Co lepiej, większa rodzielczość czy lepsze tekstury?

Często gram w gry, ale tu zawsze mam wybór, lepsza jakość tekstur, czasami AA i te inne pierdoły czy większa rozdzielczość? Wiem że rozdzielczość polepsza grafikę, ale tracę szczegółowość świata, efekty itp. A więc pytam was tak jak w temacie. Tak na uboczu, aby nie zakładać nowego tematu zapytam, bo wiem że proc ogranicza kartę, a z moich doświadczeń wynika że mogę zrobić oc max. do 3.4 GHZ, a więc czy to przyniesie większe efekty no i czy ten OCZ uciągnie PC #1 razem z oc proca?

Najważniejsze cechy wpływające na jakość grafiki to:

Dzięki, rozjaśniłeś mi to, często i tak gram bez AA, więc wpadłem na pomysł aby robić wszystko na max, a potem rozdzielczość ustawiać. Sory za offtop, w związku z nową kartą wejście D-SUB nie będzie używane. I tu mam wybór, używać DVI czy może HDMI? Nie zależy mi na dźwięku od HDMI, tylko obraz się liczy. A tak poza tym to dzięki za wyjaśnienie :slight_smile: /

Ja wolę dvi, pewnie siedzi w gnieździe i jeszcze często można go przykręcić żeby nie wypadł.

BTW: 7770 często można podkręcić do 1150MHz | 1300MHz, wzrost temperatury jest nieduży a wzrost wydajności może sięgnąć 10%.

Rzeczywiście, zapomniałem o tym przykręceniu, ale mimo to mój HDMI za 15 zł trzyma się mocno. Ale rozumiem że w obrazie różnicy nie ma? Jednak jeżeli chodzi o podkręcanie, to często ma się podkręcać do 1150MHz, ale Gigabyte na rev.1 podkręcił do 1100Mhz i z powodu niestabilności wydał rev.2 z 1050Mhz, więc raczej oc większe jest niemożliwe (z resztą słyszałem że Cape Verde nie jest podatne na oc). Jednak mimo to dziękuję za rozjaśnienie. Temat uznaję za zamknięty.

Nie ma.

Niektórzy producenci stosują taktowanie 1100|1300 więc chyba nie jest tak źle, sam mam XFX z podwójnym wentylatorem ustawioną na 1120|1300.

Mi oc do granic możliwości nie daje efektów zauważalnych okiem. A robisz oc w Catalystach? Jak tak to możesz podać ile % w zasilaniu dodajesz?

W catalystcie (13.4).

Zasilania się nie tykam, szkoda męczyć kartę, mam stabilne 1120|1300 na domyślnym napięciu.

Średni wzrost wydajności przy takim taktowaniu wg techpowerup wynosi 8-9%, może to niewiele, ale wzrost temperatury też jest praktycznie pomijalny.

REKORD! Mi się wczoraj udało do 1200|1375 na zasilaniu 5% albo 10% (nie pamiętam) i było stabilnie (!), w Video Card Stability fps było o 100 więcej :smiley: , ale temperatura do 80 stopni dochodziła :lol: , jednak efekty w grach jakieś takie nie specjalnie lepsze :-x .

A gdzie w Gpu-z pisze ten przyrost?

Zabawa z podnoszeniem napięcia to najłatwiejszy sposób żeby spalić kartę, więc bądź ostrożny :wink:

Na stronie techpowerup testowali kilka wersji hd7770 i tam podawali średni wzrost wydajności względem karty z referencyjnym taktowaniem.

Sam testów nie robiłem, ale zauważyłem że Far Cry 3 trochę lepiej działa.

Hmmm, jak gram w Skajrima to mam w tle Gpu-Z, temperatury są na poziomie ok. 75*C na zegarach referencyjnych i zasilaniu -10%! Jak gram w Gotika 3 to jest ok. 70*C również na podanych ustawieniach, zaś na Fifie 13 tylko 66*C W idle na pulpicie jest 37*C, ale jak włącze jakąś grę i pogram trochę, to po 30 minutach po wyłączeniu na pulpicie było 44*C i nie schodzi niżej.

Karta jest nowiutka, zasilacz też, obudowa otwarta a ja pacze ze zdziwieniem jakie temperatury :o dotykam karty graficznej i :x …

Być może to przyczyna tego że mam płytę mATX i karte dźwiękową która przysłania część wentylatora, ale czy to aż takie znaczenie ma?

Jest tego jakieś rozwiązanie?

Nie po to wymyślono zamknięte obudowy, żeby nie montować w nich ścianek bocznych. Po to obudowa ma wywietrzniki żeby zapewnić optymalną cyrkulację powietrza w środku komputera.

Ma spore znaczenie, poza tym w zależności od temperatury otoczenia karta przy domyślnych ustawieniach powinna osiągać temperatury 65-70C przy pełnym obciążeniu.

Problem rozwiązany wyjąłem kartę dzwiękową i korzystam z zintegrowanej. Temperatura w full obciążeniu 64*C.