Co mam dokupić?

Siema. Planuję zmienić coś w swoim sprzęcie, ponieważ przy nowszych grach typu “Battlefield 3” strasznie laguje. Zużycie procesora dochodzi do 100% a na samym początku nie idzie praktycznie nic zrobić. Planuję dokupić już 2GB RAM’u, ale co dalej?

Procesor: AMD Athlon II X2 250 Processor 3.00 GhZ

RAM: 2GB DDR2

Karta Graficzna: NVIDIA GeForce GT 240

Dysk Twardy: 500GB

Płyta Główna: Gigabyte Technology Co., Ltd. model- M68M-S2P

Zasilacz: TRACER Highlander 500W, model- TRZ-503

System Operacyjny: Windows 7 Ultimate 32 Bit

Jeśli chodzi o budżet, to nie wiem ile to mnie wyniesie, ale chcę odczuć różnicę…

Najlepiej podajcie mi konkretne modele, a ja to rozważę.

No przydał by ci sie upgrade kompa,najlepiej dokup karte graficzną i procka.Procka proponuję AMD ATHLON x4 620 a kartę Hmm zależy ile chcesz wydać i jakie chcesz efekty.

chociaż jestem ponad takie sprawy (co podkreślam) na sam przód czy też najsamprzód,jak kto woli, kupiłbym 2 gb ramu, koniecznie w jednej kości i najlepiej takiej samej, czyli o identycznym oznaczeniu jak już posiadana

potem, czyli już po zakupie tejże kości pamięci ram i zamontowaniu jej w komputerze wymieniłbym kartę graficzną na model od nV260gtx (lub odpowiednika radeona) wzwyż czyli 460 1Gb lub chociaż r5830

potem wymieniłbym, zasilacz na Chieftec,Tagana,BeQuita,Ocz,Corsair 500W (starczy spoko)

a na koniec,jeżeli to możliwe wywaliłbym 7 ultimate i zamontował 7 home premium

“Battlefield3” zwany inaczej nowoczesnym,komputerowym symulatorem joggingu,zainstalowany na wersji 7 ultimate wymaga wg.mnie,chociaż jak powiedziałem jestem ponad takie sprawy, co najmniej 4 gb ramu…amen

Ten zestaw jest budżetowy i mało wydajny w grach, GT240 w ogóle nie nadaje się do gier.

Dołożenie RAMu raczej nic nie da. Tutaj do wymiany jest na pewno karta grafiki np. na Vertexa HD4850 1GB 256bit (300zł)

Cudów nie zdziałasz.

Ale naprawde procesor 2 rdzeniowy do bf3 to nie jest najlepszy pomysl,a zaluzmy

ile chcesz kasy przeznaczyc na tą karte to pomoge ci znaleźć najlepszą :stuck_out_tongue:

chociaż jestem ponad takie sprawy (co podkreślam) i nie wiem jaki masz komputer Piotrek2255, ale na jednym z komputerów w domu mam zamontowany 7 enterprise czyli odpowiednik 7 ultimate ograniczony czasowo

w stanie spoczynkowo-internetowym z 4gb zużywa ok.40% ramu

przy ilości 2gb zużycie dojdzie do ok.65-70%

więc jak ma mu nie ścinać symulatora joggingu?

ale karta i tak jest do wymiany, to oczywiste

@Kredens1967 a ilu bitowy ten twój enterprise?

@Hazer120 a co chcesz tutaj lepszego znaleźć? Chcesz tu władować lepszą kartę gdy procesor jest wąskim gardłem tego zestawu?

HD4850 to max jaki bym tutaj włożył, jak coś lepszego to trzeba się liczyć z wymianą procesora.

Okej. Ale co najpierw mam wymienić? Kartę, czy RAM’y? Co jest mi w tej chwili najbardziej potrzebne?

Podajcie mi jakąś fajną kartę do gier (200-300 zł)

A jeśli chodzi o zasilacz to mam go wymienić czy nie? Jeśli tak to jaki>?

Zasilacz do wymiany, np na OCZ CoreXtream 500W za 172zł, max grafika jaka do tego procesora się nadaje to właśnie Vertex HD4850 za 270-300zł, a później jak nie będzie jakiejkolwiek poprawy to dorzucać RAMu.

mam tylko 64 bitowe systemy operacyjne

najlepszy jest linux slackvare i najbardziej go lubię

wynika to stąd,że nikt inny go nie lubi i tylko ja umiem go obsługiwać

ponieważ mam władzę absolutną nad komputerami w domu nikt też nie waży sie go usnąć

ponieważ tylko ja posługuję się slackvare jestem postrzegany jako dziwak i odmieniec,inny od wszystkich windowsowców, co też działa w dwie strony

i dlatego też jestem ponad przyziemne sprawy windziarzy

a Athlon II 250 AM3 to bardzo dobry procesor i nic nie ogranicza

zwracam uwagę, mój dobry człowieku Piotrek2255,że układ graficzny radeon hd4850 jest daleko starszą konstrukcją niż procesor athlon II 250, więc jak ma go ograniczac? :o

przemyśl sobie kilka rzeczy co?

nie ma żadnej potrzeby wymiany procka

64bitowe systemy potrzebują zawsze trochę więcej RAMu niż te 32bitowe.

Jak masz słaby sprzęt (bo od tego też zależy sposób działania) to nie ma się co pchać w 64bity.

Co procesora, poczytaj sobie testy. Fakt, to dobry procesor (sam składam na nim zestawy) ale jednak jest budżetowy i to mocno (za ok. 180-250zł) ma bardzo wąskie gardło i nie nadaje się specjalnie do nowszych gier.

Dodane 31.07.2012 (Wt) 23:07

co nie zmienia faktu, że dość wydajną w swojej klasie i cenie i nadającą się idealnie do tanich zestawów i procesorów.

wiem ile ramu potrzebują systemy operacyjne, począwszy od dosowych

i co to jest słaby sprzęt? słaby do czego?

athlon II 250 to odpowiednik e8200 czyli i3

różnica, na korzyść i3 wynika z ilośći wątków 2/4 i tyle

czytam nie tylko testy

czytam,też co piszesz…

Trollus pospolitus…

kubbun14 , jeśli chcesz zagrać w BF 3 to szykuj ponad 500zł. Zestaw masz taki, że do wymiany nadaje się nie tylko procesor, karta graficzna i RAM, ale też zasilacz. W sumie płyta też zasługuje na emeryturę, jeśli masz zamiar grać w najnowsze tytuły.

AMD Phenom II X4 955 Black Edit /3.2GHz, 125W, AM3, BOX, rev. C3/ 395,-

GoodRam 2GB 800MHz CL5/ 110,-

Vertex3D Radeon HD6770 1GB DDR5 /128bit/ DVI/HDMI/DP/ 385,-

Chieftec CTG-500-80P 500W/ 220,-

Razem wyjdzie około 1000 złotych (ceny z esc.pl), ale gdybym bardziej poszukał, to pewnie udałoby się znaleźć coś za około 800zł.

Czytałem opinie na temat tej karty i wydaje się być dobra. Jeśli chodzi o zasilacz to ciężko go znaleźć, ale jakoś sobie poradzę.

Mając już tą kartę i zasilacz pogram sobie spokojne przynajmniej na średnich ustawieniach graficznych w Battlefielda?

Nie opłaca sie kupować R6770 lepiej pozbierac i kupic R6850 lub 6870 starczy na dłużej a to tylko 100 zł drożej.Procesor taki jak kolega wyżej :]

Dodane 01.08.2012 (Śr) 0:18

Z R6850 i tym prockiem dasz rade na Wysokich a nawet na Ultra.