Co leprze - phpbb 2.0.21 czy phpbb by przemo

Witam

Tak jak w temacie. Mam forum na phpbb 2.0.21, zainstalowałem już kilka modyfikacji. forum rozwija się dosyć dynamicznie. Obecnie zastanasiam się nad przejściem na phpbb by przemo. Jaka jest Wasza opinia zmieniać skrypt czy nie.

Pozdrawiam

Moim zdaniem phpBB by Przemo jest 2 razy lepsze - ma więcej opcji.

Jeśli zainstalowanie modów / hacków sprawia Ci problemy to powinieneś z niego skorzystać.

juven , ale po coś te opcje są i na pewno robią coś innego niż tylko obciążają serwer.

Poza tym, jak się ma dobry serwer to chyba można wypróbować Przema :wink:

wojsmol jak już tobie będzie lepiej. Przemo jest dla osób, które nie potrafią wgrać hacków itp. ma on w sobie pełno już zainstalowanych haacków, które wedłóg mnie tylko obciążają serwer :). Jeżeli potrafisz zainstalować potrzebne Ci hacki, to pozostań , na samym phpBB :).

Złączono Posta : 23.08.2006 (Sro) 18:34

które obciążają tylko serwer :?

Witam

Z instalacją hacków jakoś sobie radzę. Tylko że główny administrator nalega na zmianę skryptu na phpbb by przemo.

Pozdrawiam

Pamiętaj o tym, że skin będzie trzeba przerabiać bo te ze zwykłego phpBB nie działają na przemo :).

Ja o tym wiem tylko nie mogę tego wytłumaczyć głównemu administratorowi, który mówi że nie będzie z tym problemu.

Pozdrawiam

Moim zdaniem phpBB by przemo jest lepsze od phpbb2… ,albo poczekaj na wersje 3.0 ;]

Pozdrawiam

Cóż, zdania co do obu skryptów są dosyć zróżnicowane. Jedni uważają, że wersja Przema jest lepsza a drudzy, że zwykła.

Oba skrypty mają swoje wady i zalety. Niektóre z nich:

Zwykłe phpBB:

  • Trzeba każdy hack samemu instalować

  • Zazwyczaj mniej obciąża serwer niż wersja Przema

  • Jest dostępnych dużo hacków

  • Jest dostępnych wiele styli

itd.

Wersja Przema

  • Ma w sobie zainstalowanych już sporo hacków, co prawda można je wyłączyć jednak niektórzy wolą samemu sobie je instalować

  • Jeżeli chce się mieć styl ze zwykłego phpBB to trzeba modyfikować niektóre pliki aby dany styl działał poprawnie

  • Chyba są nieco rzadsze aktualizacje

  • Jest dostępnych sporo hacków

itd.

Moim skromnym zdaniem to jeżeli instalacja hacków nie sprawia trudności to zostań przy zwykłym phpBB natomiast jeżeli chcesz mieć dużo hacków zainstalowanych to przenieś się na modyfikację Przema. Cóż, wybór należy do Ciebie.

Możesz zajrzeć do tego tematu:

http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic.php?t=70398

Wszystkie mody można wyłączyć. Jeśli są niepotrzebne to właśnie to robisz.