Co lepiej zmienić?

Witajcie
Przygotowuję się do przejścia na 8. generację Intela dokładniej i5-8600k ( obecnie 6600k ).
Do tego zmiana płyty na z370 aorus gaming k3. Koszt takiej zmiany z obecnego sprzętu po sprzedaniu używanych części wyniesie około 400zł. Planowałem także zmianę karty z 970 od MSI na 1060 gaming x też od MSI lub RX 580 8GB( ta operacja to około 500zl przy dobrym wietrze ). Co będzie lepszym wyborem ? Wymienić procesor myśląc w niedalekiej przyszłości o kupnie kości optane czy zmienić grafikę ?

Obie zmiany rewolucji nie wniosą. Wydaje mi się że nie bardzo jest sens w Twoim przypadku cokolwiek wymieniać. Radzę poczekać.

I płyta do OC średnia lepiej tą MSI Z370 SLI PLUS

Tak jak kolega wyżej - nie ma sensu zmieniać 6600K. Jest kręcony? Jeżeli masz na nim chociaż 4 GHz, to w ogóle nie odczujesz wielkiej różnicy w gierkach porównując do 8600K. Tym bardziej przy karcie, którą posiadasz. Po zmianie na RX580/1060 też - GTX970 ciągle sobie dobrze radzi, tym bardziej jak grasz w 1080p. Dopiero zmiana na Vega/1070 miałaby sens, jednak na kupowanie high-endowych kart teraz lepiej poczekać z premierą 11 serii Geforce. Zobaczymy co one wniosą.

Na Twoim miejscu w ogóle siedziałbym na tej podstawce jakiś czas, w dalszej przyszłości zmienić na i7 7th gen (o ile obecna płyta kompatybilna?) i też da radę. A pewnie jakoś w przyszłym roku powoli zbierać się do zmiany karty graficznej.
A ja jeszcze nie tak dawno myślałem, czy w mojego staruszka z 3 gen. Intela pakować, i wziąć jakieś i7-3xxx , czy jednak zmieniać wszystko na Ryzena… :joy: W moim przypadku zadecydowało posiadanie SATA3 i USB 3.0. :smiley:

Dobra, wstrzymam się :wink: Tym bardziej, że w październiku wychodzi 9xxx i może wtedy pójdę w 9700k. A co do karty to rzeczywiście 970 robi dobrą robotę. Dzięki za odpowiedzi, trzymajcie się :slight_smile:

Następna zmiana wg mnie to najpierw grafika na co najmniej to