Co mam wymienić w kompie?

Komputer: Dell Optiplex GX 280
System: Windows 7 Home Premium
Procesor: Intel Pentium 4CPU 3.40 GHz
Ram: 2,50 GB
Grafika: Nvidia GeForce 6600LE

Wiem, ze nie ma czym się chwalić, ale to akurat najmniej mnie obchodzi. Komputer służy mi tylko do muzyki, filmów i internetu. Przechodząc do rzeczy komp chodzi zadowalająco, ale filmiki z netu np YouTube się tną i muszę zmieniać na pikseloze by jakoś chodziło co również mnie irytuje. Postanowiłem podziałać we własnym zakresie i tak trochę na chybił trafił po tym jak poczytałem, że ktoś do takiego della dokupił sobie Nvidia GeForce 9300GE 256MB też tak zrobiłem, ale trafiłem chyba kulą w płot, bo po włożeniu karty pojawił się komunikat
"Alert! PCI Express card is operating in X1 mode, Strike F1 to continue or F2 for Setup Utility."
i przy każdym właczeniu wiatrak od procesora świruje, póki go resetem kompa nie uspokoję. Po wciśnięciu F1 oczywiście wszystko działa, ale karta strasznie się grzeje, do tego problem przy włączaniu i irytujący komunikat. Nie wiem jak sobie z tym poradzić, bo w ogóle jak widać się na tym nie znam.

Głownie chodzi mi o 3 rzeczy:

  1. Czy można coś poustawiać w Biosie lub wymienic inne podzespoły by ta karta dobrze działała?
  2. Co musiałbym wymienić w kompie i na co, by jak najmniejszym kosztem internet chodził jak należy?
  3. Czy jak zakupię procesor Intel Core 2 Duo 1.8Ghz i kartę Nvidia GeForce 8400 GS PCIE 256MB to będzie mi to działało?

Wiem, że ta odpowiedź Cię rozczaruje, ale w Twoim obecnym komputerze nie ma co wymieniać części na nowsze, bo zysk będzie niewielki. W zależności od tego, jakim budżetem dysponujesz, powinieneś rozważyć zakup nowszego komputera. Może to być maszyna po-leasingowa, którą dostaniesz za kwotę poniżej 500zł.

Zmień na minimum Core 2 Duo E8400, oraz jakaś karta graficzna, z minimum 1GB pamięci VRAM.

Nie ma sensu inwestować w kompa, którego obecnie posiadasz.

C2D najpewniej jest na innej podstawce więc musiałbyś też płytę zmienić.

Warto dołożyć do maszynki na podstawce 1155 (procesory pentium G6xx,8xx/Core ix).

Takie komputery można dostać już w okolicach 300zł, a w codziennym użytkowaniu chodzi to znacznie lepiej od core 2 duo, głównie ze względu na znacznie lepszą wbudowaną grafikę i większą moc obliczeniową procesorów.

Można też od razu kupić nowy.

Tego typu specyfikacja pozwoli na komfortowe korzystanie z Internetu na współczesnych systemach Windows, przy pentium 4 cokolwiek byś nie zainstalował nadal będzie się zacinać. http://www.allegro.pl/ShowItem2.php?item=6899258244

Do komfortowego korzystania z netu wystarczy C2D i 4GB ramu.

Tak, ale żeby było przyszłościowo warto trochę dołożyć. C2D pojawiło się na rynku dekadę temu. Im starszy komputer tym większe prawdopodobieństwo awarii także.

Nie zapominaj że to przesiadka z P4, skok na C2D będzie ogromny, może wywołać u użytkownika szok, nie wspominając o nowszych konstrukcjach.

Czyli co 500 zł mam wydać żeby youtube mi chodziło dobrze? - śmiechu warte

No to inaczej jaki procesor i jaka karta zadziałają mi na tym złomie?

a jest coś pomiędzy pentium a c2d?

300 zł mam wydac by mi youtube chodziło???

Po co skoro wszystko poza video z neta działa?

A mogę pentium na coś wymienić?

Ty masz wysokie poczucie komfortu widzę

ok, a czemu kartę widzi tylko w x1?

Ja nie chcę przesiadki na super sprzęt, wiem, ze jestem na zacofanym sprzećie więc jak chcesz pomóc to cofnij się w swoją przeszłośc i powiedz na co sie przesiadłeś po intel pentium 4

Płyta nic poza Pentium 4 nie obsłuży, a to spory zabytek jak na obecne czasy. Nawet youtube, współczesne kodeki wideo i bieżące wersje przeglądarek mają swoje wymagania.
Problem z PCI-E wynika z… zabytkowości tego sprzętu. Nie radzi sobie z kartami z magistralą PCI-E w wersji nowszej niż 1.0. Są problemy nawet z 1.0a. Gdy karta nie jest kompatybilna z płytą, jest ustawiana w tryb x1 zamiast x16.
Komputer, który zaproponowałem to dość nowoczesny sprzęt (procesor miał premiere 2 lata temu), który na pewno znacznie podniósłby komfort korzystania z internetu. Jeśli fundusze nie pozwalają, możesz szukać zestawu z C2D (już od 100zł) lub zmodernizować niezbędne komponenty (płyta, RAM jeśli masz DDR1 i procesor) np. wersja maksymalnie budżetowa
http://allegro.pl/pentium-dual-core-e5400-z-plyta-asus-i6945672277.html
http://allegro.pl/pamiec-2gb-ddr2-pc-6400-800-elpida-4gb-2x2gb-i6938246130.html