Co lepiej i5+GTX1070 czy i7+GTX1060 ?

Mam dylemat w związku z ograniczonym budżetem.
Co lepiej wybrać, jaki zestaw?
i5 7600K i mocniejszą grafikę typu jakiś GTX 1070 lub 1080 (w cenie 1000 + 2200 = 3200)
czy
i7 7700K z jakimś GTX 1060 (w cenie 1500 + 1600 = 3100)

Mam zasilacz Termaltake 630W
Praca głównie w Pothoshopie InDesignie, może niedługo obróbka video. Od czasu do czasu lubi pograć - głównie BF1, Wiedźmin 3, War Thynder, itp.

Aktualnie mam i5 4670K + GTX 660

Jeśli głównie Photoshop to i7+GTX1060. Jeśli głównie gry to i5+GTX1070 :slight_smile:

1 polubienie

Takiej właśnie odpowiedzi się obawiałem :slight_smile:

Wydajnościowo przeskok z 1060 na 1070 jest stosunkowo wyższy niż z i5 na i7, oczywiście pod kątem nowych gier. Z trzeciej strony 1080 jest niewiele droższa :slight_smile: to już chyba jest tylko i wyłącznie twój wybór

Przy różnicy cenowej pomiędzy 1070 a 1080 kupno tej pierwszej mało opłacalne… choć oczywiście warto przypolować na chwilowe obniżki w popularnych sklepach…

Dzięki za odpowiedzi.
Zatem wydaje się że będzie to zestaw i5 + GTX1080.
Czy cena GXT1080 około 2200 (w zasadzie to oko 2400) to dobra cena. Czy może jakieś zawirowania wynikające z popularności pod koparki?
Wiecie może kiedy pojawią się na rynku proce i5 8gen? Zastanawiam się czy warto poczekać.

Teraz jest strasznie dziwny okres, ceny podzespołów wariują.
8 generacja Q3 2017, przynajmniej tak napisał intel. Jednak ich cena na początku będzie pewnie sroga :slight_smile:

Ten cpu wystarczy do gier. i5 4670K + GTX1080 wyjdzie najtaniej.

Ten I5 4690 K nowszy.

Ale jak ma I5 4670 K + to jw GTX 1080 i nic więcej.

To jeszcze na długi czas wystarczy.

Ten cpu wystarczy do gier. i5 4670K + GTX1080 wyjdzie najtaniej

Raczej tak. Ale siedzi on na starej płycie obsługującej jedynie DDR3. Chcę przeskoczyć do nowej technologii DDR4, a jak zmieniać płytę to i proca wypada.

Niewielka różnica między DDR3 i 4 - będziesz zmieniał platformę, to zmienisz komplet.

Masz kasę - decyduj.

Ale CPU masz super.

1 polubienie

No właśnie kasę jakąś mam i czym prędzej muszę ją w coś włożyć bo jeszcze znajdą się jakieś inne, mniej fajne, powody do jej wydania.
Niby wielkiej różnicy nie ma, ale mam aktualnie 12 GB DDR3, dwie pary różnych kości, różnie taktowanych (800 i 533 MHz). Chcąc tę kwestię uporządkować i tak musiałbym zainwestować w nowy komplet 16 lub 32 GB DDR3. A szkoda mi trochę inwestować w starą technologię. Stąd pomysł zmiany platformy MB, a co za tym idzie proca. Grafikę i ta planowałem zmienić.

W wydajności nie ma żadnych różnic pomiędzy DDR3 a DDR4.
ps. Mając i5 4670K możesz dokupić tylko grafikę i spokojnie poczekać na to co się wydarzy po tym jak AMD wróciło do gry z Ryzenem. Może się okazać, że za rok, za takie same pieniądze jakie byś dziś wydał na zmianę platformy kupisz 50% wydajniejszy sprzęt.

Właśnie rozważałem to posunięcie. Kupić grafikę i wstrzymać się jeszcze z kwartał z zakupem reszty podzespołów.

Ceny procków na pewno będą szaleć po wprowadzeniu nowej generacji i odpowiedzi AMD, procek masz super także go zostaw i czekaj na rozwój sytuacji. W to miejsce kup sobie solidną 1080 EVGA z 10letnią gwarancją i starczy Ci na długo długo

Kręć proca, jeżeli jeszcze tego nie zrobiłeś i spokojnie jeszcze ze dwie generacje możesz na nim jechać.
Grafikę weź taką, jaka zapewni Ci docelową płynność w docelowych detalach w docelowych grach.

Panowie, wielkie dzięki i szacun za konstruktywne rady. Wprawdzie mój pierwotny plan legł w gruzy, ale nowy jest bardzo dobry :slight_smile:
Zatem kupuje kartę graficzną i nowy RAM.
Jaką GF GTX1080 byście polecili w cenie ok 2300-2400?

Polecam EVGA bo oferują gwarancje rozszeżoną, nawet do 10 lat.

1 polubienie

EVGA albo Palit Jetstream/Gamerock

1 polubienie