Co kupić dysk 1tb czy ssd 256gb

Witam mam pytanie co kupić pierw dysk 1tb czy ssd 256 gb ? Teraz mam 250gb dysku hdd i już nie mam tam miejsca i nie wiem co kupić .

Zależy ile masz pieniędzy. Dysk 1TB będzie zauważalnie droższy od 120GB.

200 zł mogę dać

To najpierw 1TB. Potem sprzedaj 250-tkę, dołóż i kup SSD.

A będę mógł z tego 250gb dysku windowsa przenieść na 1tb ? A potem z 1tb na ssd ?

Bez problemu. Kilka dni temu przenosiłem OS z dysku 1,5 TB na SSD tym programem:

Wszystko poszło gładko. Program umożliwia bardzo wiele. Na starym dysku miałem 3 partycje - System 100GB, Programy 300GB, Gry i reszta 1 TB. Pierwsze dwie partycje przeniosłem na SSD, gdzie Systemową powiększyłem o 50 GB, a partycję 1TB poszerzyłem o te wolne 500GB (no 300GB z hakiem).

Wszystko w tym programie w kilka godzin.

Aha. W przypadku W7 i W10 nie zapomnij przenieść ukrytej partycji systemowej - 100 MB ma.

Spoko . A dysk hdd Toshiba P300 Performance 1TB będzie dobry ?

Standard montowany w zestawach. Nikt nie narzeka na nie.

Jeśli chodzi o dysk Toshiba P300 to bardzo dobry wybór.

Crucial MX300 275GB - 279zł

Dysk SSD 120GB i do tego dysk 1TB talerzowy. Nie piszesz też co Ci zajmuje głównie miejsce (jakiego typu dane).

Za 200 zł spokojnie wychaczysz na promocji jakiś ponad 240 GB SSD. Ostatnio w x-komie był lite-on 256 GB za 175 zł, a w Komputroniku był np Kingston 480 GB za 300 zł. Różnica pomiędzy HDD a SSD jest ogromna i warto trochę dołożyć do tego drugiego, zwłaszcza że ceny SSD poszły mocno w dół.

SSD 120 Gb to fajny na MLC i w promocji Crucial BX300

Trochę mogę więcej dołożyć i mam wybrać 1tb czy 256gb ssd?

To zależy czy bardziej potrzebujesz pojemności, czy szybkości. My raczej tego nie wiemy.

W sumie to wydajności systemu i obliczeń

No to sam sobie odpowiedziałeś.