Co lepsze? PS3 vs. PC

Witam, na koniec roku szkolnego rodzice obiecali coś mi kupić. Mam wybrać między PS3 a normalnym komputerem klasy PC. Jak już PS3 to z dyskiem 500GB. Jeśli komputer to z prockiem intel i7 4gb ram 2TB i grafiką ati radeon 5xxx. Mam kompa z prockiem 1,6ghz 2gb ram 250gb i nvidia geforce 9500GT. Ogólnie na kompie spędzam dziennie 2-3h max. Bardzo proszę o opinie;)

ja bym wybrał komputer, bo bardziej uniwersalny

A ten ati radeon 5xxx jaką cyfrę ma po piątce? Bo to ta druga cyfra jest najważniejsza - im wyższa, tym lepsza karta. Ale pomijając ten fakt - komputer jest bardziej uniwersalny. Z drugiej strony, jeśli tego nowego urządzenia potrzebujesz tylko do grania (bo do innych rzeczy w zupełności wystarcza Ci Twój obecny komputer, to wybrałbym PS3 - oczywiście jak masz telewizor HD, żeby do niego podłączyć konsolę).

Jeśli chodzi o gry, to zależy już od Twoich preferencji. Musisz sobie przeanalizować, jakie lubisz gatunki gier.

Ja osobiście bym wybrał PC, ponieważ bardzo lubię MMO oraz RTSy, których konsola nie potrafi mi zaoferować… a jak już, to w ograniczonym zakresie.

Natomiast przy konsoli trzymały by mnie tylko bijatyki… nawet RPG wolę na PC.

Pozostaje jeszcze tylko cena. Konsole kupisz raz, ale potem bulisz krocie za gry.

PC musisz z biegiem czasu modernizować, ale za to masz gry w niższych cenach.

Jak się nie myle to HD5850. TV mam 47" w HD. Gry wole sportowe typu fifa i wyścigi takie jak nfs lub gry takie jak np. assasin creed lub Def Jam Fight For NY.

piotrek366 , ja bym wybrał xbox360 + ciut słabszego kompa :smiley:

nie xbox narazie odpada może w przyszłości.

PC zdecydowanie :slight_smile: na kompie możesz zrobić więcej rzeczy… obróbka grafiki, filmów itp. i wiele innych rzeczy…

no chyba że lubisz se przyrzeźbić porządnie przy konsoli ^^ to PS3 :wink:

Zdecydowanie PC… grafika o niebo lepsza gra się też wygodniej a i zakres gier większy bo granie np w strategie na xboxie czy ps3 to pomyłka tak samo strzelanki itp…

xbox także ma porażkową grafikę w porównaniu nawet do mojego kompa ;] mam też xboxa i czasem ps3 i wszystko porównywane na tych samych grach itp… ;] A apropo xbox a ps3 … większość nowych gier lepiej wygląda na xboxie ;]

Odpowiedź jest prosta

Prosisz o kase na kompa, czyli według tego co napisałeś to 2-3k.

Kupujesz komputer średniej klasy i do tego konsole

Nie da się grać na padzie: Komputer PC. Ale jeżeli komputer który ja kiedyś miałem (jeżeli to był komputer bo jego prędkość 1 mm/10lat) to oczywiście, że lepsze byłoby nawet PSX!