Co kupić?AX72?

Witam!! jak widać (po ilości napisanych postów) jestem tu nowy. Ale proszę o wyrozumiałość i pomoc bo w tym temacie ja jestem ,trąba’’:smiley: . Chodzi mi o wybraniu telefonu.

  • Będzie to mój pierwszy tel. wiec chciałbym by był nowy.

  • wyświetlacz kolor

  • fundusze jakimi będę operował to 200 zł z ,groszami’’ wiec za cudownego nie kupie.

  • ma być porządny bo na drugiego to długo nie dostane

  • zważywszy na mój wiek (18latek) to chciałbym się nim trochę ,pobawić’’ konkretnie wystarczy mi opcja wgrywania z kompa dzwonków i tapet.

  • O wygląd mi nie chodzi aby nie był cegłą, stać mnie tylko na funkcjonalność. Zużywał będę minimum jakie można mieć na karcie tz. 17-25 zł. – wiec nie opracuje się za bardzo. Szanuje sprzęty i dlatego nie będzie się nigdzie walał – wiedz nie musi być ,pancerny’’.

  • musi mieć mały współczynnik SAR (tylko się nie śmiejcie)

  • żeby bateria nie siadła na drugi dzień

Wiedz myślę ze jedyną odpowiedzią na te wymagania może być Siemens AX72

Plusy:

  • NOWY

  • ma wyświetlacz Kolorowy / CSTN (nie wiem czy to dobry) 65K kolorów 128 x 128 px

  • w POPIE kosztuje 250zł w tym jest 30zł na karcie wiec tel. wychodzi 220zł (dla mnie realna cena)

  • siemens – i tu są sprzeczności tz. czy dobra firma:

-muj 1 kolega mówi ze to złomy, zawieszają się i padają (dowiedziałem się z innego źródła ze podobno sam go chciał kupić ale nie ma floty LOL)

  • zato drugi mówi ze na 20 komów które od 3-lat posiadał 10 to siemensy (każdy inny model) i żaden mu ni padł – doradza bym go wzią
  • gwarancja orange

  • ma połączenie przez USB i COM lecz tu jest problem bo nie ma do niego programu na kompa i tu się rożnie mówi:

  • podobno działa z programem od innych siemensów: s55 i c60 z kablem COM

  • jeden gość napisał jak dzwonił do infolini siemensa; tam powiedzieli mu że tego koma nie da się połączyć z kompem :shock:

  • można wgrywać (jeśli się da…) tapety, dzwonki (polifoniczne 32 tonowe), ma jawe MIDP 1.0 i obsługuję MMSy w tym ma 1,5 MB pamięci – myślę ze jak na koma bez aparatu to wystarczająco

  • wymiary 105,6 x 46,8 x 17,5 mm to nie cegła i nie głupio wygląda, lekka

  • małe promieniowanie tz. współczynnik SAR 0,49 W/kg – chyba jeden z najmniejszych jaki może mieć kom.

Nie wiem ile trzyma bateria: jedni piszą 2 dni inni 3 ale podobno na czuwaniu trzyma 5dni a z zabawą 2dni – oczywiście można dokupić ale słyszałem ze oryginalna to zawrze co innego.

Niewiele więcej bo za 270zł są jeszcze nokie 2600 i 1600 ale one nie maja takich opcji i maje wysoki współczynnik SAR.

Co o tym myślicie? Pomóżcie…… Na komach się nie znam, wiedz wiem tyle co na necie znalazłem a za jakiś tydzień będę miał środki na zakup i do tego czasu chciał bym już cos wiedzieć. I jeszcze pytanie: z którego roku on może być, kiedy wszedł na rynek? Na różnych stronach komentarze pozytywne do niego przewyższają ilościowo negatywne….

Proszę o konkretne odpowiedzi, najważniejsze czy się opłaca, jaka jakość i co z tym podłączeniem do kompa. Jak możecie to napiszcie co wiedzie, coś więcej.

Z góry THX za pomoc i sorry za kłopot

Moja koleżanka ma AX72 myśle ze ten telefon jest dla ciebie choć ma mało pamieci,i Siemens to pożądna firma :mrgreen:

Hmmm wiesz ja jestem w tych tematach na biężaca i według mnie nie warto żebyś go kupywał bateria trzyma krótko , trafiaja śię modele gdzie może trzymac o 1 dzien dłuzej.Ale do 230zł mozesz miec nokie 3100 też nówke na gwarancji i po tuningu nawet więc będziesz mógł potem ją śmiało sprzedac.Ale to tylko moje zdanie do 230 zl możesz znalesc coś nowego z aparatem i gwarancją na allegro ja zawsze tam kupuje fony i naszczescie nie miałem żadnych problemów:)

Ja bym na twoim miejscu dołozył troche kasy i kupił uzywana motorole e398(soft wgrałbys sobie samemu) i w sumie miałbys za nie duze pieniadze motorole e1 :wink:

za ~250zeta? :roll:

nie określiłeś czy z klapką czy bez… więc…moje propzycje:

http://allegro.pl/item103788175_nowy_sagem_my_c2_3_gwarancja_taniej_o_22_.html

http://allegro.pl/item105076748__nowa_nokia_3120_od_1_zl_.html

http://allegro.pl/item103853697_motorola_c650.html

wejdź sobie najlepiej w allegro…

telefony i akcesoria/telefony komórkowe.

po lewej masz pasek szukania (cos takiego =p) wpisz cena 0-300zł; stan nowy; pokaż od najniższej ceny; tylko kup teraz. i tam masz wszystko ładnie podane…wystarczy wybrać sobie :slight_smile: (o…i jeszce możesz sutawić że wyświetlacz kolor =p)

:slight_smile:

boner3773 chyba wyraźnie napisałem :stuck_out_tongue:

@up

no tak…dołozył a jak niema z czego?

posłuchaj…koleś mówi że ma ~200zł +/- 30

więc wątpie żeby wyżulił jeszcze minimum ze 100 czy 200zeta :roll:

sam jak kupowałem telefon musiałem się liczyc z brakiem kasy…i wiem jak to jest…niby tylko 50zeta dołożyć niby tylko tyle…a tu lipa…nie ma z kąd kasy wziąc :expressionless:

koles pisze też że ze swoich dołoży te ~20-30zeta więc myśle że to jest jego maks.

ja bym proponował może w plus mix wiziąc? :expressionless:

np. :http://plusgsm.pl/promocje/mix_plus/darmowe_rozmowy_wybrany_numer/regulamin24_30/

:slight_smile:

To jest moja propozycja, jesli nie chce, nie sie nia sugeruje. Ja tylko podaje przykład, co bym zrobił w podanej sytuacji.

Dzięki za pomoc…ale jest tak jak napisał boner - 250zl to max :frowning: jaki mogę mieć i to łącznie z zakupem karty startowej….a nie chce się wkopywać w żadne mixy….wiec kom musi być do 220-230zł…W mojej rodzinie dominuje orange, więc jego zestawu będę używał. Od was oczekiwałem odpowiedzi co do koma najlepszego do tej ceny (nowego) lub chociaż opisania (jeśli ktoż go ma) AX72 bo z opisów na innych stronach wnioskuje ze on jest najlepszy do tej ceny, więc zadałem pytania co do jego funkcji i parametrów. Milo by było by kom którego zakupie wytrzymał te 1-2 lata bez problemu….Jeśli ktoś coś wie lub ma jakies propozycje niech pisze…

Nie polecam tego fona z powodu chocby wyswietlacza. CSTN to pasywna technologia i np. gdy podswietlenie jest wylaczone, nic nie widac na wyswietlaczu.

http://www.mobile.inspiracja.com/Siemens,AX72,phone.php

tutaj masz łądnie podane parametry koma i komentarze użytkowników (lub ludzi którzy się zastanawiają nad kupnem tego telefonu)

:slight_smile:

dArk :a co Ty byś chciał w telefonie low-end ? wyświetlacz TFT + aparat + mp3 + 100 zł na kartę ?

Telefon dobry choć mnie osobiście odstrasza wyświetlacz, kolory są… słabe :confused:

Tak jak ktoś pisał wyżej, lepiej weź N3100/3120 wytrzymałe foniki porównywalne do 3310 i 3330 tzn. masówki :slight_smile: Nie ma problemu z odsprzedażą i zawsze są chętni na kupno :stuck_out_tongue:

Tylko ze współczynnik SAR dla AX72 = 0,49 W/kg a dla noki 2600.1600,3100,3120 = 0,8 W/kg.