Co kupić razem z MacbookiemPro , jakie przejściówki

witajcie, jak w temaciek proszę o poradę, jakie przejśówki i kable kupić razem z MacBookiemPro 15 http://www.apple.com/pl/shop/buy-mac/macbook-pro?product=MJLT2ZE/A&step=config# Podałem stronę polską, choć będę kupował na innej, ale wszędzie są te same zestawy.

 

  • będę chciał podłączyć go do tv po hdmi

  • będę na pewno potrzebował podłączyć do niego pendriva USB3.0 oraz inny dysk zewnętrzny, jaki do tej pory pracuje z windowsem

 

Czy opłaca się od razu kupienie:

 

- AppleCare Protection Plan dla 15-calowego MacBooka Pro - nie wiem, na ile mabbooki nsą awaeyjne i na ile taka ochrona jest opłacalna

- Final Cut Pro X - na razie nie będę potrzebował, ale może gdy się kupuje osobno jest drożej?

- Logic Pro X - jw na razie nie będę potrzebował, ale może gdy się kupuje osobno jest drożej?

 

Proszę o podpowiedzi osoby, które mają macbooki i korzystają z ww urzedzeń i programów, mają wiedzę nt temat. Mi niewiele mówią nazwy przejściówek, więc opisałem wedle moich potrzeb.

 

dzięki z góry za odpowiedzi.

 

Pozdrawiam.

 

Ja nie korzystam z tych programów, ale mogę powiedzieć, że ja nie wyobrażam sobie pracy bez trackpad + magic keyboard to jest zestaw według mnie  podstawowe akcesorium bez którego praca jest denerwująca - glownie do pracy. Powinna też spodobać Ci się magic mouse - wygodna do zwyklego przegladania neta etc. 
Z przejściówek nie polecam się bawić.Sam obecnie mam  Thunderbolt i jak najbardziej  polecam. 
Z podłączeniem lepiej wybrać apple Tv i nie bawić się w kable :) 

aaa z przejściówek to jedyne jakie pokaże to box 4/6 in 1 , nie pamietam jak się nazywa ale sprawdza się ale znajomi uzywaja i chwalą sobie :stuck_out_tongue:
 

Zarówno trackpad i magic keyboard to rzeczy zbedne przy laptopie.

Tutaj się z Tobą nie zgodzę, wszystko zależy od tego czym się zajmujesz i do czego będziesz go wykorzystywał. Ja takowe akcesorium posiadam i każdemu polecam

No cóż, każdy widać ma swoje preferencje :slight_smile: Twoje akcesoria pasują do komputera stacjonarnego, akurat macbooki słyną z genialnego gładzika i klawiatury. No ale każdy ma , co lubi :slight_smile:

Nasuwa mi się przede wszystkim:

 

  • Jeśli chcesz wygodnie korzystać z dysku, z którego korzystałeś na Windowsie to powinieneś kupić: https://www.paragon-software.com/pl/home/ntfs-mac/ bo nie będziesz mógł nic na nim zapisać, w końcu NTFS na jabłkach tylko do odczytu.
  • Jeśli kupujesz MacBooka za kilka tysięcy i jeśli tylko budżet pozwala to wykup AppleCare. 3 lata świetnego wsparcia technicznego, poza tym co by się w tym MacBooku nie zepsuło to koszty będę duże. Taka konstrukcja. Niby nie jest to najbardziej awaryjny sprzęt, ale są różne przypadki.
  • Cena Final Cut Pro X oraz Logic Pro X będzie się delikatnie różnić, jeśli kupisz je osobno. Spowodowane jest to tym, że osobno można je nabyć chyba tylko w Mac App Store, a tam rozliczany będziesz w €. W tej chwili 300 € = ok. 1280 zł, a 200 € to ok. 852 zł.
  • Co do przejściówek to chyba sam powinieneś wiedzieć, które będą Ci najbardziej potrzebne. Mnie np. przydaje się tylko przejściówka z portu Thunderbolt na port Gigabit Ethernet oraz z Mini DisplayPort na VGA. 

Dzięki Kamilcyk, o taką podpowiedź mi chodziło, choć to naturalnie tylko jakiś mały wstęp. 

Z tym Paragonem kompletnie nie wiedziałem. 

Z resztą się zastanowię. Ja na złotówki nieprzeliczam, ale to chyba bez znaczenia.

Nie mam pojęcia z przejściówkami, bo one mają swoje nazwy u appla i nie wiele mi mówią.  Jak wspomniałem najbardziej by mi zależało na podłączeniu po hdmi laptopa z tv. Na razie nie zamierzam kupować nowego tv, póki się stary nie zepsuje, więc to rozwiązanie konieczne. 

■■■: https://pl.hama.com/000532460000/hama-adapter-mini-displayport-hdmi , proste i z mojego diświadczenia działa bardzo ok, bez niczego :); podłączasz na gorąco.