Co lepsze TNK HD czy NNK HD? Pogubiłem się

Otóż zamierzam nabyć telewizję na kartę, ale strasznie się zamotałem. Są w zasadzie dwie telewizje na kartę - TNK (już chyba nie rozwijane, nie można zamówić online) i NNK (platforma od telewizji N). I teraz:

  1. Czy wreszcie TNK jest lepsze od NNK? TNK jest już chyba nie rozwijane i można go dostać tylko w jakimś zwykłym sklepie a nie przez internet? Ale słyszałem, że można tam oglądać kanały bez opłat przez 12 mc a w NNK tylko przez 2 mc. Czy np. jeśli w NNK dodadzą jakiś kanał, to czy w TNK też się pojawi?

  2. Jest jakaś różnica programowa między TNK a NNK? Bo coś kiedyś była mowa, że Polsatu w TNK ma nie być?

  3. Jaki tuner mam wziąść? Nie zależy mi aż tak bardzo na nagrywaniu tylko na dobrej jakości przez HDMI…

  4. Co mam wybrać/zrobić, żeby móc ułożyć własną listę kanałów, bo słyszałem, że z tym też jest gdzieś problem (TNK? czy NNK?). Czy te platformy mają inne oprogramowanie na dekoderach?

  5. Jeśli TNK jest lepsze, to w jakim miejscu (marketach czy gdzie?) mogę nabyć pakiet? Bo przez internet już nie można?

TNK HD jest rozwijana oferta sam od niedawna stałem się jej posiadaczem zakupując moduł nCam HD za 188zł w cenę modułu były wliczone wszystkie pakiety Domowy HD,Domowy Premium HD oraz nPremium HD.

Domowy HD w cenie modułu jest aktywny przez 3 miesiące nie muszę płacić.

Pakiety Domowy Premium HD i nPremium działają przez miesiąc od dnia aktywacji modułu.

Teraz tak od dnia ostatniej opłaty za pakiet przykładowo Domowy HD,przez okres 12 miesięcy mogę oglądać kanały bez opłat czyli:TVN HD,TVN 7 HD,TVP1 HD,TVP 2 SD,religia.tv SD.

Jaka jest różnica programowa miedzy TNK a NNK- z tego co widzę jest to jedno i to samo.

Jaki tuner,brat ostatnio kupował sobie:

OPTICUM ITI HD X8

Miałem okazję przetestować ten tunerek przez kilka dni i sprawował się bardzo ładnie łatwy w obsłudze przejrzyste menu i małe rozmiary nie grzeje się przez HDMI dawał ładny obraz szybko tez zmienia

się w nim kanały. SD również bardzo dobrze wypadają na tle HD.

Można w nim układać własną listę ale bywa to czasochłonne.

TNK HD możesz nabyć na allegro lub w sklepie w swojej miejscowości w punkcie telewizji N jak i innych sklepach które ją sprzedają.

Polsat jak najbardziej działa w TNK HD, nie wiem czy jest natomiast w TNK SD chyba raczej go nie ma.

Jeśli chodzi o zakup tego tunera to w jego cenie są opłacone od dnia aktywacji na jeden miesiąc all pakiety czyli Domowy HD,Domowy Premium HD oraz nPremium.

po miesiącu czasu trzeba już doładować samemu :wink: Tunerek posiada możliwość nagrywania na dysk HDD jak również pendrive.

Ja TNK HD odbieram przez Tuner na USB do kompa :slight_smile: TBS 5980 CI do tego moduł nCam HD. Działają wszystkie kanały prócz AXN oraz Polsat sport news. z którymi

mam problem ale to raczej winna leży po stronie TBS muszą poprawić plik odpowiadający za CI. bo zaświecą te kanały działają przez 2 min po czym tuner przestaje kodować je.

Tutaj mój mały zapping TNK HD :slight_smile: http://www.youtube.com/watch?v=SkmUGnvDRxI

ad1. nnk i tnk to dokładnie to samo

ad2. nie ma

ad3. DEKODER HD 2850ST

ad4. jest problem jeśli wybierzesz DEKODER HD ITI 5800S

ad5. http://telewizjanakarte.pl/tnk_hd/punkty_sprzedazy.html

Pozdrawiam

Janusz78

TnK i n na karte to NIE TO SAMO! N na karte to nowa oferta TVN, tyle, ze w niej w odroznieniu od TnK nie ma mozliwosci ogladania bez oplat programow przez 12 miesiecy od ostatniego doladowania a jedynie przez 1 miesiac. Polecam wiec szukac na rynku TnK.

Pozdrawiam