Co lepsze: format czy przywracanie?

Witam.

Mam laptopa od 5. miesięcy i czas już go jakoś oczyścić. Zastanawia mnie czy lepiej zrobić calkowity format dysku i potem zainstalować Win7 przy użyciu pożyczonej płyty i mojego kodu, czy może wystarczy samo przywracanie systemu (4 płytki nagrane dzień po zakupie) i wyjdzie na to samo?

Pozdrawiam.

Nie, po przywróceniu będziesz miał ze wszystkimi śmieciami od producenta.

Proponował bym czystą instalację zmiana-systemu-preinstalowanego-czysty-windows-t500004.html

Lepiej z pożyczonej płyty bo nie będziesz miał syfu którego producent lapka instaluje

Nie trzeba pięciu miesięcy, wystarczy uruchomić laptopa i już trzeba więcej wywalić dodatków od producenta niż ja mam zainstalowanych programów.

W dzisiejszych czasach , zaraz po zakupie laptopa trzeba by było robić format i czysta instalację z nośnika , który zawiera tylko Windowsa. Producenci standardowo dołączają do laptopów kupę śmieci i mnóstwo tzw. crapware czyli śmieci z których nigdy nie będzie pożytku. Słyszałem również o różnych innych niespodziankach , których na pewno nikt by nie chciał mieć na swoim kompie. Reasumując: tylko format z nośnika z Windowsem.Najlepiej gdyby to był oryginalny nośnik , a nie jakiś ściągnięty z internetu śmieć zawierający trojany.

Pozdrawiam wszystkich w Nowym 2013 roku.

Ja te dodatki odinstalowałem ręcznie zaraz po zakupie.

Też rozwiązanie, ale co przywracanie systemu chcesz to robić? Poza tym resztki tych programów na pewno zostaną gdzieś w systemie (fakt jest Ccleaner, ale nigdy nie mamy pewności że wszystko porządnie wyczyści)

To nie jest dla mnie problem pousuwać te dodatki i przeczyścić porządnie CCleanerem. Przywracanie mi się bardziej uśmiecha, bo mógłbym nawet teraz zrobić a tak to trzeba Windowsa wyżebrać od kogoś…