Co lepsze core2duo czy quad intela na win7 ultimate 64 bit

Chciałbym kupić komputer ale nie wiem jaki procek wybrać. A chciałbym zainstalować nowy system windows 7 ultiamate 64 bitowy. Żeby grac w najnowsze gry, żeby wszystko grało jak należy

intel c2d jest dwu rdzeniowy a quad intel’a 4 rdzeniowy. Nie którzy wolą procesory 2 rdzeniowe inni 4. Na logikę wydaje się że procesor 4 rdzeniowy- quad będzie lepszy - bardziej wydajny, ale zależy od tego jakie modele tych procesorów wchodzą w rachubę.

myslałem cos o Core 2 Quad Q9400 /2.66GHz, 1333MHz, 6MB, BOX/

Żaden z tych dwóch. Phenom II x2/x3/x4. Ale najbardziej polecam x2 i x4 :wink:

amd ma inne wejścia na płycie głównej ja autor postu mówi o procesorze a płytę główna już ma autor?

nie mam płyty głównej. składam komputer od podstaw. Prosze o pomoc. niby amd tansze od intela. nie znam sie za bardzo.

To proponuje zmienić temat i podać cenę i czy ma być zestaw z monitorem z systemem i co w nim konieczie się musi znajdować

Mój komp z opisu jest dosyć szybki, (6,2/7,9) - taką ocenę dał W7 x64 dla procesora. Jeśli weźmiesz jakiegoś phenoma x4 zapewne będzie wydajniej, amd wcale nie robi takich złych procków jak to niektórzy mówią.

Jak składasz komputer od podstaw to LGA 775 odpada, przestarzałe.

Lepiej składać coś na Core i5 lub Phenom II.

jesli roznorakie zastosowanie, to raczej sklanialbym sie ku intelowi i5/7 ze wzgledu na… Intel Turbo Boost

bardziej wydajniej i ekonomiczniej 8)