Co lepsze core2duo czy quad intela na win7 ultimate 64 bit

(apanasiuk) #1

Chciałbym kupić komputer ale nie wiem jaki procek wybrać. A chciałbym zainstalować nowy system windows 7 ultiamate 64 bitowy. Żeby grac w najnowsze gry, żeby wszystko grało jak należy

(Bartek Pyszczek) #2

intel c2d jest dwu rdzeniowy a quad intel'a 4 rdzeniowy. Nie którzy wolą procesory 2 rdzeniowe inni 4. Na logikę wydaje się że procesor 4 rdzeniowy- quad będzie lepszy - bardziej wydajny, ale zależy od tego jakie modele tych procesorów wchodzą w rachubę.

(apanasiuk) #3

myslałem cos o Core 2 Quad Q9400 /2.66GHz, 1333MHz, 6MB, BOX/

(Mrylec) #4

Żaden z tych dwóch. Phenom II x2/x3/x4. Ale najbardziej polecam x2 i x4 :wink:

(Bartek Pyszczek) #5

amd ma inne wejścia na płycie głównej ja autor postu mówi o procesorze a płytę główna już ma autor?

(apanasiuk) #6

nie mam płyty głównej. składam komputer od podstaw. Prosze o pomoc. niby amd tansze od intela. nie znam sie za bardzo.

(Bartek Pyszczek) #7

To proponuje zmienić temat i podać cenę i czy ma być zestaw z monitorem z systemem i co w nim konieczie się musi znajdować

(Irek 12) #8

Mój komp z opisu jest dosyć szybki, (6,2/7,9) - taką ocenę dał W7 x64 dla procesora. Jeśli weźmiesz jakiegoś phenoma x4 zapewne będzie wydajniej, amd wcale nie robi takich złych procków jak to niektórzy mówią.

(Mskitek) #9

Jak składasz komputer od podstaw to LGA 775 odpada, przestarzałe.

Lepiej składać coś na Core i5 lub Phenom II.

(Jjoasz) #10

jesli roznorakie zastosowanie, to raczej sklanialbym sie ku intelowi i5/7 ze wzgledu na... Intel Turbo Boost

bardziej wydajniej i ekonomiczniej 8)