Co lepsze? KrasnalServ,Webserv czy może Xampp

Mam do was pytanie który z wymienionych programów jest lepszy?

KrasnalServ fajne jest w nim to że stworzył go polak.Tylko jest on nie rozwijany.

Xampp podoba mi się że jest też wersja portable, ale niestety jest po angielsku.

WebServ jest po polsku, ale jest w nim wiele nie potrzebnych rzeczy.

Osobiście polecam Xampp-a jest rozwijany, a to że sam programik jest po angielsku to się nie sugeruj,aby zrozumieć wystarczą naprawdę podstawy podstaw, a konfiguracja reszty np. MySQL jest już w polskiej wersji językowej

Strona z instrukcją instalacji i konfiguracji

A ja proponuje zamiast bawić się w pakiety samemu zainstalować to co wchodzi w ich skład, zawsze aktualne i tylko to co naprawdę niezbędne (nierzadko też sprawia to mnie problemów).

http://www.bbproject.net/2009/12/wlasny … che-i-php/

Nie ma sensu bawić się na windowsie w ręczną instalację wszystkich pakietów (apache,php,mysql,phpmyadmin itd). Skorzystaj z gotowca wamp, xampp. Wszystko zainstaluje się w jednym miejscu. Robisz format dysku to kopiujesz katalog z serwerem, później przywracasz i wszystko masz.

Co do krasnal i webserv oba są już “lekko” stare.

Aha dzięki więc wybiorę xampp’a lite portable ;p

Dla każdego coś dobrego. XAMPP portable jest OK ale jak go uruchomisz na innym kompie może być problem, bo może się gryźć z jakimis usługami czy coś. Zwykły XAMPP służył mi bardzo długo ale ponieważ musiałem zacząć też pracować w ASP.NET w efekcie zainstalowałem sobie PHP, MySQL i odpalam aplikacje w PHP na serwerze MS IIS 7, który można ściągnąć za darmo za pomocą Web Platform Installera. Oczywista sprawą jest, że nie wszystko działa “od ręki”, musiałem doinstalowywać niektóre biblioteki (które w domyślnej instalacji PHP są wyłączone) aby to śmigało. Jakby obrońcy XAMPPa się czepiali - tak, odpalałem XAMPPa na innym porcie niż 80 i owszem to działało ale po jakimś czasie zaczynały się problemy, Apache nie wiadomo dlaczego nie chciał startować itp.

Podsumowując.

Dla prostych i małych rozwiązań - tak.

Dla zaawansowanych - lepiej pokombinuj z własnym Apachem, MySQLem i PHP.

Jakbyś chciał i ASP i PHP - pokombinuj z IISem i Web Platform Installerem, nie jest to super łatwe w instalacji ale chwila zaparcia i wbrew pozorom to działa.