Co lepsze QLED czy Nano Cell?

Jak w temacie, jak przeglądam materiały na youtubie to qled wydaje się być bezkonkurencyjny, a skoro brzmi to zbyt pięknie to pytanie czy ktoś z doświadczenia może powiedzieć odnośnie tych dwóch.

Ewnetualnie opinie która technologia jest lepsza oled, nano cell, qled

Obie są równorzędne. NanoCell daje ten sam efekt co QLED tylko inną technologią. Wybór raczej w tym przypadku to taki czy wybierasz tv z systemem operacyjnym od LG czy Samsunga. WebOS vs Tizen.
No i różnica taka jeszcze jedna, że NanoCell=IPS a QLED=VA
A najlepsza technologia to OLED ale ma swoje poważne wady. I OLED to nie TV na którym codziennie będziesz oglądał zwykłą telewizję bo inaczej szybko i boleśnie się rozczarujesz.

1 polubienie

Twój wpis odnośnie OLED jest od dawna nieaktualny. Nie jest tak, że w ogóle się nie wypalają, ale jest cały szereg funkcji, które dbają o matrycę. Jak masz 4,5 tys PLN to na Philips 705 możesz sobie już pozwolić. Nowoczesna matryca OLED, a jeśli miałbyś wypalić to naprawdę przy dużym pechu.

Poczytaj sobie o niedawnych przypadkach (parę tygodni temu) opisywanymi nawet na DP gdzie ludziom na telewizorach wartych 10k powypalały się paski TVP info i loga TVN. OLED to wciąż zawodna technologia i nadal uważam, że przeznaczona wyłącznie do kina domowego a nie do oglądania telewizji. Do oglądania telewizji powinno wybierać się QLED lub NanoCell a do kina domowego OLED. I na razie zdania nie zmienię.

Daj linka :slight_smile:

Na przykład:

Może sytuacje zmienią nowe panele evoOLED. Ale są zbyt krótko na rynku by móc coś o nich więcej dobrego lub złego powiedzieć. Pewnie pierwsze wypalenia na nich zostaną zgłaszane w 2022 lub 2023 roku.

Dlatego kanały filmowe logo mają lekko przezroczyste, niestety z paskiem tak się nie da, bo spadnie kontrast.