Co lepiej kupuc RAM czy GRAFE

Mam do wydania 160zł i zatanawiam sie czy kupic pamieci żeby miec 1GB w dualu czy wymienic grafe Teraz mam 9550. Chcaiłbym pograc w CS:C ale płynnie :] co mi doradzacie.

Zasilacz fortron350W procek 3000+ A grafa na AGP teraz mam 512 ramu

możesz wymienić grafę na GF 7600

ale wtedy będzie trzeba kupić 1GB ram

jeśli chcesz

jeśli chcesz grać to musisz kupić jedno i drugie

to tak jest

wymiana grafy na sporo lepszą wiąże się z dokupieniem ramu inaczej komp wychamuje karte

ale co bardziej wpłynie na wydajnośc kompa?

w grach to karta a w zwykłej pracy to RAM

Czy ja wiem …

Dla porownania mialem GeForce 6600 i 512mb RAM DDR i zainstalowalem sobie Test Drive Unlimitade… Przy samym filmiku mi cielo jak ■■■■■■■ i nic nie zdolalem zrobic. po jakims czasie zakupilem 2GB Patriot Dual Channel. Karta byla ta sama. I co? TDU smigal az milo. Mozna bylo spokojnie pograc bez zadnych zawiech.

Taki przyklad z zycia wziety:) Ale jak co to odnosze sie do wypowiedzi wyzej takze

bo miałeś za mało ram

generalnie jeśli chodzi ci o fajne efekty graficzne to weź grafe a jeśli o płynność na średnich detalach to kup RAM

Jeżeli chcesz przyspieszyć komputer w grze to RAM opłaca się kupować wówczas, gdy jak obserwujesz zacinanie się gry to widać, że dioda dysku ostro pracuje. W innym przypadku raczej grafika da Tobie lepszy efekt.

(choć trzeba przyznać, że 1GB RAM do gier to absolutne minimum, bo 2GB nie wydają się być rozpustą)

Dokup sobie RAM.

kup ram to pograsz na niskich detalach, a jak kupisz kartę to tak czy inaczej będzie ci ciąć z braku ramu

ja mialem grafe R9200 64bit i wymienilem na Saphire R9550 (256,128 bit) i przyznam Gta sanandreas FPS zwiekszysl sie o moze 15 a mam 256ramu i proca sempa 1.7 dokupilem 512 ramu i wlanczam san daje na maxymalne ustawienia ale 1024x… a tam :o chodzi jakies 40 fps :o niemoglem uwiezyc co dalo 512 wiec lepiej kupic ramu niz karte :smiley: zobczysz odczujesz roznice :wink: