Co Kupić Żeby działało na długą odległość

Witam Wszystkich. mam taki mały problem. Obecnie mieszkam w irlandi, mam laptopka z wlanem w środku niego, mam internet i zasięg jeśli siedzę ok 700 metrów od mojego domu, teren jest zabudowany i nie jest za ciekawie, i chodzi o to czy da się coś z tym zrobić, żeby już nie chodzić ok 700 metrów od domu i siedzieć na chodniku tylko mieć ten zasięg w domku, proszę o pomoć w tej sprawie co musze kupić i ile będzie to kosztować i czy uda mi się to zainstalować i ustawić we własnym zakresie. pozdrawiam i przepraszam za błędy i tak banalne pytanie! !!

Ja też miałem WLAN-a i antenkę w komplecie, ale z powodu takiego że nie łapała zasiegu, więc zainstalowano mi antenę zewnętrzną (taka tuba o długości ok 40 cm.) skierowaną na nadajnik.

widzicie ja mam wlana w laptopie i całą anteną jest laptop( można tak powiedzieć) i właśnie chodzi o to że w Irlandii nie widać tych nadajników i tu jest problem, ale wiem że na osiedlku na którym sobie siedzew na chodniku jest gdzieś nadajnik czy jakiś acces poin, bo mam super sygnał , ale już z domu ok 700 dalej od miejsca w którym mam sygnał , tego zasięgu nie mam wogóle i tu jest problem i co z tym zrobić i jak to połączyć !!

Antena zewnętrzna na próbę, jak sugeruje lyszysz.

spoko spoko, ale jak ro do laptopa podłączyć ja nie mam żadnego wejścia jedynie rj na kabel lan i modem i 4 usb

pcmcia ale jest zajęta już przez sb zs2

więc jak to wszystko razem zesobą połączyć żeby działało

Wydaje mi sie iz sa antenki na takie wejscie

POzdrawiam,