Co kupic aby zmienic ddr na ddr3

Mam taki problem bo chcialbym rozbudowac swoj komputer z ddr na ddr3 co musze nowego kupic?

Jeżeli z ddr na ddr3 i chodzi Ci o pamięć RAM to musisz wymienić wszystko.

Witam

Najpierw proponuję dużo poczytać zarówno odnośnie wszystkich części z których składa się komputer a następnie na temat wszystkich części z jakich złożony jest twój komputer by mieć pewność że możesz cokolwiek zmieniać czy rozudowa ma jakikolwiek sens , czy może warto go sprzedać i kupić nowy.

Pozdrawiam

Kuzyn Tosiek

Poczytaj - Konkretne tematy… ze zwróceniem szczególnej uwagi na pierwszy post.

Proszę poprawić tytuł tematu na konkretny, mówiący o problemie.

W tym celu proszę użyć przycisku icon_edit.gif

Zignorowanie prośby będzie skutkowało usunięciem tematu do Kosza.

Temat przenoszę do właściwego działu.

gruchacz nie pisz w każdym temacie o tym :evil:

co do tematu to rozbudowa z DDR na DDR3 nie jest możliwa, musiałbyś kupić nową płytę główną,procesor,ram… właściwie to jest już nowy komp

pomijam kwestię że na razie nie jest to opłacalne bo zarówno płyty główne z obsługą DDR3 jak i same pamięci są drogie

Zapoznaj się proszę z tą stroną i zmień tytuł na konkretny, używając

funkcji icon_edit.gif

z gory mowie ze komp ma mi sluzyc do grania i chce kupic Geforca 8600gt a ta karta wlasnie jest na ddr3

ale to karta grafiki jest na DDR3 więc nic nie musisz zmieniać jeśli masz PCI-E na płycie i mocny zasilacz

ale troche mam slabego kompa bo 256ram geforce 4 440 mx intel 2.4Ghz i takie syfy a tu geforce 8600gt wiec zeby sie przeniesc na ddr3 to co potrzebuje ?

Masz AGP to musisz zmienić płytę główną na taką która ma PCI-E żeby można było zamontować GeForce 8600GT.

Pamięć ram komputera nie ma nic wspólnego z pamięcią na karcie graficznej.

kolego Tosiek, pamięć na karcie graficznej nie ma nic wspólnego z pamięcią RAM, karta może mieć DDR3 a RAM możesz mieć DDR

a co do 8600GT to nie opłaca Ci się jej kupować, za mało masz RAMu i nie wiadomo jaki zasilacz (powinien być conajmniej 400W i to jakiś markowy)

DZIEKI TERAZ JUZ WIEM :stuck_out_tongue:

Złączono Posta : 26.11.2007 (Pon) 13:55

Jaka płyte główną z PCI-E mi proponujesz?

powiedz ile mozesz na to wydać to się coś dobierze, tylko jak zmienisz płyte to i procka bedziesz musial pewnie kupić - już coś z C2D lub AM2

nie wiem za ile chodza jakies dobre tak do 500zl

Powiedz lepiej ile masz na całą modernizację. Podamy Ci od razu wszystko.

z 2000

Złączono Posta : 26.11.2007 (Pon) 20:54

nowy procesor,karte graficzna Ramu i nic wiecej chyba

AMD Athlon 64 X2 5200+

Gigabyte GA-MA69G-S3H AMD 690G

GoodRam DDR2 1GB 800MHz PRO

GeForce 8800 GT Palit 512MB

Zasilacz Modecom MC-400ATX

na komputroniku wyszło 2070zł

więc w “normalnym” sklepie będzie taniej i starczy na 2gb ram

a jaki masz zasilacz? znając życie napewno jakiś feel albo gorzej

Wielkie dzieki zobacze jeszcze wszystko