Co lepsze: Microsoft Works czy OpenOffice?

Znalazłem w sieci pakiet biurowy Microsoft Works i mam pytanie: czy jest on lepszy od OpenOffice? Jest w ogóle rozwijany?

Works był rozpowszechniany za darmo ale tylko w gazetach komputerowych, więc pobieranie go z sieci nie jest do końca legalne.

Odnośnie “wyższości” jednego na drugim, to zależy do czego pakiet jest ci potrzebny, jeżeli potrzebne ci sa zaawansowane funkcje to na pewno OpenOffice lepiej się spisze w tej materii.

M$ powoli szykuje się do całkowitego wycofania tego produktu z rynku.

w works-ie to najwyżej list z nad morza. Do innych zadań się nie zadaje. Tak więc albo zakup MS office albo darmowy OO.

To już chyba lepiej WordPad.

Dodane 28.10.2009 (Śr) 15:05

To już chyba lepiej WordPad.

A Works nie miał być czasem rozpowszechniany za darmo w wersji adware?

I jest ale tylko z czasopismami komputerowymi.

Zresztą M$ chce całkiem wycofać się z tego pakietu, na korzyść Office o ograniczanej funkcjonalności.

A korzystaliście kiedyś z Worksa że takie farmazony prawicie ??

Porównanie WorPada do edytora tekstu z Worksa to jak Maluch do nowego Opla Astry.

A gdzie pozostałe składniki pakietu Arkusz kalkulacyjny, Baza danych, Organizer z kalendarzem ??

works w praktyce nie nadaje się do niczego. poza napisaniem listu czy ogłoszenia. i to wszystko

Jak cię proszę nie wypowiadaj się na tematy o których nie masz pojęcia.

To do czego wykorzystuje pakiet biurowy przeciętny zjadacz chleba, może w 100% zrobić w Worksie (no może za wyjątkiem tworzenia prezentacji multimedialnych).

:slight_smile:

ty nie wypowiadaj się na temat osób o których nic nie wiesz. works to dobry program do odczytu plików worda i niewiele więcej. i niestety wiele on nie oferuje. i jeśli ktoś pyta czy works czy OO to odpowiedz jest tylko jedna

Przecież napisałem:

ale twoje porównania Worksa do Wordpada są wysoce krzywdzące.

Works jest w pełni wartościowym pakietem biurowym dla większości użytkowników domowych i nie tylko, a dodatkowo ma praktycznie pełne wsparcie dla plików Worda czy Excella 2007, czego nie można powiedzieć o OO.

dokładnie przeczytaj bo akurat ja worksa do wordpada nigdy nie porównywałem.

Przepraszam moja pomyłka, ale list znad morza to już Twoje autorstwo (a ten to i w notatniku napiszesz :P)

Do tego służy darmowy Office Viewer.