy je dalekim lukiem)

a Sygate sa dyskami awaryjnymi niestety

Poczytaj:

pierwsze słyszę. a paru znajomych używa seagate’ów.

polecam seagate, sam takiego bezproblemowo używam i używałem wcześniej (przed wymianą - nie awarią). nie wiem jak WD ale seagety są CICHE.

Kamcia_18 oczywiście “strzeliła” brednię.

Seagate - polecam z czystym sumieniem.

Przez 7 lat nie miałem żadnej awarii tego dysku.

Na początku używałem Maxtora ale od iluś lat na wszystkich kompach mam Seagate i są super i zero problemów, oczywiście jeśli kupujesz Seagate to z 8 MB cache i 5 lat gwarancji.

Wydaje mi sie jednak, ze Kamcia_18 nie strzelila bredni, tylko zasugerowala sie testami, czyli:

*tym, ze seagate potrafi przestac byc cichym dyskiem po czasie ok 2 tygodni od zainstalowania w komputerze,

*ze wystepuja przypadki notorycznego wystepowania wsrod uzytkownikow tych dyskow mechanicznych uszkodzen powstalych juz w czasie produkcji, ktore wykrywane sa po niedlugim czasie uzytkowania w postaci pogorszenia sie predkosci kopiowania z partycji na partycje, predkosc wewnetrzna.

Oczywiscie jest w tym jak i w przypadku innych podzespolow loteria. Jedni trafia na popsuty dysk, a drudzy ciesza sie kilkuletnia stabilnoscia podzespolu.

Ja osobiscie nie zgadzam sie z tym, co

Mam WDC WD1200 JB-00CRA1 (8 Mb cache) i to jest najlepsza seria dyskow 120 gigowych, i nic ich nie przebija, jestem w 100% zadowolony z tego dysku, pracuje jak bym go kupil wczoraj, no ale kazdy bedzie chwalic swoje… tak jak pisalem wyzej.

Tez spotkalem sie z tym twierdzeniem :smiley:

Hehe, Seba zaraz rozpęta burzę :smiley: .

Co do tematu, Seagate od dawna jest liderem na rynku dysków. Co prawda faktycznie swojego czasu było dużo opinii o dużej awaryjności 120 GB Barracud, ale dotyczyły one tylko tych dysków (zresztą mogła to być jakaś trefna partia towaru). Zresztą pozwoliło to zapewne firmie dopracować jakieś ewentualne braki. Co do Caviara, to mam 80 GB i mogę powiedzieć jedno - do cichych to on raczej nie należy. Podczas pracy grzechocze jak wściekły ( a mam go od roku).

Dlatego podsumowując - wybrałbym raczej Seagate.

Moj powyzszy post dotyczyl m. in. tej serii, bo po kupnie mojego dysku przestalem sie interesowac nastepnymi partiami tych dyskow i ich testami.

Sprawdz to zatrzymujac palcami wszystkie wiatraczki , chodzi Ci Magik o prace przy wgrywaniu windowsa, kopiowaniu, czy o pracy w “bezczynnosci” ??

Mówię o pracy “podczas pracy”. :smiley:

W okresie “bezczynności” raczej go nie słychać.

Jak dysk, to tylko Seagate, mam juz w 2 kompie seagatea i nie moge rzec zlego slowa. Mialem kiedys Maxtora, ale to było dno.

Nie wiem po co się spierać WD czy Seagate byle było 8 MB cache i 5 lat gwarancji oba są dobre - choć ja osobiście stawiałbym na Seagate.

Hm… to bardzo dziwne, ale chyba to jest taki pechowy egzemplarz, o ktorym juz wczesniej pisalem.

Mam juz 2 dysk WD, najpierw byl 10GB, a teraz 120GB i czegos takiego jak w Seagatach nie slyszalem, tzn. takiego wiercenia… :-x

Post kamci_18 poleciał i będą lecieć za każdym razem, jak się nie umiesz dostosować do tego co Ci już jest wbijane od jakiegoś czasu: Napisałaś bzdure czym wprowadzasz ludzi w błąd i dodatkwo piszesz tak, że nawet w aptece by się nie rozczytali.

W twoich snach złotko tylko. Nie są awaryjne sam się o tym przekonałem. :smiley:

dodam ze mam juz 2 WD i sa cichutkie (maja okolo roku juz). mialem kiedys juz seagate ale 15 gb i chodzila jak traktor. kazdy ma inne zdanie. wiem tylko ze np moj WD 80 gb na sata odwala inne z tymi parametrami. tylko ze podobno przy 200 gb to juz seagaty lepsze.

wie ktos moze o co chodzi z ta 5 letnia gwarancja u seagate?

nie zgadzam sie kamcia ze wd sa trwalsze bo testy wykazuja ze wytrzymuja mniejsze obciazenia i w spoczynku i w pracy

Dobra, Kamcia_18 probowala nas zdominowac swoja wiedza, ale jej sie nie udalo, musi sie pogodzic z porazka :smiley:

Jak nic u mnie sytuacja wyglada identycznie :slight_smile:

Także nie zgadzam się z kamcią, wiem to z własnych doświadczeń.

Ze swojej strony polecam Segate.