Co lepsze TNK HD czy NNK HD? Pogubiłem się

(piotrek18l) #1

Otóż zamierzam nabyć telewizję na kartę, ale strasznie się zamotałem. Są w zasadzie dwie telewizje na kartę - TNK (już chyba nie rozwijane, nie można zamówić online) i NNK (platforma od telewizji N). I teraz:

1. Czy wreszcie TNK jest lepsze od NNK? TNK jest już chyba nie rozwijane i można go dostać tylko w jakimś zwykłym sklepie a nie przez internet? Ale słyszałem, że można tam oglądać kanały bez opłat przez 12 mc a w NNK tylko przez 2 mc. Czy np. jeśli w NNK dodadzą jakiś kanał, to czy w TNK też się pojawi?

2. Jest jakaś różnica programowa między TNK a NNK? Bo coś kiedyś była mowa, że Polsatu w TNK ma nie być?

3. Jaki tuner mam wziąść? Nie zależy mi aż tak bardzo na nagrywaniu tylko na dobrej jakości przez HDMI...

4. Co mam wybrać/zrobić, żeby móc ułożyć własną listę kanałów, bo słyszałem, że z tym też jest gdzieś problem (TNK? czy NNK?). Czy te platformy mają inne oprogramowanie na dekoderach?

5. Jeśli TNK jest lepsze, to w jakim miejscu (marketach czy gdzie?) mogę nabyć pakiet? Bo przez internet już nie można?

(Boguszek) #2

TNK HD jest rozwijana oferta sam od niedawna stałem się jej posiadaczem zakupując moduł nCam HD za 188zł w cenę modułu były wliczone wszystkie pakiety Domowy HD,Domowy Premium HD oraz nPremium HD.

Domowy HD w cenie modułu jest aktywny przez 3 miesiące nie muszę płacić.

Pakiety Domowy Premium HD i nPremium działają przez miesiąc od dnia aktywacji modułu.

Teraz tak od dnia ostatniej opłaty za pakiet przykładowo Domowy HD,przez okres 12 miesięcy mogę oglądać kanały bez opłat czyli:TVN HD,TVN 7 HD,TVP1 HD,TVP 2 SD,religia.tv SD.

Jaka jest różnica programowa miedzy TNK a NNK- z tego co widzę jest to jedno i to samo.

Jaki tuner,brat ostatnio kupował sobie:

OPTICUM ITI HD X8

Miałem okazję przetestować ten tunerek przez kilka dni i sprawował się bardzo ładnie łatwy w obsłudze przejrzyste menu i małe rozmiary nie grzeje się przez HDMI dawał ładny obraz szybko tez zmienia

się w nim kanały. SD również bardzo dobrze wypadają na tle HD.

Można w nim układać własną listę ale bywa to czasochłonne.

TNK HD możesz nabyć na allegro lub w sklepie w swojej miejscowości w punkcie telewizji N jak i innych sklepach które ją sprzedają.

Polsat jak najbardziej działa w TNK HD, nie wiem czy jest natomiast w TNK SD chyba raczej go nie ma.

Jeśli chodzi o zakup tego tunera to w jego cenie są opłacone od dnia aktywacji na jeden miesiąc all pakiety czyli Domowy HD,Domowy Premium HD oraz nPremium.

po miesiącu czasu trzeba już doładować samemu :wink: Tunerek posiada możliwość nagrywania na dysk HDD jak również pendrive.

Ja TNK HD odbieram przez Tuner na USB do kompa :slight_smile: TBS 5980 CI do tego moduł nCam HD. Działają wszystkie kanały prócz AXN oraz Polsat sport news. z którymi

mam problem ale to raczej winna leży po stronie TBS muszą poprawić plik odpowiadający za CI. bo zaświecą te kanały działają przez 2 min po czym tuner przestaje kodować je.

Tutaj mój mały zapping TNK HD :slight_smile: http://www.youtube.com/watch?v=SkmUGnvDRxI

(Jpk78) #3

ad1. nnk i tnk to dokładnie to samo

ad2. nie ma

ad3. DEKODER HD 2850ST

ad4. jest problem jeśli wybierzesz DEKODER HD ITI 5800S

ad5. http://telewizjanakarte.pl/tnk_hd/punkty_sprzedazy.html

Pozdrawiam

Janusz78

(Ssentire) #4

TnK i n na karte to NIE TO SAMO! N na karte to nowa oferta TVN, tyle, ze w niej w odroznieniu od TnK nie ma mozliwosci ogladania bez oplat programow przez 12 miesiecy od ostatniego doladowania a jedynie przez 1 miesiac. Polecam wiec szukac na rynku TnK.

Pozdrawiam