Co lepsze "Creative Inspire T6160 5.1" czy "Logitech X-540"

Witam

Mam zamiar kupić sobie nowy zestaw głośniczków tak max do 350 zł. Logitech jest droższy, ale zbiera lepsze oceny od Creativa. Zależy mi na dość dobrym basie oraz na tym, aby głośniki nie szumiały przy bardziej “wymagających” utworach. Dziś jak porównałem dźwięk z mp3 oraz moich głośników uznałem, że to trochę przesada a mp3 wcale nie jest taka najlepsza. Jestem oczywiście otwarty na jakieś inne patenciki :smiley: . No i zestawy 5.1. Ale proszę nie proponować Logitech Z-5500 THX za 1500 zł choć jest pewnie bardzo dobry.

Skoro zestaw ma być do muzyki to może zainteresuj się jakimiś Geniusami drewnianymi 2.0

I ja także proponuję Ci Geniusa. Miałem Creative 5.1, po niedługim czasie z subwoofera, podczas głośniejszego grania, bas zaczął dudnić, więc postanowiłem zakupić coś nowego, większego i mocniejszego. Wybór padł na Genius SW-HF5.1 6000. Szkoda tylko, że w żaden sposób nie mógłbym przedstawić tego, co oddaje ten zestaw. Jedynym jego minusem jest brak minusów. Także jeśli dysponujesz kwotą zbliżoną, aby kupić naprawdę dobre głośniki - nie zastanawiaj się, a obiecuję, że nie będziesz zawiedziony :smiley:

Craven najlepszym rozwiązaniem będzie Genius SP-HF 3000A 2.0 płaci się za wykonanie za jakość itp, a nie za logo firmy logitech lub creative itp… Z geniusa będziesz bardzo zadowolony sam mam i wiem co mówię :slight_smile:

Logitech Z-5500 THX jeszli o ten zestaw chodzi to jest nic badziew za 1500 zł sam plastik co to jest w ogóle, za te pieniądze mam taki zestaw http://allegro.pl/item884234276_zestaw_ … ownia.html

i jeszcze zostanie na jakiś wzmacniacz :slight_smile: i porządne kino za nie wielkie pieniądze + podłączenie pod kompa

nawet ten dwie kolumny spokojnie http://allegro.pl/item884404285_kolumny … _500w.html zjedzą te śmieszne logitech za przesadzone 1500zł

Craven jeszli do muzy pod kompa to bierz geniusy 3000A:) no pod dvd i tv też się sprawują nie złe

Z polecanych przez was Geniusów najdroższy, który się łapie w moich granicach to: Genius SW-HF5.1 4000. Wiecie coś na jego temat?

A jeśli chodzi o Geniusa 3000A to może ja źle szukam, ale to jest zestaw 2.0 a ja bez suba na pewno nic nie kupię.

Creaven Genius 3000A nie potrzebuje suba bo w sobie mają porządny bas :slight_smile: ale bas naturalny a nie dum dum :slight_smile: powiem tak szkoda kasy na zestawy plastikowe bo to pierdzi a nie gra

http://www.allegro.pl/item885719498_dre … w_rms.html

jak potrzebujesz zestawu do słuchania muzy to tylko zestawy 2.0

No do słuchana muzyki może i by był dobry, ale ja tu patrzę też na filmy i gry. A dzięki głośnikom 5.1 można powiększyć wrażenia.

filmy i gry też można obejrzeć lub pograć na 2.0 dla mnie geniusy 3000a wystarczają mają taką moc ze mi starczy :slight_smile: gram w różne gry i ładnie się spisują

wciskacie mu na “chama” geniusy …

ja opisze twoje 2 typy

creative jakosc itp bardzo dobra ale siadaja potencjometry

logitech x 540

kolega ma i to naprawde dobrze gra przy okazji pilot juz przezyl 2 szkanki wody (podobno)

co do plastiku panowie odpowiednie wytlumienie i pekaja te wasze geniusy …

bas w logitechu to jest to cos

PS mialem creatvie i teraz mam x540 i również mam drewniane kolumny jakie tylko chcecie w drewnie czysta stara konstrukcja wiem co to jest glosnik w drzewie

w kinie tez mam plastik i tez jest dobrze

poczytaj komentarze

x540 (co prawda przejawia sie jakims fanatyzmem)

grzesiek218 ty w ogóle słyszałeś jak grają Geniusy SP-HF 3000a jak nie to się nie wypowiadaj na temat geniusa ok :slight_smile: w Creative jakoś jest bardzo dobra lepsze od geniusa hahahahahaha… miałem nie jedne zestaw logitech i creative to jest porażka… ten dźwięk wydobywający z plastiku to jest koszmar…

dźwięk wydobywający się z drewna to już jest inna bajka :slight_smile: przecież ja nikomu nie wciskam na siłę głośników człowieku opanuj się troszkę :slight_smile:

Ale ja się wypowiedzieć mogę na temat Creative, ponieważ je mam mogę również porównać je z Genius Sw-Hf5.1 6000 co prawda to inny Genius, ale zawsze Genius.

Creativy mam dość długo i jeszcze nigdy nie słyszałem żadnego pierdzenia. Dźwięk jest w miarę czysty, dobry i tutaj głośność nie ma żadnego znaczenia gdyż cicho jak i głośno grają bardzo dobrze. Co prawda są plastikowe i dość małe, ale dobrze wykonane. Nie mam zastrzeżeń i osobiście je polecam.

Już nie chodzi o geniusy . ogólnie, inny rezonans jest w drewnie niż z plastiku :slight_smile: bardziej dynamiczny jest dźwięk z drewna niż plastiku, np jak ktoś ma wieże to włączcie radio na wiadomości i głośniki creative albo logitech i i słychać że lepsza dynamika w drewnie :slight_smile: i nikt mi nie powie ze plastik jest najlepszy itp, dlaczego np skrzypce lub gitary itp są robione z drewna, dlatego ze inny jest lepszy rezonans itp.

Craven wybierze to co będzie chciał

Craven jak tylko chcesz do muzy zestaw to tylko dobry zestaw 2.0, za tą kwotę spokojnie kupisz np geniusy 3000a + dobrą kartę muzyczną za resztę głośniki koszt koło 200zł i za te pieniądze naprawdę bardzo dobre grają

Martwisz się o bas? Geniusy SP-HF3000A przykładowo mają dwa głośniki o średnicy takiej samej, co ten jeden głośnik w subie w Logach.

Oczywiście jeżeli masz filmy z dźwiękiem rozpisanym na 6kanałów (masz takie?) czy gry, w których wyczucie przestrzeni uchem jest ważne, wtedy 5.1 się przyda, ale do muzyki, zwyczajnych filmów avi (z dźwiękiem stereo) czy gierek, w których nie gra się “na słuch”, to porządny zestaw stereo (2.0) będzie lepszym wyjściem.

Craven poczytaj sobie :slight_smile:

I. Wstęp

dane techniczne:

moc RMS - 80W

głośnik niskotonowy - 5.25’’

głośnik wysokotonowy - 1.5’’

częstotliwości - 20Hz - 20 kHz

względny wskaźnik szumów - 75 dB

zasilanie - wbudowany transformator AC

wbudowane gniazda - słuchawkowe, line in

wymiary (szer. x wys. x głęb.) - 177 x 340 x 218 [mm]

II. Test właściwy

wielkość opakowania od razu zdradza, że nie mamy do czynienia z byle jakimi “pierdziawkami”, tylko z relatywnie konkretnym sprzętem w tej półce cenowej, do zastosowań domowych i, jako że jest to zestaw 2.0, przeznaczonym głównie do słuchania muzyki. głośniki zostały solidnie zabezpieczone, by zniwelować możliwość uszkodzenia w trakcie transportu. prócz samych głośników w opakowaniu znajdziemy kabel zasilający, połączeniowy do głośników, kabel do podpięcia sprzętu do komputera oraz przejściówkę pomocną w razie podpinania Geniusów do innego urządzenia (np. DVD). niestety, od razu rzuca się w oczy, że taka a nie inna polityka firmy Genius sprawiła, iż oszczędzono na jakości oraz długości kabli. sprawiają one wrażenie lichych, a ich długość ogranicza możliwości rozstawienia głośników.

testy rozpocząłem na zintegrowanej karcie w laptopie Acer Travelmate 5320 (kodek Realtek HD Audio). mimo tego, że jest to tylko integra, od razu dało się wysłyszeć, że przenoszony dźwięk w różnych zakresach jest czysty, bas naturalny (nie sztucznie symulowany jak w tańszych zestawach 2.1/5.1 innych firm). niestety, głośniki uwypuklają również np. słabą jakość plików mp3, więc trzeba uważać czego się słucha.

moim zdaniem do tych głośników konieczny jest zakup osobnej karty dźwiękowej, toteż bardziej skupię się na testach wykonanych na karcie Sound Blaster X-fi Xtreme Gamer Fatality Pro. podpięcie Geniusów do owej karty tylko spotęgowało wrażenie z pierwszego odsłuchu na karcie zintegrowanej. dźwięk bardzo wyraźny, uwydatniający szczegóły, których inne (plastikowe) zestawy nie są w stanie odtworzyć. co drewno, to drewno. nawet na standardowych ustawieniach jest naprawdę bardzo dobrze i to w przypadku każdego gatunku odtwarzanej muzyki. właśnie, w tym miejscu należy wspomnieć, iż do dyspozycji mamy trzy pokrętła do regulacji - standardowo volume, ale także treble i bass. trzeba przyznać, że głośniki bardzo dobrze reagują na nawet drobną zmianę ustawień pokręteł, plus dla Geniusów, choć do beczki miodu muszę dołożyć łyżkę dziegciu - umieszczenie pokręteł jest beznadziejne, dużo gorsze niż w modelu 2000X, którego 3000A jest następcą. to zresztą nie jedyny minus tyczący się ergonomii, umieszczenie włącznika oraz gniazda słuchawkowego na tylnej ścianie prawego głośnika, to naprawdę tragedia.

jak już wspomniałem głośniki naprawdę dobrze radzą sobie zarówno z niskimi, średnimi, jak i wysokimi tonami, zwłaszcza jeżeli dojdzie do tego modyfikacja ustawień equalizera, co czyni je uniwersalnymi podczas słuchania muzyki. nadają się do popu, rocka, ale także rapu, hip-hopu, a nawet metalu. jednak jeżeli ktoś chciałby ich używać również do oglądania filmów i gier typu Counter Strike, gdzie ważny jest dźwięk przestrzenny, w zasadzie musi zdecydować się na zestaw 5.1.

ważna uwaga - głośniki muszą się wygrzać, trwa to około tygodnia, więc nie można się zrażać, jeżeli na początku głośniki odrobinę zniekształcą, bądź “wyostrzą” dźwięk! to normalna sprawa, w trakcie użytkowania, z godziny na godzinę, dźwięk się “stabilizuje”, jest coraz lepiej.

III. Podsumowanie - opinia

zalety:

  • dobre wykonanie, drewniana obudowa

  • w stosunku do możliwości tych głośników naprawdę bardzo niska cena

  • uniwersalność i możliwość dowolnej regulacji sprzętu

  • czysty, piękny dźwięk

  • naturalny bas

  • duża moc RMS

  • wygląd

wady:

  • krótkie kable

  • za mocno świecąca dioda (można sobie z tym poradzić, np. zakleić)

* wady te jednak w niczym nie umniejszają ogromnych zalet głośników!

summa summarum, za te pieniądze to praktycznie jedyny wybór. lepsze zestawy od Microlaba, czy Vigoole, są też znacznie droższe. ogólna ocena - 8.5/10.

Menchester

Widze ze jestes fanem geniusa…

drewno skonczylo sie dawno temu

Menchester smiem mysles ze nie umisz czytac napisal zestawy 5.1 ale to nic potem napisal ze bez suba nic nie kupi

to rozumiem ze geniusy sa tak idealne ze zestaw zastepuje 5.1 nawet na zintegrowanej karcie dźwiękowej oraz ze nie potrzebuje suba …

grzesiek218 co byś kupił, kino domowe drewno czy plastik ??

Manchester_United , poczytaj sobie

Autor tematu wyraźnie napisał, że chce zestawy 5.1 a Ty mu cały czas wciskasz 2.0. Ten temat nie dotyczy zachwalania “pro”-geniusów 2.0 (które wg. Ciebie są lepsze od zestawu średniej klasy oddzielnych kolumn głośnikowych + wzmacniacza za kwotę co najmniej tysiąca złotych), tylko tego, jaki zestaw głośnikowy 5.1 wybrać…

A tym to mnie zupełnie rozbawiłeś. Jak się nie znasz, to na prawdę, lepiej zamilknij… :? Grają o wiele lepiej od tych Twoich Geniusów 2.0.

Craven , z tych głośników co zaproponowałeś, wybrałbym Logitech X-540.

Można też pomyśleć o X-530, które słyszałem u kuzynki (tylko, że ona nie ma za bardzo warunków, aby odpowiednio ustawić te głośniki, żeby dźwięk był przestrzenny, ale sam dźwięk jest ładny i czysty). Bas jest wyraźny i nie zagłusza pozostałych głośników. Ogólnie dźwięk z X-530 jest na prawdę ładny.

X-540 nie słyszałem, więc nie wiem, które z nich lepiej zagrają.

Ale i tak bardziej kierowałbym się ku X-540, niż X-530 ;).

Mam takie pytanko dla znawców czy między zintegrowaną kartą dźwiękową “Realtek ALC889A codec 7.1” a takim (ojoj, podaję markę Creative) “Creative Sound Blaster X-Fi Xtreme” jest jakaś ogromna różnica tzn. na co w największym stopniu to wpływa?? Nie wiem czy mam interpretować o 7.1 w nazwie swojej karty dźwiękowej jako, że będzie obsługiwała dźwięk przestrzenny. W grach możemy się natknąć na opcję dźwięk “EAX” cokolwiek on robi to skąd wiedzieć czy karta jest z nim zgodna??

przestrzeny dzwiek bedziesz mial

problem moze sprawic tylko jakosc dzwieku (i tak nie zauwazysz duzej roznicy)

tak jak przemek

polecam x540

x530 ma materialowe maskownice (mnie sie nie podobaja)

i nie maja pilota tylko potencjometr jest w glosniku (dlamie nie do uzytku)

teraz jest taka metoda tlumienia ze praktycznie roznica miedzy drzewem a plastikiem powolutki zanika…

a nawet to jak kupuje w drzewie to to ma byc porzadne

http://allegro.pl/item893075160_kolumny … ml#gallery 2 kolumny 760zl drzewo - tonsil

http://allegro.pl/item899397891_tonsil_ … ml#gallery sub 400zl drzewo - tonsil

http://allegro.pl/item895837644_siesta_ … lumna.html satelitki 850zl drzewo - tonsil

http://allegro.pl/item902588719_kolumna … ml#gallery 460zl tez tonsil

tym sposobem mamy 5.1 w drzewie pozadnej firmy za 2470zl (przydala by sie dobra karta dzwiekowa, dobry zmaczniacz i odpowiednie ustawienie zeby kolumn nie pilowac, i odpowiednie ustawienie)

skoro jestes takim “audiofilem” to ciekawe czy zansz klasyki

diora, tonsil, unitra

PS: http://allegro.pl/item895637049_tonsil_ … ml#gallery mam takie kolumny i sa napewno starsze od ciebie i to jest solidna konstrukcja i dobrze wytlumiona

a diora teraz weszla ponownie na rynek kiedys tez krolowala wiezami z tonsilem i unitra

a i jeszcze mam wierze unitra tez “klasyk kaseciak”