Co lepiej, większa rodzielczość czy lepsze tekstury?


(Neo Policy Nhc) #1

Często gram w gry, ale tu zawsze mam wybór, lepsza jakość tekstur, czasami AA i te inne pierdoły czy większa rozdzielczość? Wiem że rozdzielczość polepsza grafikę, ale tracę szczegółowość świata, efekty itp. A więc pytam was tak jak w temacie. Tak na uboczu, aby nie zakładać nowego tematu zapytam, bo wiem że proc ogranicza kartę, a z moich doświadczeń wynika że mogę zrobić oc max. do 3.4 GHZ, a więc czy to przyniesie większe efekty no i czy ten OCZ uciągnie PC #1 razem z oc proca?


(sadaj72) #2

Najważniejsze cechy wpływające na jakość grafiki to:


(Neo Policy Nhc) #3

Dzięki, rozjaśniłeś mi to, często i tak gram bez AA, więc wpadłem na pomysł aby robić wszystko na max, a potem rozdzielczość ustawiać. Sory za offtop, w związku z nową kartą wejście D-SUB nie będzie używane. I tu mam wybór, używać DVI czy może HDMI? Nie zależy mi na dźwięku od HDMI, tylko obraz się liczy. A tak poza tym to dzięki za wyjaśnienie :slight_smile: /


(sadaj72) #4

Ja wolę dvi, pewnie siedzi w gnieździe i jeszcze często można go przykręcić żeby nie wypadł.

BTW: 7770 często można podkręcić do 1150MHz | 1300MHz, wzrost temperatury jest nieduży a wzrost wydajności może sięgnąć 10%.


(Neo Policy Nhc) #5

Rzeczywiście, zapomniałem o tym przykręceniu, ale mimo to mój HDMI za 15 zł trzyma się mocno. Ale rozumiem że w obrazie różnicy nie ma? Jednak jeżeli chodzi o podkręcanie, to często ma się podkręcać do 1150MHz, ale Gigabyte na rev.1 podkręcił do 1100Mhz i z powodu niestabilności wydał rev.2 z 1050Mhz, więc raczej oc większe jest niemożliwe (z resztą słyszałem że Cape Verde nie jest podatne na oc). Jednak mimo to dziękuję za rozjaśnienie. Temat uznaję za zamknięty.


(sadaj72) #6

Nie ma.

Niektórzy producenci stosują taktowanie 1100|1300 więc chyba nie jest tak źle, sam mam XFX z podwójnym wentylatorem ustawioną na 1120|1300.


(Neo Policy Nhc) #7

Mi oc do granic możliwości nie daje efektów zauważalnych okiem. A robisz oc w Catalystach? Jak tak to możesz podać ile % w zasilaniu dodajesz?


(sadaj72) #8

W catalystcie (13.4).

Zasilania się nie tykam, szkoda męczyć kartę, mam stabilne 1120|1300 na domyślnym napięciu.

Średni wzrost wydajności przy takim taktowaniu wg techpowerup wynosi 8-9%, może to niewiele, ale wzrost temperatury też jest praktycznie pomijalny.


(Neo Policy Nhc) #9

REKORD! Mi się wczoraj udało do 1200|1375 na zasilaniu 5% albo 10% (nie pamiętam) i było stabilnie (!), w Video Card Stability fps było o 100 więcej :smiley: , ale temperatura do 80 stopni dochodziła :lol: , jednak efekty w grach jakieś takie nie specjalnie lepsze :-x .

A gdzie w Gpu-z pisze ten przyrost?


(sadaj72) #10

Zabawa z podnoszeniem napięcia to najłatwiejszy sposób żeby spalić kartę, więc bądź ostrożny :wink:

Na stronie techpowerup testowali kilka wersji hd7770 i tam podawali średni wzrost wydajności względem karty z referencyjnym taktowaniem.

Sam testów nie robiłem, ale zauważyłem że Far Cry 3 trochę lepiej działa.


(Neo Policy Nhc) #11

Hmmm, jak gram w Skajrima to mam w tle Gpu-Z, temperatury są na poziomie ok. 75*C na zegarach referencyjnych i zasilaniu -10%! Jak gram w Gotika 3 to jest ok. 70*C również na podanych ustawieniach, zaś na Fifie 13 tylko 66*C W idle na pulpicie jest 37*C, ale jak włącze jakąś grę i pogram trochę, to po 30 minutach po wyłączeniu na pulpicie było 44*C i nie schodzi niżej.

Karta jest nowiutka, zasilacz też, obudowa otwarta a ja pacze ze zdziwieniem jakie temperatury :o dotykam karty graficznej i :x …

Być może to przyczyna tego że mam płytę mATX i karte dźwiękową która przysłania część wentylatora, ale czy to aż takie znaczenie ma?

Jest tego jakieś rozwiązanie?


(Samurai) #12

Nie po to wymyślono zamknięte obudowy, żeby nie montować w nich ścianek bocznych. Po to obudowa ma wywietrzniki żeby zapewnić optymalną cyrkulację powietrza w środku komputera.


(sadaj72) #13

Ma spore znaczenie, poza tym w zależności od temperatury otoczenia karta przy domyślnych ustawieniach powinna osiągać temperatury 65-70C przy pełnym obciążeniu.


(Neo Policy Nhc) #14

Problem rozwiązany wyjąłem kartę dzwiękową i korzystam z zintegrowanej. Temperatura w full obciążeniu 64*C.