Co lepiej kupić radeona 5870 czy geforce gtx295?

Nie wiem którą kartę graficzną kupić radeona 5870 czy geforce gtx295 do gier?

Radeona.

Oczywiście że Radeona.

Z prostych przyczyn że Radeon zawsze jest o krok do przodu od Nvidi.

Radeon, nVidia stała się tylko marką która przestała dbać o klienta :slight_smile: i serwuje Nam z reguły lekko odswieżony kotlet :slight_smile:

Tak myślałem dzięki.Mam jeszcze jedno pytanie czy będę musiał demontować dwie kieszenie dysku twardego bo mam na kartę tylko 27 cm miejsca wolnego?

************************

Lepszym rozwiązaniem jest GTX 295 - najlepiej wersja z 2 chipami na jednej PCB.

Czemu?

Fanbojom zalecam zajrzeć w testy. W większości wyraźnie widać przewagę GTX295, a w niektórych HD5870 jest nawet słabszy od GTX 285 :stuck_out_tongue:

Co takiego lepszego ma Radeon? DDR5, obsługę DX11? Szkoda tylko, że nie przekłada się to na wydajność.

Crysis Warhead:

GTX 295 - 51 FPS (max)

HD 5870 - 45 FPS (max)

Far Cry 2:

GTX 295 - 78 FPS (max)

HD 5870 - 59 FPS (max)

Call of Duty 5: World at War:

GTX 295 - 80 FPS (max)

HD 5870 - 60 FPS (max)

Mass Effect:

GTX 295 - 146 FPS (max)

HD 5870 - 112 FPS (max)

itd.

GURU3D - RADEON HD5870 REVIEW:

http://www.guru3d.com/article/radeon-hd … view-test/

GAMIKAZE - TEST Sapphire Radeon HD5870:

http://www.gamikaze.pl/Specjaly/Test_Sa … _5870.aspx

_____________________________________ x_nighthawk_x

Szanuj uczestników tematu, forum, bo za kolejne wypowiedzi, jak powyżej wykropkowana - parafrazując: “nie będzie mi żal”, przywalić warna :?

Biorąc udział w temacie - skup się na meritum, nie na uczestnikach - jasne ?

Agaton

x_nighthawk_x , teraz spytaj się kto więcej dał kasy za opublikowanie tych testów :?

StreaM - to są niezależne publikacje i gwarantuje Ci, że gdybyś sam takie testy przeprowadził to rezultaty były by podobne :wink:

Mnie osobiście kilka FPS przewagi na rzecz GeForce nie rusza (ludzkie oko i tak nie widzi więcej niż ok. 25 FPS). Jest jeszcze coś takiego jak jakość generowanego obrazu a tutaj od zawsze przewagę ma ATI.

Kylek , chyba nie więcej niż 80 fps ;]. 25 fps to mam w trybie awaryjnym jak gram w CS’a i grać się nie da!

O dużym poborze prądu GTX295 i mikro przecięciach na kartach dwu układowych nikt nie wspomina.

Nie tak do końca poczytaj post focusa

post2278504.html#p2278504

Tutaj masz rację :wink: mikro zacięcia może i są, ale pojawiają się one nawet u 1 chipowych układów graficznych, czasami niezależnie od nich - Nie widziałem jeszcze komputera, który by bez niepożądanego efektu pociągną jakąś grę - zacięcie może być spowodowane przez coś innego: czytanie dysku twardego, zamulenie antywirusa itd. :stuck_out_tongue: więc to jest wątpliwy podpunkt. A pobór prądu GTX295 fakt, jest nieproporcjonalnie większy, ale autor pyta o “kartę do gier”, więc nie wspominam tutaj o ekonomicznych kwestiach w tym przedziale cenowym i w tej kategorii. Ale jak mamy brać to pod uwagę, to automatycznie schodzimy parę pięter niżej, na ceny do ~800zł - przedział cena/eko i pograć też idzie na full :slight_smile:

hmm… StreaM* , ma racje :slight_smile: krotka odpowiedz… kto dal wiecej kasy ? Radeon ma lepsza wydajnosc graficzna niz NVidia … i to od dluzszego czasu… NVidia tyle ze niby jest szybsza… ale jakosć “samego” obrazu jest gorsza a teraz duzo osob patrzy na jakos :slight_smile: szybkosc rowniez ale to nie jest odczuwalne miedzy ta czy ta karta tej samej wielkosci / pojemnosci tak jak ktos tam wspomnial o CS-ie w ktorego sam gram, i kilka fpsow nie robi roznicy bo role tez gra internet… :smiley: … a testy… hmm… jak wierzysz w testy to życze powodzenia, publikacje nie publikacje , hehe , :stuck_out_tongue: takie mam odczucie po tym co teraz jest na rynku co mowia inni … bo towaru jest bardzo duzo tylko trzeba umiec wybrac to co wlasciwe :slight_smile:

A dla przykladu podam 2 karty (nie sugeruje sie sklepem tylko porownaniem):

  1. GeForce with CUDA GTX 295 Gigabyte 1792MB 2xDVI&HDMI (PCI-E)

(http://www.komputronik.pl/index.php/pro … CI_E_.html) : brutto: 1 819 zł

  1. Radeon 4890 Sapphire 1GB HDMI&DVI (PCI-E) VAPOR-X LiteBOX

(http://www.komputronik.pl/index.php/pro … teBOX.html) : brutto: 789 zł

Cena z komputronika (chodz drogi) ale dalem tylko dla porownania !!

Radeon - aktualnie najszybsza jedno-procesorowa karta i aktualnie najbardziej opłacalna.

Różnicy w grach nie zauważysz.

Czyli jednak radeona lepiej kupić.Dzięki.

jasne ze radeona :slight_smile: dalem prosty przyklad… sam skladam komputer i wiele sie naczytalem opinii na forach i nawet tutaj na forum :slight_smile: RADEON i bedziesz zadowolony …