Co lepiej wymienic karte graficzna czy procesor

Witam.

Planuje “tuningowac” sobie komputer ;D. Moja aktualna jednostka to i5 4460 i gtx 970 na tych dwoch podzespolach bede sie skupial. I teraz pytanie czy lepiej jest wymienic i5 na jakas dobra i7 i zostawic gtx’a 970 czy lepiej zostawic i5 i wymienic gtx’a 970 na gtx’a 1070. Kiedy uzyskam lepsza wydajnosc?

zależy do czego

 

Hej, idealny przykład podałeś :slight_smile:

Mam bardzo podobne komponenty. Niedawno zmieniłem grafę - procek jest ok, zawsze można go podkręcić a ta rewolucyjna karta od Nvidii która zamotała na rynku, ma niestety bardzo ograniczoną wydajność. Dopiero po przesiadce na 1070 widać znaczącą różnicę. Nie wiem czy jesteś graczem, ale jeśli grałeś na tej konfiguracji np. w nowego Wiedźmina 3 zapewne liczyłeś się z mikro-ścinkami w doczytywaniu elementów w grze. W 1070 tego nie ma :slight_smile:

Jaki masz budżet na rozbudowe?

Jeśli grasz w gry typu multiplayer (w sieci), to zdecydowanie wymieniłbym jednak procesor na dobre i7.  Lepsza karta w rozdzielczości FHD nie wiele już tu raczej nam daje…

Wlasnie tez mi sie wydaje ze procek jest jeszcze ok a twoim zdaniem potrzeba już 16 ram do gier? Bo mam 8 i nw czy tez nie zainwestowac w te drugie 8

 

i7 jest ok przy renderowaniu, do gier spokojnie i65 starczy. Różnica między i5 a i7 np w Battlefield 1 to ok 6 fps.

 

 

Myślę że 8 spokojnie starczy. Jeśli jesteś wymagającym graczem i ważna jest dla ciebie płynność i wydajność to dokup by było 16.

Wybaczcie, że się wmieszam ale będąc ostatnio w serwisie i pytając czy mój laptop do nowych gier się nada jeszcze to gość mi powiedział, że najlepiej zamontować dysk ssd i podobno wszystko będzie działać dużo lepiej i szybciej. Że zmiana procesora i karty graficznej nie daje nic wiele. 

 

Jak się ma ten 4 rdzeniowy procesor minimum i kartę powiedzmy 2 GB i więcej to powinno wystarczyć :slight_smile:

 

Chodzi o laptopa bo mam takowego. 

 

 

Proszę mnie sprostować jak ktoś się orientuje czy to co powyżej napisałem, co mi powiedziano to jest prawda. Czy naprawdę wystarczy zmienić dysk na ssd i po problemie. 

Nie, to nie prawda. Dysk SSD sprawi tylko że wszystko będzie się uruchamiać szybciej. Kolejny twój post do kosza, nie pisz bzdur. A jeżeli rzeczywiście gość w serwisie Ci tak powiedział to nie ma pojęcia o niczym :wink:

A niby dlaczego do kosza? Nie napisałem, że tak jest, tylko zapytałem czy to prawda? Nie napisałem tego jako stwierdzenie faktu. Co w tym złego? Przy okazji tematu chciałem zapytać właśnie o to. Dzięki za odpowiedź. 

 

Pozdrawiam!