Co kupić: Samsung Galaxy Note czy Google Nexus 4

Witam

Potrzebuję zakupić smartfona i przeszukałem neta w wybraniu czegoś dla mnie w cenie do najlepiej: ~1300zł

Wybrałem 2 produkty lecz niestety mam wątpliwości, który ostatecznie wybrać Więc proszę po mórzcie w doradzaniu :slight_smile:

  1. Samsung Galaxy Note

  2. Google Nexus 4 -ten dostępny jest w Niemcach za 349 Euro wersja z 16GB (tylko ta wchodzi w grę gdyż jest brak slotu na karty)

Smartfona potrzebuję głównie do kontaktu ze światem(www) jak i też poczytania artykułów na necie, nawigacji, słuchania muzyki w podróży, czy obejrzenia jakiegoś filmu, funkcja routera wi-fi może też się przyda kiedyś. Na gry szkoda mi życia… :slight_smile:

Z parametrami technicznymi się zapoznałem i wiem że Nexus powala Samsunga swoimi ‘bebechami’… tylko tu mam pytanie do obeznanych ze smartfonami, dla mnie będzie to pierwsze takie urządzenie (jestem w erze jeszcze telefonów komórkowych). I samsunga wybrałem z powodu ‘wielkiego’ wyświetlacza… chciałbym by komfort czytania był możliwie jak największy… I czy różnica będzie na tyle zauważalna pomiędzy tymi dwoma fonami by rezygnować z mocniejszego nexusa?

Nexus 4 > Galaxy Note

Wielkość wyświetlacza w Note jest oczywiście interesująca, ale sam musisz sobie odpowiedzieć na pytanie czy potrzebne Ci aż tak duże urządzenie. Wbrew pozorom ma to znaczenie, bo z Note możesz mieć czasem problem aby schować go do kieszeni, bo to jednak jest straszna kobyła i na co dzień noszenie go może być uciążliwe. Patrząc na Twoje wymagania i na jednym i na drugim spokojnie zrobisz to co chcesz, z tym że jak wspomniałeś Nexus 4 jest smartfonem bardziej wydajnym. Według mnie 4,7 cala jest wystarczające, 5,3 to jednak ciut za dużo - niby niewiele, ale robi różnice. Oglądnij sobie nawet filmy na YT prezentujące oba urządzenia i sam sobie odpowiedz na pytanie czy Nexus jest wystarczający jeśli chodzi o wielkość czy jednak potrzebujesz większego Note…

Dokładnie. Do tego w Nexusie masz pewne aktualizacje przez długi czas, czego nie można powiedzieć o Note - obawiam się, że 4.1 będzie jego ostatnią aktualizacją (no może jeszcze dostanie 4.2). 4.7 cala to już naprawdę dużo i spokojnie da radę. Weź tylko pod uwagę, że w Nexusie trochę przestrzeni ekranu zabiorą ci przyciski ekranowe. Jeśli jednak zrootujesz telefon będziesz mógł ten pasek z przyciskami obniżyć, lub w przypadku niektórych ROM’ów chować go na żądanie. Nie jest to więc wielka wada.

Bierz Nexus jeżeli rysik Ci niepotrzebny a pewnie jest niepotrzebny :wink:

Nexus 4 choć szkoda że nie ma slotu na kartę sd no chyba że ci wystarczy 16GB …