CO LEPSZE P4 czy Centrino

Obecnie posiadam laptopa Centrino 1,8 Ghz 1024 ddram 128 mb Radeon 9700 i gry cos nie za bardzo dobrze dzialaja gry np Black and White 2 przy probowaniu zrobienia czarow reka wogole cos sie zacina czy bylby lepszy pentium 4 jakis 3.0 Ghz do gier ? dlaczego porownuja ze Centrinno w przeliczeniu liczbowym dosciga praktycznie Pentiuma 4 3.0 o co to chodzi ze dosciga z przeliczeniem liczb ? chodzi o rozpakowywanie rara albo w linuxie kompilacje dzieki temu tak ? Prosze mi odpowiedziec.Ale do gier to nie ma znaczenia ze mam L2 cashe 2048 ? w czym mi praktycnzie pomaga te 2048 L2 cashe bo szukalem na google jakis informacji i nie moglem znalesc.Prosze o odpowiedzi fachowe z gory dziekuje i do gier to P4 lepszy jakis 3.0 Ghz ? Z gory dziekuje i prosze odpowiedziec fachowo i moze jak ktos ma linka na temat L2 cashe w czym to pomaga dokladnie.

wnisek - Centrino nie jest procesorem tylko platformą.

więcej tutaj - http://www.intel.com/cd/products/servic … 196076.htm

“Równie przekonująca jest ich duża wydajność. W naszych testach model z procesorem Pentium M 1,6 GHz uzyskał takie same wyniki, jak model z procesorem Pentium 4 2,4 GHz. W ten sposób Intel niechcący “wbija nóż w plecy” swojemu mobilnemu procesorowi Pentium 4.”

Jak mam to rozumiec za jak gra ma wymagania np 2 Ghz to na Pentiumie 1,6 bedzie spelnialo wymagania bo porownywalny jest do 2,4 Ghz ? Ale w rzeczywistosci jakos te gry mi wolno dzialaja na 1,8 Ghz moze wina dysku gdyz ma tylko jak to w laptopie 5600 rpm jak dobrze pamietam.